ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Jubileuszowy Memoriał

2013-11-29 do 2013-12-13 // Oglądano: 1985 // Wstecz
Jubileuszowy MemoriałW sobotę, 16 listopada, odbył się jubileuszowy, V Memoriał Grzegorza Wesołowskiego w Piłce Siatkowej. Sportową rywalizację na boiskach w Piekielniku, Jabłonce, Załucznem i Lipnicy Wielkiej zorganizowało Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej oraz instytucje lokalne, w tym Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Piekielniku oraz Gimnazjum w Załucznem. Nagrody główne memoriału to puchary ks. Stanisława kard. Dziwisza – Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego, który objął honorowy patronat nad turniejem.

Grzegorz Wesołowski zmarł nagle 4 listopada 2008 roku podczas gry w siatkówkę na hali sportowej Zespołu Szkół w Piekielniku. Miał 20 lat, był pełen entuzjazmu i radości życia. Umiał pogodzić trudy życia z wyznawaną wiarą, której nigdzie ani nigdy się nie wstydził - był animatorem Ruchu Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Postać Grzegorza zapadła głęboko w serca wielu, zwłaszcza jego koleżanek i kolegów. Właśnie ci, którzy go znali, postanowili dać świadectwo pamięci o nim organizując co roku zawody sportowe. W tym roku przypadł mały jubileusz – turniej zorganizowano po raz piąty.

Tradycyjnie memoriał rozpoczęła Msza Święta w kościele parafialnym w Piekielniku. Po liturgii, w halach sportowych w Jabłonce, Piekielniku, Załucznem i Lipnicy Wielkiej rozpoczęły się rozgrywki w poszczególnych kategoriach. I tak wśród dziewcząt z gimnazjów najlepiej wypadła reprezentacja Gimnazjum w Załucznem wyprzedzając Czarny Dunajec i Piekielnik. Najlepszymi gimnazjalistami okazali się chłopcy z SKS Ochotnica Górna, drugie było Załuczne, trzeci Piekielnik. „Góralki” Nowy Targ zwycieżyły w rywalizacji kobiet przed „Dziubasami” i „Desperados” z Krakowa. W kategorii meżczyzn wygrały „Szalone promile” przed „Stawros” z Tylmanowej i „Wyindywidualizowanymi Indywidualistami”. Puchary, nagrody i dyplomy wręczał jak co roku ks. Paweł Kubani z Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Dziękując dyrektorom szkół za udostępnienie hal sportowych zapraszał siatkarzy na kolejny memoriał za rok.

Say