ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Memoriał Grzegorza

2014-11-17 do 2014-11-30 // Oglądano: 1828 // Wstecz
Memoriał GrzegorzaW sobotę, 8 listopada, odbył się kolejny, VI Memoriał Grzegorza Wesołowskiego w Piłce Siatkowej. Sportową rywalizację na boiskach w Piekielniku, Jabłonce, Załucznem i Lipnicy Wielkiej zorganizowało Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej oraz instytucje lokalne. Nagrody główne memoriału to puchary ks. Stanisława kard. Dziwisza – Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego, który objął honorowy patronat nad turniejem.

Grzegorz Wesołowski zmarł nagle 4 listopada 2008 roku podczas gry w siatkówkę na hali sportowej Zespołu Szkół w Piekielniku. Miał 20 lat, był pełen entuzjazmu i radości życia. Umiał pogodzić trudy życia z wyznawaną wiarą, której nigdzie ani nigdy się nie wstydził - był animatorem Ruchu Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Postać Grzegorza zapadła głęboko w serca wielu, zwłaszcza jego koleżanek i kolegów. Właśnie ci, którzy go znali, postanowili dać świadectwo pamięci o nim organizując co roku zawody sportowe.

Tradycyjnie memoriał rozpoczęła Msza Święta w intencji Śp. Grzegorza w kościele parafialnym w Piekielniku. Po liturgii zespoły rozjechały się do hal sportowych w Jabłonce, Piekielniku, Załucznem i Lipnicy Wielkiej, gdzie o 11.00  rozpoczęły się rozgrywki 37 drużyn w czterech kategoriach. I tak wśród dziewcząt z gimnazjów najlepiej wypadła reprezentacja Gimnazjum w Załucznem wyprzedzając Piekielnik i drużynę z Podwilka. Najlepszymi gimnazjalistami okazali się również uczniowie z Załucznego, druga była Ochotnica Górna a trzeci Piekielnik. „Dziubasy” zwyciężyły w rywalizacji kobiet pokonując ZSZ Wieliczka i drużynę z Jabłonki. W kategorii mężczyzn wygrali „Wyindywidualizowani Indywidualiści” przed „Byle co byle jak” z Krakowa i „Szalonymi promilami”. Puchary, nagrody i dyplomy wręczał jak co roku ks. Paweł Kubani z Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. W wystąpieniu podsumowującym turniej nie mogło zabraknąć podziękowań dla organizatorów, współpracowników, dyrektorów szkół udostępniających hale sportowe i licznego grona sponsorów. To właśnie dzięki ich hojności gala finałowa przyjęła tak uroczysty charakter - niespodzianką był występ zespołu „4a.m.” z Turku. Przy okazji warto wspomnieć imprezy towarzyszące zmaganiom siatkarskim. Była to akcja krwiodawstwa „Oddając krew ratujesz życie” pod patronatem naszego skoczka  Macieja Kota, pokaz udzielania pierwszej pomocy czy licytacja piłki z autografami aktualnych mistrzów świata w siatkówce czyli reprezentacji Polski. Środki pozyskane w ten sposób zasiliły konto Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Barka” w Jabłonce.

Say