ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

„Podhale Tour” o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec

2015-05-11 do 2015-05-25 // Oglądano: 1587 // Wstecz
„Podhale Tour” o Puchar Wójta Gminy Czarny DunajecKamila Biernat reprezentująca Bodyicoach Cycling Team i Jakub Zamroźniak z KCP Elzat Bieniasz Bike Team zdobyli tegoroczny Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec „Podhale Tour”.

Wyścig przeprowadzony przez miejscowości gminy Czarny Dunajec zainaugurował kolejną edycję popularnego „Podhale Tour” o Puchar Podhala.

Po przejechaniu odcinka honorowego z Wróblówki do Czarnego Dunajca, 110 kolaży wyruszyło na 49 – kilometrową trasę z metą na Beskidzie w Odrowążu przejeżdżając przez Wróblówkę, Pieniążkowice, Odrowąż, Bukowinę Osiedle, Podszkle, Piekielnik i Załuczne.

„Puchar Wójta” Gminy Czarny Dunajec wręczyli zwycięzcom: przewodniczący Rady Gminy Czarny Dunajec Stanisław Gonciarczyk i dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec Anna Trebunia – Wyrostek.

- Impreza składa się z czterech odrębnych etapów i rozpocznie się wyścigiem ze startu wspólnego 10 maja we Wróblówce – gmina Czarny Dunajec, by po trzech tygodniach 31 maja – również ze startu wspólnego - zawitać do Rabki – Zdroju. Następnie trzeci etap - jazda indywidualna na czas - odbędzie się 12 lipca w Rabie Wyżnej, a finał wyznaczony został na dzień 26 lipca w Spytkowicach – wymienia Stanisław Kowalcze, jeden z organizatorów „Podhale Tour”.

- Każdy etap, to oddzielne zawody o Puchar Wójta Gminy, na terenie której się odbywają, natomiast suma czasów przejazdu wszystkich czterech etapów, będzie decydowała o zajęciu miejsca w klasyfikacji generalnej „Podhale Tour” i wywalczeniu głównej nagrody, jaką jest, fundowany przez Starostę Nowotarskiego - Kolarski Puchar Podhala – dodaje.

Klasyfikacja etapu 1: 
1. Jakub Zamroźniak - KCP ELZAT BIENIASZ BIKE TEAM - 01:16:39 
2. Rafał Sadowy - WHISTLE ESK>COM - 01:16:39 
3. Adam Wójcik - UKS PODWILK – 01:16:39

Kategoria M-I: 
1. Jakub Zamroźniak (1996) - KCP ELZAT BIENIASZ BIKE TEAM – 01:16:39
2. Rafał Sadowy (1995) - WHISTLE ESK>COM - 01:16:39 
3. Adam Wójcik (1990) - UKS PODWILK – 01:16:39

Kategora M-II: 
1. Piotr Tomana (1979) - WLKS KRAKUS BBC CZAJA - 01:16:39 
2. Marcin Węgrzyn (1978) - IC - PODHALE – 01:19:00
3. Mirosław Mirosław (1976) - KCP ELZAT BIENIASZ BIKE TEAM – 01:19:12

Kategoria M-III:
1. Bartosz Sopata (1972) - NKK-IGLOO-JMP.race - 01:18:39 
2. Stanisław Niewiadomy (1968) - Niestowarzyszony – 01:19:00
3. Mirosław Wójciak (1975) - GTT CYCLING TEAM – 01:20:17

Kategoria M-IV:
1. Bogusław Kramarczyk (1959) - SOKÓŁ KĘTY - 01:22:06 
2. Janusz Wójcik (1964) - TC ORZEŁ SPYTKOWICE – 01:27:17
3. Marek Marzec (1962) - SOKÓŁ KĘTY – 01:28:48

Kategoria M-V: 
1. Andrzej Szczepaniak (1952) - ROLMET – 01:35:41
2. Edward Siudut (1954) - Niestowarzyszony – 01:45:45
3. Grzegorz Grzempa - (1946) - TC ORZEŁ SPYTKOWICE – 01:50:05

Kategoria K-I: 
1. Kamila Biernat (1984) - BODYICOACH CYCLING TEAM – 01:29:55
2. Maria Hajnos - Małecka (1984) - IC - PODHALE – 01:29:55
3. Stefania Staszel (1994) - Niestowarzyszony – 01:30:14

Kategoria K-II:
1. Zofia Batko (1975) – Niestowarzyszona - 01:40:19 
2. Lucyna Niewiadoma (1971) - Niestowarzyszona – 01:46:51
3. Maria Franczyk (1980) – Niestowarzyszona – 01:58:44

Pełne wyniki I etapu dostępne są na stronie www.podhaletour.tcorzel.pl.