ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

DOŻYNKI PARAFIALNE W CHOCHOŁOWIE

2014-09-22 do 2014-10-06 // Oglądano: 2269 // Wstecz
DOŻYNKI PARAFIALNE W CHOCHOŁOWIE W niedzielę 7 września 2014 roku w Chochołowie odbyły się, organizowane corocznie Dożynki parafialne.
Mszę Świętą dziękczynną odprawili Księża: Ksiądz Kanonik Stanisław Syc Proboszcz Parafii oraz Ksiądz Kanonik Władysław Kos.
Wieńce dożynkowe oraz inne dary tj. oscypki, miód oraz chleb przygotowali i złożyli przed ołtarzem przedstawiciele Chochołowa, Koniówki i Zagród z Dzianisza.
Gośćmi uroczystości byli Przewodnicząca Rady Gminy Pani Beata Palenik oraz Wójt Gminy Pan Józef Babicz.

Po Mszy Świętej wszyscy obecni w Kościele podzielili się poświęconym wcześniej chlebem.

Korzystając z czasu dziękowania Bogu za plony oraz rolnikom za pracę przy ich zebraniu, Sołtys Pan Kazimierz Marduła  złożył podziękowanie za roboty, jakie zostały w Chochołowie w bieżącym roku  wykonane. W szczególności podziękował za odnowiony plac przed Kościołem. Podziękował Księdzu Proboszczowi za wyrażenie zgody na modernizację placu, Radzie Gminy z Przewodniczącą Panią Beatą Palenik na czele za przydzielone środki finansowe oraz Wójtowi Gminy Panu Józefowi Babiczowi oraz Skarbnikowi Gminy Pani Stanisławie Pilch za szukanie pieniędzy oraz wykonane prace.

Poświecenia przeniesionego pomnika Powstańców Chochołowskich oraz nowego placu dokonał Ksiądz Kanonik Władysław Kos Kapelan Oddziału Związku Podhalan w Chochołowie.

Po uroczystościach w Kościele i na placu przed Kościołem przy Remizie OSP odbył się festyn, na którym wystąpiły dzieci z Zespołu „Siumni” z Chochołowa, dzieci z zespołu z Suchej Hory na Słowacji oraz Kapela Pawła Florczyka z Czarnego Dunajca. 


Tekst, foto: Teresa Pilch