ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Potyczki szkolne

2014-05-05 do 2014-05-19 // Oglądano: 1855 // Wstecz
Potyczki szkolneWe wtorek, 29 kwietnia, w sali widowiskowej w budynku Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu spotkali się uczniowie pierwszych klas z gimnazjów z terenu gminy. Okazją były potyczki szkolne pod hasłem „Podhale - Moja Mała Ojczyzna" czyli turniej wiedzy regionalnej, zorganizowany już po raz piętnasty. Tematem przewodnim tegorocznych zmagań było hasło: „Namówiny, góralskie wesele i chrzciny”. Całość imprezy w imieniu organizatora przygotowały: Teresa Domin, Krystyna Kopeć, Marta Kucharska Żądło i Halina Kowalik.

Zgodnie z założeniami konkursu wspólna zabawa ma służyć głównie utrwalaniu i popularyzowaniu elementów regionalnego dziedzictwa kulturowego. Do rywalizacji stają zespoły liczące po trzech uczniów z pierwszych klas gimnazjów,  startujących w regionalnych strojach i rywalizujących w różnorakich konkurencjach. Zakres zadań obejmował informacje dotyczące szeroko rozumianego tematu, z oczywistych względów znanego pierwszoklasistom tylko z teorii. Efekty zmagań młodych zawodników oceniała komisja, w której zasiadali: Stanisław Bukowski - dyrektor Centrum Kultury i Promocji Urzędu Gminy oraz Józef Szaflarski, Józefa Kolbrecka i Władysława Wacławiak

Startowało łącznie siedem zespołów z gimnazjów w gminie, które ostatecznie zajęły kolejne miejsca: Stare Bystre, Ciche 2, Czarny Dunajec, Ratułów, Ciche I, Załuczne i Czerwienne. Jak co roku startujące zespoły były dobrze przygotowane i wykazały się dużą wiedzą o regionie, jego zwyczajach i tradycjach. Organizatorzy Potyczek dziękują za fundowanie nagród i przygotowanie poczęstunku dla uczniów i  ich opiekunów. Do zobaczenia za rok.

Say