ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Pobiegnij w Odlotowej Piątce!

2015-05-20 do 2015-05-31 // Oglądano: 1305 // Wstecz
Pobiegnij w Odlotowej Piątce!W niedzielę 31 maja o godz. 15 rozpocznie się bieg na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego przy al. Jana Pawła II 32 w Krakowie. Wśród samolotów i po pasie startowym, na nawierzchni z betonu, ziemi i trawy uczestnicy pokonają pięciokilometrowy dystans.

W Biegu mogą startować zawodnicy zrzeszeni i niezrzeszeni, posiadający aktualne badania lekarskie lub składający pisemne oświadczenie o stanie zdrowia, pozwalającym na udział. Uczestnicy poniżej 18. roku życia muszą posiadać pisemną zgodę prawnego opiekuna. Bieg zostanie przeprowadzony w formule open. Nie ma opłaty startowej. Organizator nie ubezpiecza uczestników od następstw nieszczęśliwych wypadków. Wskazanym jest posiadanie wspomnianego ubezpieczenia we własnym zakresie.

Dla najlepszych 150 osób przewidziano nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów imprezy. Podczas Biegu zawodnicy muszą posiadać numery startowe, przypięte do koszulki z przodu, centralnie na klatce piersiowej. Impreza zostanie rozegrana bez względu na warunki atmosferyczne.

Do dnia 30 maja 2015 roku można się zapisać poprzez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie AZS AWF Kraków Masters: www.masters.azs-awf.pl oraz w dniu Biegu w biurze zawodów, czynnym w godz. 12-15. Klasyfikacja obejmuje trzy kategorie wiekowe kobiet i mężczyzn: do 20 lat „Samolociki”, 20-40 lat „Dreamlinery”, powyżej 40 lat „Eksponaty”.

Organizatorzy Klub Sportowy AZS AWF Kraków, sekcja amatorów Masters przy klubie AZS AWF Kraków, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Partnerzy: Województwo Małopolskie (Bieg został dofinansowany w ramach otwartego konkursu ofert na zadania z zakresu kultury fizycznej), Inter Sport SA.

Czy wiesz, że…

Muzeum Lotnictwa Polskiego funkcjonuje na terenach dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny, jednego z najstarszych lotnisk wojskowych na świecie. Powstało w 1912 roku w związku z rozwojem lotnictwa Austro-Węgier, a pięć lat później stało się częścią pierwszej w Europie regularnej pocztowej linii lotniczej Wiedeń-Kijów-Odessa.

W 2010 roku otworzono nowy trzykondygnacyjny budynek o powierzchni 4000 metrów kw. z lotu ptaka przypominający śmigło. Każde jego skrzydło pełni inną funkcję. Do ekspozycji obiektów muzealnych przeznaczone są dwa z nich. W trzeciej części zlokalizowano m.in. bibliotekę, biura, sale kinową i konferencyjną. Inwestycja została sfinansowana ze środków samorządu województwa małopolskiego i unijnych. Całkowity koszt wyniósł 45,8 mln zł.