ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Przeziyracka w Ratułowie

2014-10-03 do 2014-10-17 // Oglądano: 2369 // Wstecz
Przeziyracka w RatułowieW niedzielę, 5 października, w siedzibie Związku Podhalan w Ratułowie zwanej powszechnie „Dominówką” odbędzie się XXVII Przeziyracka Młodych Toniecników i Śpiywoków Góralskich. Organizatorem glównym imprezy jest Centrum Kultury i Promocji Urzędu Gminy w Czarnym Dunajcu. Współorganizatorami regionalnych spotkań są jak zwykle: miejscowy oddział Związku Podhalan i lokalne instytucje z Ratułowa. Honorowy patronat nad imprezą objęło Starostwo Powiatowe w Nowym Targu

Przeziyracka ma charakter przeglądu, któremu będzie się „przyziyrać” Komisja Artystyczna, która wytypuje najlepsze pary taneczne i śpiewaków z poszczególnych kategorii do nagród specjalnych lub dyplomów ufundowanych przez organizatorów, jak również do nagród w popisach tańca zbójnickiego. W występach mogą brać udział tancerze i śpiewacy kultywujący tradycyjny taniec solowy, zbójnicki i śpiew góralski w zespołach regionalnych, jak również rodzinnie - pokoleniowo.

Warunkiem uczestnictwa w imprezie jest pisemne zgłoszenie (można również  telefoniczne, faksem lub mailem: ckip@czarny-dunajec.pl) z podanymi dokładnie imionami i nazwiskami uczestników, złożone na adres: Centrum Kultury i Promocji, ul. Kolejowa 14, 34-470  Czarny Dunajec. Dodatkowych informacji udziela Centrum Kultury, tel./faks 18 26 571-79 w godz. 8.00 -15.30.

W imieniu organizatorów i gospodarzy zapraszamy uczestników Przeziyracki oraz gości, dla których znajdzie się dość miejsca w „Dominówce” w Ratułowie.  

Say