ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

V Zlot Motocyklowy w Miętustwie

2015-06-17 do 2015-07-01 // Oglądano: 1969 // Wstecz
V Zlot Motocyklowy w MiętustwieOd 5 lat corocznie w czerwcu w Miętustwie w Cichem odbywa się Zlot Motocyklowy organizowany przez miejscową grupę motocyklistów „Pasja i Wiara” oraz parafię NMP Królowej Polski w Cichem – Miętustwie.

 

Z roku na rok przybywa coraz więcej uczestników. Jubileuszowa edycja była naprawdę rekordowa, w której wzięło ok. 1000 osób. W uroczystej paradzie przez miejscowości gminy Czarny Dunajec – Ciche, Czarny Dunajec, Podczerwone, Koniówkę i Chochołów wzięli udział prawdziwi pasjonaci motocykli zarówno młodsi, jak i starsi. Nie zabrakło akcentów góralskich.

Ks. Tomasz Stec, jeden z inicjatorów zlotu podkreślał, że mimo różnic, czy to społecznych, poglądowych, materialnych, czy to różnić w sprzęcie, wszystkich obecnych łączy pasja i wiara – pasja do motocykli i wiara w Boga.

Uroczystą mszę św. odprawił przyjaciel ks. Tomasza, ks. Robert Młynarczyk, wikariusz z parafii w Choczni, młody motocyklista, który niedawno rozpoczął swoją motocyklową przygodę.

Po zakończonym nabożeństwie, uczestnicy wzięli udział w festynie zorganizowanym w ogrodzie plebańskim. Podziwiali występujące na scenie zespoły „Zbójecko Familia” i „Aeroblus”.

Zjazdowi Motocyklowemu przyświecał szczytny cel. Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowych w Odrowążu, prezentowali swoje rękodzieło. Każdy mógł ich wspomóc kupując drobny upominek.

Wśród zmotoryzowanych nie zabrakło radnych gminy Czarny Dunajec – Antoniny Żegleń i Zdzisława Gala.