ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Lodowy Czarny Dunajec

2013-12-18 do 2014-01-02 // Oglądano: 2104 // Wstecz
Lodowy Czarny DunajecJak zapewne nie wszyscy wiedzą, w Czarnym Dunajcu dzięki ogromnemu zaangażowaniu władz Gminy i osobiście wójtowi Józefowi Babiczowi powstaje sztuczne lodowisko . Prace pomimo temperatur idą pełną parą ku uciesze całej społeczności regionu, a przede wszystkim najmłodszych mieszkańców okolicy którzy najczęściej zamierzają korzystać z tego obiektu.
Idea budowy tego obiektu wynika z chęci uatrakcyjnienia zajęć szkolnych młodzieży, możliwości udostępnienia obiektu do aktywnego spędzania czasu wolnego mieszkańcom gminy. Jest pewnie jeszcze jeden element, który przyczynił się do tej inwestycji - bliskie sąsiedztwo Nowego Targu i tradycje hokejowe na Podhalu czy pobliskiej Słowacji. To również możliwość dobrosąsiedzkiej współpracy z Klubem Sportowym MMKS Podhale, którego wykwalifikowana kadra szkoleniowo-trenerska wspierać będzie szkolenie w zakresie jazdy na łyżwach w początkowym etapie rozwoju.

Jednocześnie istotnym elementem będzie wsparcie zainteresowania hokejem amatorskim tak chętnie uprawianym przez ogromną rzeszę mieszkańców okolicznych miejscowości. To może się okazać jedną z alternatyw dla dzieci i młodzieży do spędzania czasu przed komputerem, telewizorem czy poszukiwaniem jeszcze innych form aktywności. Dla wielu z nich być może możliwością zdrowego trybu życia z możliwością rozwoju własnych zainteresowań czy pasji w hokeju, short tracku, jeździe szybkiej, figurowej a może carlingu czy jeszcze innych formach aktywności na lodzie. Powstający obiekt to również niewątpliwie atrakcja dla przebywających w regionie turystów, którzy odwiedzając Podhale pod kątem sportów zimowych będą mieć dodatkowe możliwości w kwestii rozwoju fizycznego i zabaw na lodzie.

Widząc rosnące konstrukcje należy pogratulować władzom regionu których starania i działania w zakresie rozwoju kultury fizycznej i profilaktyki zdrowotnej właśnie się materializują i dają nadzieję na powstanie ciekawego ośrodka sportowo-rekreacyjnego. To również możliwość ścisłej współpracy pomiędzy ośrodkami sąsiadujących gmin w kwestii budowy potęgi sportowej regionu w sportach zimowych, a dla wielu jej uczestników możliwość indywidualnych sukcesów i karier na miarę tych z lat świetności polskiego hokeja czy jazdy szybkiej. To może szansa dla nowych pokoleń Olimpijczyków, Mistrzów Polski czy choćby Olimpiad Młodzieży albo rywalizacji szkól i wychowywania większych czy mniejszych zwycięzców.

Wygranymi w tym przypadku będą wszyscy, zarówno Ci, którzy korzystać będą z obiektu tylko w celach rekreacyjnych, jak i Ci, których upór i zaangażowanie doprowadzą do sukcesów na skalę krajową, a może nawet światową. Już teraz można śmiało powiedzieć że pomysłodawcy i wykonawcy będą mieć w tym swoje zasługi. Mamy również nadzieję że społeczność regionu korzystająca z obiektu doceni jego rolę w rozwoju i kształtowaniu osobowości swoich mieszkańców, każdego z osobna i wszystkich razem, tych małych i tych dorosłych. Oby wychowanie przez sport w tym wypadku było wychowaniem bez barier i służyło wszystkim bez wyjątku.

Tekst: Jerzy Pohrebny

Piotr 'Thornel' Rypel
www.thornel.pl

Artykuł i zdjęcia zaczerpnięto ze strony www.mmks-podhale.pl