ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Granie i śpiewanie w Chochołowie

2014-07-10 do 2014-08-12 // Oglądano: 1746 // Wstecz
Granie i śpiewanie w ChochołowieW niedzielę, 6 lipca, na plenerowej scenie ustawionej w Chochołowie odbyło się XIII Śpiywanie i Granie Pod Chochołowskom Strzechom. Organizatorami niekonkursowego przeglądu są: Centrum Kultury i Promocji wraz z Urzędem Gminy w Czarnym Dunajcu, Związek Podhalan, Rada Sołecka i jednostka OSP w Chochołowie.

Celem spotkania zespołów góralskich jest, jak czytamy w regulaminie, popularyzacja zwyczajów i obrzędów oraz tańca góralskiego związanych z regionem Podhala jak również stworzenie możliwości prezentacji dorobku artystycznego zespołów regionalnych. Niedzielną imprezę otworzyli wspólnie skarbnik gminy Czarny Dunajec Stanisława Pilch, dyrektor CKiP Stanisław Bukowski, sołtys Chochołowa Kazimierz Marduła oraz prezes ZP w Chochołowie Józefa Stalmach. Miejsce regionalnej zabawy odwiedził także wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz. Było sporo gości i mieszkańców, bo pogoda początkowo jak zwykle dopisywała…

Festyn rozpoczął się zgodnie z planem. Na scenie prezentowały się kolejne zespoły regionalne z terenu gminy Czarny Dunajec, przedzielane zabawami i konkursami. Każdy z występujących zespołów otrzymał upominki oraz dyplomy uczestnictwa. Niestety zabawę przerywała burza i towarzyszące jej intensywne opady deszczu. Do takich atrakcji chochołowiański przegląd zdążył już przyzwyczaić corocznych gości imprezy. Trochę jednak szkoda, bo w zapasie organizatorzy mieli jeszcze sporo atrakcji: konkursów z nagrodami, zabaw i występów, w tym gości z Suchej Hory – zespołu „Góralczyk”.

Say