ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Podróż kontynentalna w Czarnym Dunajcu

2015-06-15 do 2015-06-29 // Oglądano: 1604 // Wstecz
Podróż kontynentalna w Czarnym DunajcuPodróż dookoła świata przez 5 kontynentów - Europę, Afrykę, Azję, Amerykę i Australię to temat festynu szkolnego, który odbył się na terenie szkół w Czarnym Dunajcu.

W niedzielne popołudnie wspólną zabawę rozpoczęli nauczyciele i uczniowie. Wszystkiemu przyglądali się rodzice.

Dzieci biorące udział kontynentalnej zabawie musiały przygotować stroje stylizowane na daną kulturę, by później wziąć udział w balu, zabawach i konkursach przygotowanych specjalnie na tą okazję. Afrykę charakteryzowały koraliki, spódniczki i medaliony, Amerykę - sombrero, ponczo, pióropusze, Azję - kapelusiki, wachlarze, pismo chińskie, Europa - maski weneckie, czapki kucharskie, a Australię maski koala, bumerang, malowanie twarzy.

Uczestnicy zabawy zaprezentowali kulturę, zwyczaje panujące na danych kontynentach. W salach lekcyjnych i na korytarzu znajdowały się stoiska z rekwizytami charakterystycznymi dla kontynentów,

Nie zabrakło folkloru kontynentalnego, malowania twarzy, integracyjnych zabaw, tańców, dmuchańca, kącika foto, zagadek, słodkich ciach i ciasteczek i kiermaszu z ciekawymi przedmiotami z 4 stron świata. Każdy mógł zaopatrzyć się w drobne pamiątki z podróży.

Podczas festynu można było podziwiać wystawę prac dzieci i młodzieży pt.: „Anioły z mojej wyobraźni". Ogłoszone zostały też wyniku i wręczone nagrody.