ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Dzień Dziecka ze Sztuką Walki Jiu – Jitsu o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec

2015-05-20 do 2015-06-07 // Oglądano: 1204 // Wstecz
Dzień Dziecka ze Sztuką Walki Jiu – Jitsu o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec7 czerwca na sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec (w budynku remizy OSP) odbędzie się turniej Jiu – Jitsu z okazji Dnia Dziecka pn. „Dzień Dziecka ze Sztuką Walki Jiu – Jitsu o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec” organizowany przez Podhalańską Akademię Sztuk Walk Jiu - Jitsu EdArt przy współpracy Gminy Czarny Dunajec i Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec.

W turnieju mogą wziąć udział dzieci uprawiające Jiu – Jiitsu. Zgłoszenia w dniu zawodów. Rozpoczęcie o godz. 10.30.

Organizatorzy zapraszają także wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czym jest Jiu – Jitsu.

Celem turnieju jest propagowanie aktywnego wypoczynku, sportowej rywalizacji z poszanowanie zasady fair – play oraz Jiu – Jitsu, popularnej sztuki walki.

Jiu - Jitsu w tłumaczeniu to łagodna miękka sztuka walk. Jej prekursorem był lekarz z Nagasaki Akyama. Szacuje się że Jiu - Jitsu powstało w XIII wieku. W Polsce Jiu - Jitsu rozpropagował Krzysztof Kondratowicz jak również był założycielem szkoły Goshin Ryu, w której naucza się samoobrony również przed napastnikami uzbrojonymi. Goshin Ryu jest stylem wszechstronnym, który z powodzeniem mogą ćwiczyć dzieci, młodzież, dorośli. Umożliwia podniesienie sprawności ruchowej, jak również skutecznej samoobrony. Wiele technik ma zastosowanie w służbach mundurowych.

Polskie Centrum Jiu-Jitsu Goshin Ryu na dzień dzisiejszy jest największą w Polsce organizacją o zasięgu międzynarodowym, która zrzesza wiele sekcji i klubów.

Jiu-Jitsu Goshin Ryu na Podhale trafiło za sprawą sensei Marcina Kołodzieja, który naucza stylu do dnia dzisiejszego w Nowym Targu. Największą szkołą Jiu - Jitsu Goshin Ryu na Podhalu jest "Podhalańska Akademia Sztuk Walk Jiu-Jitsu EdArt" którą prowadzi uczeń senesi Marcina Kołodzieja - sensei Artur Szpałek. 

W ramach zajęć adepci oprócz treningów biorą udział w turniejach, zawodach, stażach,seminariach, obozach jak również zdają egzaminy na stronie uczniowskie i mistrzowskie. Pierwsza zasada Jiu - Jitsu mówi " Ustąp aby zwyciężyć".

Sponsorem nagród w turnieju jest Gmina Czarny Dunajec, Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec oraz Hotel & Spa Bachledówka.