ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Polubić czytanie

2014-06-07 do 2014-06-21 // Oglądano: 1793 // Wstecz
Polubić czytanieW środę, 21 maja, w budynku Szkoły Podstawowej w Pieniążkowicach spotkali się uczestnicy aż dwu konkursów dla uczniów: czytelniczego i pięknego czytania. Jest to ciekawy pomysł promowania czytelnictwa i zachęta do poznawania klasyków twórczości dla dzieci. Zaproszenie skierowano do uczniów wszystkich szkół podstawowych w gminie.

W pierwszym konkursie, czytelniczym, startowało 19 uczniów z trzynastu podstawówek. Znajomość lektur okazała się tak dobra, że jury w składzie: Beata Ciślak, Grażyna Komperda i Małgorzata Łuszczek trudno było wyłonić zwycięzców. Ostatecznie w klasach młodszych czyli II i III wygrała Natalia Czop z Piekielnika, drugi był Rafał Jarończyk z Podczerwonego a trzecia Marta Brzózka z Cichego nr 3. Rywalizację w klasach IV-VI wygrała Justyna Podczerwińska z Podczerwonego wyprzedzając Justynę Stafirę z Piekielnika i Monikę Basiorkę z Cichego nr 2.

Równolegle odbywał się III Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania. Tutaj w klasach młodszych zwyciężyła Natalia Piczura z Cichego nr 3 przed Ritą Tylką z Ratułowa i Natalią Czop z Piekielnika. Wyróżnienia otrzymali: Jakub Wesołowski – Pieniążkowice, Zuzanna Fatla – Czerwienne 1 oraz Martyna Błęka – Odrowąż. W grupie starszej najlepiej z tekstem poradziła sobie Karolina Gawron z Pieniążkowic, druga była Gabriela Dobrik z Podszkla a trzecia Justyna Stafira z Piekielnika. Wyróżnienia: Michał Dusza – Odrowąż, Sabina Truchan – SP nr 2 Ciche oraz Maciej Jarończyk – Podczerwone. Oceny uczestników podjęli się: Wiktoria Komperda, Józef Szafarski i Wacław Sajdak. Gratulujemy zwycięzcom i w imieniu organizatorów zapraszamy ponownie za rok.

Say