ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Podhale Tour 2015 o Pucha Wójta Gminy Czarny Dunajec

2015-04-20 do 2015-05-10 // Oglądano: 1699 // Wstecz
Podhale Tour 2015 o Pucha Wójta Gminy Czarny Dunajec10 maja, od wyścigu o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec rozpocznie się kolejna edycja cyklu zawodów kolarstwa szosowego, popularnego „Podhale Tour”organizowanego przez Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice.

Jest to pierwszy z czterech wyścigów. Kolarze zmierzą się także o Puchar wójtów Gmin Raba Wyżna i Spytkowice oraz o Buchar Burmistz Rabki – Zdroju. Głównym trofeum tegorocznego cyklu będzie Kolarski Puchar Podhala ufundowany przez starostę nowotarskiego Krzysztofa Fabera,oraz posła na Sejm RP Edwarda Siarkę,

- Impreza składa się z czterech odrębnych etapów i rozpocznie się wyścigiem ze startu wspólnego 10 maja we Wróblówce – gmina Czarny Dunajec, by po trzech tygodniach 31 maja – również ze startu wspólnego - zawitać do Rabki – Zdroju. Następnie trzeci etap - jazda indywidualna na czas - odbędzie się 12 lipca w Rabie Wyżnej, a finał wyznaczony został na dzień 26 lipca w Spytkowicach – wymienia Stanisław Kowalcze, jeden z organizatorów „Podhale Tour”.

- Każdy etap, to oddzielne zawody o Puchar Wójta Gminy, na terenie której się odbywają, natomiast suma czasów przejazdu wszystkich czterech etapów, będzie decydowała o zajęciu miejsca w klasyfikacji generalnej „Podhale Tour” i wywalczeniu głównej nagrody, jaką jest, fundowany przez Starostę Nowotarskiego, Kolarski Puchar Podhala – mówi Stanisław Kowalcze.

Swój udział można już zgłaszać na stronie www.podhaletour.tcorzel.pl. Ze względów technicznych ilość miejsc jest ograniczona do 150 uczestników i po wyczerpaniu limitu, lista zgłoszeniowa zostanie zamknięta. Na stronie dostępny też jest regulamin i mapy poszczególnych etapów.

Tak jak w roku ubiegłym, imprezą towarzyszącą będą zawody dla dzieci i młodzieży szkolnej, która weźmie udział w „Mini Podhale Tour”.

Wyścig o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec o długości 49.1 km. rozpocznie się od przejazdu honorowego z Wróblówki do Czarnego Dunajca (godz. 13.10, trasa Wróblówka - Czarny Dunajec ul: Kolejowa, Kamieniec Dolny, Tetmajera, Kolejowa, Rynek, ul. J. Piłsudskiego - ul. I. Mościckiego skrzyżowanie z ul. Świętego Jana Pawła II). 

Start ostry wyścigu zaplanowany jest na drodze wojewódzkiej 957 w Czarnym Dunajcu. Kolarze pojadą ul. Świętego Jana Pawła II do Pieniążkowic, skąd przejadą do Odrowąża. Tu rozpoczną się dwie pętle przez Bukowinę Osiedle, Podszkle, Piekielnik, Załuczne, by znowu dotrzeć do Odrowąża, gdzie będzie zlokalizowana meta wyścigu.

Na całej trasie, podczas przejazdu kolumny wyścigu, będzie się odbywało wykorzystanie drogi w sposób szczególny, poprzez zamknięcie ruchu kołowego i udostępnienie jej zawodnikom, oraz oznaczonym pojazdom związanym z zawodami (wozy techniczne, sędziowskie, karetka pogotowia). Przed kolumną wyścigu pojedzie patrol policji (samochód) i pilot (motocykl).

Szczegółowy harmonogram przejazdów i mapa wyścigu znajdują się na stronie www.podhaletour.tcorzel.pl