ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Pamiętajmy

2013-11-15 do 2013-11-29 // Oglądano: 1835 // Wstecz
PamiętajmyW najbliższą sobotę, 16 listopada, odbędzie się jubileuszowy, V Memoriał Grzegorza Wesołowskiego w Piłce Siatkowej. Sportową rywalizację na boiskach w Piekielniku, Jabłonce, Załucznem i Lipnicy Wielkiej organizują wspólnie: Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej oraz lokalne instytucje. Nagrody główne memoriału to puchary ks. Stanisława kard. Dziwisza – Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego, który również objął honorowy patronat nad turniejem.

Grzegorz Wesołowski zmarł nagle 4 listopada 2008 roku podczas gry w siatkówkę na hali sportowej Zespołu Szkół w Piekielniku. Miał dopiero 20 lat, był pełen entuzjazmu i radości życia. Umiał pogodzić trudy życia z wyznawaną wiarą, której nigdzie ani nigdy się nie wstydził - był animatorem Ruchu Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Postać Grzegorza zapadła głęboko w serca wielu, zwłaszcza jego koleżanek i kolegów. Właśnie ci, którzy go znali, postanowili dać świadectwo pamięci o nim organizując co roku zawody sportowe. I tak narodziła się lokalna tradycja.

Tradycyjnie kolejną edycję memoriału rozpocznie Msza Święta w kościele parafialnym w Piekielniku o godz. 9.00. Po liturgii (około godz. 11.00) w halach sportowych w Jabłonce, Piekielniku, Załucznem i Lipnicy Wielkiej rozpoczną się rozgrywki w poszczególnych kategoriach. Dziewczęta z gimnazjów zagrają w Załucznem, gimnazjaliści w Piekielniku, licealistki - kobiety w Jabłonce a licealiści - mężczyźni w Lipnicy Wielkiej. Tam również w godzinach od 10.00 do 17.00 będzie można wspomóc potrzebujących najcenniejszym darem – będzie można oddać krew. Szczegóły turnieju można znaleźć na stronie: memorialgrzegorza.pl. Zapraszamy do uczestnictwa w sportowej rywalizacji.

Say