ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Poświęcenie i oddanie do użytku mostu we Wróblówce

2013-09-16 do 2013-09-30 // Oglądano: 2323 // Wstecz
Poświęcenie i oddanie do użytku mostu we WróblówceWróblówka - najmniejsza miejscowość gminy Czarny Dunajec miała swoje podwójne święto. Niedziela, 15 września była dniem szczególnym. Oddany do użytku i poświęcony został most "Za Chracą", a strażacy ochotnicy wygrali powiatowe zawody sportowo-pożarnicze w Czarnym Dunajcu.

Most poświęcony został przez ks. Janusza Skorupę, wikariusza parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Czarnym Dunajcu, do której należy Wróblówka. W obecności mieszkańców Wróblówki oraz pracowników Urzędu Gminy w Czarnym Dunajcu, symboliczną wstęgę przecięli wójt gminy Czarny Dunajec Józef Babicz, skarbnik gminy Stanisława Pilch, sołtys Wróblówki Grażyna Otręba oraz ks. Janusz Skorupa.

- Spełniło się moje marzenie, jako sołtysa. Powstał nowy most, który w wyraźny sposób poprawi komunikację w naszej miejscowości, a mieszkańcom oszczędzi czasu oraz zwiększy bezpieczeństwo - mówi Grażyna Otręba, sołtys Wróblówki.

- Chcę wyrazić swoje uznanie i podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do rozpoczęcia i zakończenia tej budowy. Przede wszystkim dziękuję wójtowi Józefowi Babiczowi. Właśnie to z jego inicjatywy rozpoczęto działania w kierunku wykonania przebudowy mostu. Dziękuję też Stanisławie Pilch, skarbnik gminy za zabezpieczenie finansowe oraz radnym i wszystkim, którzy na swój sposób przyczynili się do ukończenia tej budowy - wymienia.

Inwestycja wykonana została przez firmę "BUDMOST" z siedzibą w Laskowej.

- Remont mostu był realizowany od marca bieżącego roku. Ze względu na zły stan techniczny istniejącego mostu zakres prac remontowych był znaczny. Wykonano m.in. generalny remont jezdni oraz wymianę barieroporęczy, a także dokonano naprawy ubytków na przyczółkach. Inwestycja kosztowała 888 601,00 zł. - mówi Michał Jarończyk, sekretarz gminy Czarny Dunajec.

Na boisku sportowym odbyła się dalsza część uroczystości, gdzie odbyły się "posiady", podczas których nie zabrakło podziękowań i gratulacji. Na scenie wystąpił miejscowy zespół góralski "Mali Wróblówianie". 

Tekst i fot. Piotr Duraj
www.goral.info.pl