ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Niebywały sukces zawodników CKF Maximus z Czarnego Dunajca

2015-05-18 do 2015-06-01 // Oglądano: 1686 // Wstecz
Niebywały sukces zawodników CKF Maximus z Czarnego DunajcaW dniach 14 - 17 maja zawodnicy czarnodunajeckiego klubu CKF Maximus wzięli udział w Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym Federacji WPA World Powerlifting Aliance, które odbyły się w Łucku na Ukrainie.

Team CKF Maximus reprezentowali Bernadetta Styrczula, Renata Zapała, Magdalena Zapała, Gabriela Gacek i Robert Nemś.

Zawodnicy z Podhala odnieśli niebywały sukces. Renata Zapała, Magdalena Zapała i Gabriela Gacek zostały Mistrzyniami Świata, Bernadetta Styrczula - Wicemistrzem Świata. Sukces odniósł też ich starszy kolega i trener Robert Nemś zdobywając podwójne Mistrzostwo Świata w dwóch kategoriach - swojej wiekowej i wagowej open. Ponadto nasi przedstawiciele zostali drużynowymi Mistrzami Świata.

Podkreślić należy fakt, że w mistrzostwach wzięło udział prawie 400 zawodników z 16 krajów.

- Odnieśliśmy niebywały sukces. Wynik chyba nie do powtórzenia. To praktycznie szczyt marzeń zawodniczych i trenerskich – nie kryje radości Robert Nemś.

- Czekamy na weryfikację wyników. Gabriela Gacek podwójnie pobiła rekord Europy w martwym ciągu. Teraz komisja federacji będzie weryfikowała ten wynik i dostaniemy odpowiedź za dwa tygodnie. Co do samych zawodów byliśmy mocno wystraszeni jadąc na Ukrainę ze względu na sytuację jaka tam panuje. Nie wiedzieliśmy jak jest faktycznie. Miłe zaskoczenie. Życie biegnie w Łucku, jak u nas spokojnie i naturalnym pędem miasta. Trzeba pochwalić rewelacyjną organizację zawodów - logistycznie dobrze rozwiązana – mówi Robert Nemś. - To dla naszego klubu historyczny moment. Przyznam, że słysząc hymn, łzy same cisnęły się do oczu. To wielka sprawa stanąć na najwyższym podium i reprezentować nasz kraj z dumą. Teraz chwila spokoju kilka pokazów i od września mocno ciśniemy na zawody. Przed nami kilka ważnych zawodów Mistrzostwa Europy i Carpatian Cup, gdzie można ustanawiać kolejne rekordy Świata i tam chcemy być przygotowani na „tip - top”. Dziewczyny wspaniale walczyły. Duma dla Polski, ta góralska krew gorąca i zawzięta w walce przynosi sukcesy. Przed nami jeszcze program Mam Talent, gdzie będzie można zobaczyć i dopingować dziewczęta w castingu telewizyjnym.

- Jako trener wyciągam wnioski i opracowuję już następny plan, bo sport to wciąż wyzwania i nowe wyzwania. Na laurach nikt nie siedzi. Trenujemy – podkreśla.

p