ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

XXVI Przeziyracka Młodych Toniecników i Śpiywoków Góralskich w Ratułowie

2013-10-11 do 2013-10-25 // Oglądano: 3288 // Wstecz
XXVI Przeziyracka Młodych Toniecników i Śpiywoków Góralskich w RatułowieW dniach 5 – 6 października odbyła się XXVI Przeziyracka Młodych Toniecników i Śpiywoków Góralskich w Ratułowie, w której udział wzięło 41 par tanecznych, 11 grup tańca zbójnickiego, 39 grup śpiewaczych i 38 solistów z 31 zespołów regionalnych (Odrowązianie z Odrowąża, Mali Miętusianie z Miętustwa, Żeleźnica z Pieniążkowic, Tatry z Ratułowa, Siumni z Chochołowa, Wróblowianie z Wróblówki, Bystrzanie z Nowego Bystrego, Turnie ze Starego Bystrego, Dzielany z Działu, Sykowni z Załucznego, Mali Skrzypnianie ze Skrzypnego, Zornica z Zakopanego, Mali Brzegowianie z Brzegów, zespół z Piekielnika, Zawaternik z Leśnicy - Gronia, Ślebodni z Leśnicy - Gronia, Śleboda z Podczerwonego, Biołodunajcanie z Białego Dunajca, Polany z Kościeliska, Mali Dunajcanie z Czarngo Dunajca, Giewont Olcza, Mali Białcanie z Białki Tatrzanskiej, Mali Witowianie z Witowa, Mali Dzianisanie z Dzianisza, Wiyrchowianie z Bukowiny Tatrzańskiej, Serdocki z Podszkla, Mali Zaskalanie z Zaskala, Watra z Bańskiej Wyżnej, Mali Holni z Sierockiego, zespół z Murzasichla, Zyngierki z Maruszyny Dolnej.

Komisja w składzie Jan Stachoń - przewodniczący, Marcin Kudasik i Renata Zięba, członkowie postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria – Taniec Zbójnicki:

Kategoria I:

I m. -  ,,Turnie” ze Starego Bystrego

II m -  „Żeleźnica” z Pieniążkowic

III m - ,,Sykowni” z Załucznego

Wyróżnienie:

„Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej, „Giewont” z Olczy, „Śleboda” z Podczerwonego

Kategoria II:

I m. –  ,,Tatry” z Ratułowa

II m. –   „Bystrzanie” z Nowego Bystrego

III m. – ,,Piekielnicanie” ze Piekielnika

Wyróżnienie:

„Zawaternik” z Leśnicy Gronia, „Dzielany” z Działu

 

Kategoria – Śpiew Solowy

 

Kategoria I:

I m. – Zuzanna Kopieć  - zespół ,,Tatry” z Ratułowa

II m. – Adriana Kuchta - zespół ,,Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej

III m. – Klaudia Głowacz - zespół ,,Odrowązianie ” z Odrowąża

Wyróżnienie:
Oskar Sikorski - „Mali Brzegowianie” z Brzegów,  Katarzyna Bobak - „Mali Holni” z Sierockiego

Kategoria II:

I m. – Natalia Bartol - ,,Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

II m. – Daria Król - „Serdocki” z Podszkla

III m. – Iwona Stopka z Wróblówki

Wyróżnienie:

Stanisław Kwak - „Mali Skrzypnianie” ze Skrzypnego, Natalia Kowalczyk - „Siumni” z Chochołowa, Dominik Cudzich - „Zyngierki” z Maruszyny Dolnej

Kategoria III:

I m. – Klaudia Bzdyk - zespół ,,Mali Witowianie” z Witowa

II m – Marta Strama - „Watra” z Bańskiej Wyżnej

III m – Elżbieta Bukowska - ,,Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

III m – Przemek Wesołowski - „Dzielany” z Działu

Wyróżnienie:

Monika Obrochta - „Polany” z Kościeliska, Maria Karpiel - „Polany” z Kościeliska

 

Kategoria – Śpiew Grupowy:

Kategoria I:

I m. - „Tatry” z Ratułowa

II m. - ,,Serdocki” z Podszkla

III m. – ,,Mali Witowianie” z Witowa

Wyróżnienie:

Zespół „Mali Miętusianie” z Miętustwa, „Piekielnicanie” z Piekielnika, „Siumni” z Chochołowa

 Kategoria II:

I m. – Duet z Działu - Przemysław Wesołowski, Ewelina Figura

II m. – Duet „Serdocki” z Podszkla - Dominik Ledworuch i Tomasz Opyd

III m. – Zespół „Mali Mietusianie” z Miętustwa

Wyróżnienie:

„Bystrzanie” z Nowego Bystrego, „Zeleźnica” z Pieniążkowic

 

Kategoria III:

I m. - „Skrzypnianie” ze Skrzypnego

II m. - „Biołodunajcanie” z Białego Dunajca

III m. – Duet „Zornicy” TCKiS Jutrzenka Zakopane - Jakub Kluś i Anna Gąsienica Byrcyn

Wyróżnienie:

„Serdocki” z Podszkla, „Mali Dzianisanie” z Dzianisza, „Bystrzanie” z Nowego Bystrego

 

 

Kategoria – Taniec Solowy:

 

Kategoria I:

I m. – Jakub Nowak i Julia Styrczula - zespół „Tatry” z Ratułowa

II m. – Jakub Wesołowski i Martyna Habas - zespół „Dzielany” z Działu

III m. – Piotr Gawron i Justyna Fiedor - zespół „Żeleźnica” z Pieniążkowic

 

Wyróżnienie:

Andrzej Skorusa i Małgorzata Piszczór - zespół „Bystrzanie” z Nowego Bystrego, Jan Skowyra i Weronika Strama - zespół „Giewont” z Olczy, Seweryn Piekielnicki i Agnieszka Tomasik - zespół „Piekielnicanie” z Piekielnika

Kategoria II:

I m. – Jan Łaś i Anna Łaś - zespół „Zawaternik” z Leśnicy Gronia

II m. – Paweł Mulica i Joanna Krzeptowska Jasinek  - zespół ,,Polany” z Kościeliska

III m. – Marcin Dusza i Klaudia Głowacz - zespół ,,Odrowązianie” z Odrowąża


Wyróżnienie:

Szymon Wyrostek i Kamila Parzygnat - zespół „Mali Miętusianie” z Miętustwa

Bartłomiej Fudala i Zuzanna Król - zespół „Sykowni” z  Załucznego

Leszek Dzielski i Natalia Krużel - zespół „Dzielanie” z Działu

Kategoria III:

I m. – Jakub Styrczula i Maria Karpiel  - zespół „Polany” z Kościeliska

II m. – Andrzej Skupień i Aneta Bukowska - zespół „Giewont” z Olczy

III m. – Paweł Sarniak i Joanna Kąś - zespół ,,Piekielnicanie” z Piekielnika

Wyróżnienie:

Hubert Stopka i Karolina Gąsienica Sieczka - zespół ,,Polany” z Kościeliska

Nagroda specjalna za taniec solowy:

Adriana Kuchta - Zespół „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej

Klaudia Głowacz - zespół ,,Odrowązianie” z Odrowąża

Maria Karpiel - zespół „Polany” z Kościeliska


Góral Info

Piotr Duraj