ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Nowi ratownicy techniczni

2015-01-14 do 2015-01-28 // Oglądano: 1540 // Wstecz
Nowi ratownicy techniczniStrażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Czarny Dunajec - z Podczerwonego, Czarnego Dunajca, Piekielnika, Pieniążkowic, Chochołowa, Ratułowa Górnego ukończyli szkolenie ratownictwa technicznego, dzięki któremu będą mogli uczestniczyć w akcjach ratunkowych podczas wypadków drogowych.

Szkolenie zakończyło się w miniony piątek egzaminami praktycznym i teoretycznym. Druhów z gminy Czarny Duanjec, a także jednego z gminy Łapsze Niżne (OSP Kacwin) egzaminowali przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej z Krakowa, Nowego Targu i Zakopanego.

Celem szkolenia było podniesienie kwalifikacji zarówno teoretycznych, jak i praktycznych z ratownictwa technicznego, pomocy poszkodowanym w wypadkach samochodowych, podczas których niejednokrotnie dochodzi do zagrożenia przez zablokowanie osób w samochodach.

W trakcie egzaminu teoretycznego, który odbył się przed remizą w Chochołowie, druhowie musieli wykazać się umiejętnościami pomocy zakleszczonym osobom, rozciąć samochód za pomocą sprzętu hydraulicznego i wydobyć poszkodowanych.

Szkolenie zorganizowane zostało przez Państwową Straż Pożarną w Nowym Targu.

Fot. Piotr Duraj