ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Półmetek „Odblaskowej Szkoły” w Podszklu

2013-10-31 do 2013-11-14 // Oglądano: 2269 // Wstecz
Półmetek „Odblaskowej Szkoły” w PodszkluW poniedziałek, 14 października, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Podszklu odbyło się podsumowanie różnorodnych akcji, które zaplanowali tamtejsi nauczyciele i zrealizowali wraz z uczniami w ramach Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”, zorganizowanego przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Na początku uroczystości uczniowie kl. VI przedstawili program artystyczny, na który zostali zaproszeni  nauczyciele oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej w Nowym Targu: aspirant sztabowy Renata Ossowska i starszy sierżant Sylwia Pyzowska. Dzieci poprzez kabaretowe scenki z życia szkolnego i zabawne reklamy, zachęcały wszystkich do noszenia odblasków i dbania o bezpieczeństwo na drogach. Na uwagę zasługuje też przeprowadzona wcześniej akcja wyposażania w odblaski mieszkańców wsi, którzy powracają po zmroku do domów. Z kolei młodsze dzieci wędrowały przez wieś ubrane w kamizelki odblaskowe. Niosły kolorowe transparenty i wygłaszały hasła wzywające do przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drogach. Zarówno uczniowie jak i rodzice wzięli udział w pogadance i ćwiczeniach z udzielania pierwszej pomocy, które poprowadziła szkolna pielęgniarka Janina Majerczyk. Warto wspomnieć piesze wędrówki szlakami Jana Pawła II na Żeleźnicę i Danielki, gdzie uczniowie w sposób praktyczny wcielali w życie poznane zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Jedną z ostatnich akcji był terenowy wyjazd rowerowy z udziałem trenera szkółki narciarskiej Dariusza Ślagi, który wyjaśniał uczestnikom, jak niezbędny dla bezpieczeństwa jest kask i odpowiednie wyposażenie roweru.

         Miejmy nadzieję, że udział nauczycieli i uczniów w tej pożytecznej akcji zaowocuje poprawą bezpieczeństwa na drogach Podszkla i okolic.

Say