ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Dwie perspektywy – jeden cel

2013-12-11 do 2013-12-25 // Oglądano: 2347 // Wstecz
Dwie perspektywy – jeden cel„Dwie perspektywy – jeden cel. Współpraca wewnątrz by konkurować na zewnątrz” to tytuł seminarium w ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Województwie Małopolskim, które miało miejsce 21 listopada w Zespole Szkół w Czarnym Dunajcu zorganizowane przez Wójta Gminy Czarny Dunajec i Lokalną Organizację Turystyczną Chochołowski.

Istotą seminarium było pokazanie szans rozwojowych społeczności wiejskich przedsiębiorców w okresie między dwoma  perspektywami finansowymi UE, finalizowaną za okres 2007-2013 i nowo planowaną na okres 2014-2020.

- W gminie  Czarny Dunajec budowa innowacyjnego pod względem technologii i rozwiązań biznesowych kompleksu basenów termalnych "Chochołowskie termy” jest przykładem "lokomotywy” żywotnie wpływającej na rozwój lokalnej przedsiębiorczości, integracji społeczności góralskiej wokół rozwoju turystyki na terenach wiejskich, stworzenia nowych bardzo nowoczesnych miejsc pracy dla "ambitnej” młodzieży z Podhala – podkreślają organizatorzy.

Głównymi tematami seminarium były „Nowa perspektywa finansowa UE 2014 – 2020. Jak współpracować wewnątrz, by konkurować na zewnątrz” - Iwona Wendel – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, „Bilans aktywności inwestycyjnej w gminie Czarny Dunajec z wykorzystaniem funduszy zewnętrznych” - Michał Jarończyk – sekretarz Gminy Czarny Dunajec oraz „Możliwości rozwoju potencjału turystycznego w gminie Czarny Dunajec” - Anna Chrobak – doktorantka w Instytucie Geografii, UP im. KEN w Krakowie.

„Nauka kooperacji. Dlaczego chcemy być przedsiębiorczy? - zainicjowanie członków LOT Chochołowski to temat, który poruszała Kazimiera Bzdyk, prezes LOT. Przedsiębiorca Bogusław Sroka mówił na temat „W zgodzie z naturą i ekonomiką”, a Jan Zieder, artysta ludowy z Chochołowa na temat „Ginący zawód – atrakcja dla turysty”.


--
Piotr Duraj