ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia

2013-11-29 do 2013-12-13 // Oglądano: 2107 // Wstecz
Mieć Wyobraźnię MiłosierdziaW środę, 20 listopada, na deskach nowotarskiego MDK-u zaprezentowało się 11 wybranych zespołów uczniowskich, biorących udział w VII edycji Małopolskiego Projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”. Sala gościła reprezentacje wszystkich zespołów, ponadto opiekunów grup i dyrektorów szkół. Najlepsze prezentacje zostaną pokazane na gali finałowej, która odbędzie się 11 grudnia w Filharmonii Krakowskiej.

„Mieć wyobraźnię miłosierdzia” to małopolski projekt przygotowujący uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do niesienia pomocy potrzebującym. Jest odpowiedzią na przesłanie Ojca Świętego Jana Pawła II, nawołującego do potrzeby bycia „sługami miłosierdzia” czyli niesienia różnych form pomocy ludziom potrzebującym i sposobem na przeciwdziałanie obojętności społecznej. W tworzenie projektów niesienia pomocy zaangażowało się prawie 4 tysiące uczniów z 230 szkół w województwie. Adresatami pomocy byli ubodzy całego świata, rodziny wielodzietne i niepełne, dzieci bez rodziców, dzieci zaniedbane wychowawczo oraz z ubogich rodzin, uczniowie, którzy na skutek wypadku nagle stracili kontakt ze szkołą, klasą i kolegami, samotne matki, samotni, osoby starsze, głodni, chorzy, ofiary wypadków losowych. W sumie różnoraką pomocą objęto prawie 30 tysięcy osób w kraju i na świecie. Sam program jest realizowany w kilku etapach. Najpierw w szkołach uczniowie przygotowują pomysły niesienia pomocy potrzebującym, potem realizują je i sporządzają raport, który podlega ocenie przez jedną z pięciu komisji rejonowych. Zwycięzcy etapów rejonowych spotykają się na uroczystej gali, która w tym roku odbędzie się w Filharmonii Krakowskiej 11 grudnia. Tam dowiemy się, które szkoły zdobyły nagrody główne i które zostały laureatami VII edycji projektu.

Wielokrotnie zespoły z naszego regiony siegały po najwyższe laury projektu. Mamy nadzieję, że będzie też tak tym razem, bo na scenie pokazały się aż trzy zespoły: z Gimnazjum nr 2 w Cichem, z Gimnazjum w Załucznem i z Zespołu Szkół SPSK w Czerwiennem. O dalszych losach uczestników projektu będziemy oczywiście informować.

Say