ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Stanisław Gonciarczyk przewodniczącym Rady Gminy Czarny Dunajec

2014-12-02 do 2014-12-16 // Oglądano: 2680 // Wstecz
Stanisław Gonciarczyk przewodniczącym Rady Gminy Czarny DunajecPierwsza sesja nowej Rady Gminy Czarny Dunajec zwołana została przez komisarza wyborczego na 1 grudnia. W tym to dniu nowi radni złożyli ślubowanie i wybrali nowego przewodniczącego i jego zastępcę. Zostali nimi Stanisław Gonciarczyk i Tadeusz Krupa.

Na stanowisko przewodniczącego rady gminy zgłoszonych zostało dwóch kandydatów - Stanisław Gonciarczyk reprezentujący Solidarnych z Wyborcami i Tadeusz Czepiel - Wspólna Gmina. Na funkcję wiceprzewodniczącego zgłoszono Tadeusza Krupę (Solidarni z Wyborcami) i Czesława Wajdę (Razem Podhale Spisz Orawa). Podczas tajnego głosowania radni zadecydowali większością głosów w stosunku 12 do 9, że przewodniczącym zostanie Stanisław Gonciarczyk, wieloletni radny, a jego zastępcą Tadeusz Krupa, także z wieloletnim stażem pracy w radzie gminy, wiceprzewodniczący ostatnich dwóch kadencji.

- Spotykając się na sesjach Rady Gminy będziemy podejmować ważne uchwały, które będą decydować o tym, jak będzie wyglądać nasza gmina, ta właśnie mała Ojczyzna, w której tutaj będziemy chcieć osiągnąć jak najwięcej. Obdażeni zaufaniem naszych wyborców musimy tak pracować wszyscy żebyśmy nie zawiedli tego zaufania. Myślę, że pracując tu właśnie - na sesjach i poza sesjami będziemy musieć starać się tworzyć jedność, bez jakichś osobistych wrogości i nienawiści. Piastując funkcję radnego musimy wiedzieć o tym, że jest to dla nas honorem. Jest także obowiązkiem, a przede wszystkim zawsze musimy się starać tę funkcję sprawować godnie pod każdym względem. Ja osobiście chcę powiedzieć, że nie będzie tutaj żadnych zróżnicowań z mojej strony w stosunku do radnych ze względu na przynależność do komitetów wyborczych. Myślę, że wszyscy tutaj godnie włączając się w pracę poszczególnych komisji będziemy polepszać to co jeszcze nie zostało zrobione i będziemy starać się rozwiązywać problemy, które napotkamy na naszej drodze ku dobru naszej całej gminy. Wierzę w to, że sesje i posiedzenia komisji będą spokojne i owocne, czego Państwu i sobie życzę - mówił podczas przemówienia nowo wybrany przewodniczący Rady Gminy Czarny Dunajec.

Rada Gminy Czarny Dunajec 2014 - 2018:
Bartoszek Krzysztof - Czerwienne
Czepiel Tadeusz – Załuczne
Dzielski Kazimierz - Czarny Dunajec
Gal Zdzisław – Pieniążkowice
Garbaciak Tomasz – Czerwienne
Gonciarczyk Stanisław - Odrowąż
Harbut Stanisław - Czarny Dunajec
Krupa Tadeusz – Ciche
Lenart Władysław – Piekielnik
Ligas Andrzej - Stare Bystre
Marduła Kazimierz – Chochołów
Miętus Józef - Stare Bystre
Miętus Stanisław - Czarny Dunajec
Ratułowski Marcin – Ratułów
Solarczyk Jan – Wróblówka
Styrczula Józef - Podczerwone
Szuba Władysław – Piekielnik
Tylka Jan - Ciche
Wacławiak Jan - Podszkle
Wajda Czesław - Ciche
Żegleń Antonia - Ratułów