ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Szkolenie druhów z Czarnego Dunajca i Habovki

2014-10-03 do 2014-10-17 // Oglądano: 1758 // Wstecz
Szkolenie druhów z Czarnego Dunajca i HabovkiKolejnym etapem projektu „Wspólne zapobieganie, koordynacja działań i gotowość do skutecznej ochrony przeciwpożarowej środowiska i mieszkańców regionów przygranicznych Habovka - Czarny Dunajec” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej PL-SK 2007-2013, którego celem jest współpraca przygraniczna, wymiana doświadczeń strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z Czarnego Dunajca i Słowackiej Habovki, było wspólne szkolenie w Czarnym Dunajcu.

Na sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu omówiona została sytuacja straży pożarnych na terenie gminy Czarny Dunajec, naczelnik miejscowej OSP Rafał Rubiś przedstawił jednostkę OSP Czarny Dunajec.

Na zakończenie szkolenia na placu za remizą OSP odbył się pokaz sprzętu strażackiego miejscowej jednostki.

W spotkaniu oprócz druhów z Czarnego Dunajca i Habovki  udział wzięli starosta Habovki Jan Taraj i komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu mł. bryg. mgr inż. Mariusz Łaciak. Spotkanie prowadził koordynator projektu – Mariusz Garus Pełnomocnik Wójta ds. OIN  w Urzędzie Gminy w Czarnym Dunajcu.