ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Wizyta studyjna na polsko-słowackim pograniczuWizyta studyjna na polsko-słowackim pograniczu
2018-11-30 // czytaj cały
W przeddzień konferencji pt. „EUWT TATRY jako narzędzie rozwoju i wzmocnienia regionalnej współpracy międzynarodowej” jej uczestnicy udali się na wizytę, podczas której zaprezentowane zostały efekty wybranych transgranicznych projektów i interesujące przedsięwzięcia realizowane przez samorządy członkowskie Euroregionu „Tatry”. Były wśród nich również projekty, w których uczestniczy EUWT TATRY.
Analiza potencjału rozwojowego EUWT TATRYAnaliza potencjału rozwojowego EUWT TATRY
2018-11-30 // czytaj cały
Jednym z efektów projektu pt. „EUWT TATRY jako narzędzie rozwoju i wzmocnienia regionalnej współpracy międzynarodowej” współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie „Wsparcie wymiaru samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej 2018” jest opracowana Analiza potencjału rozwojowego i kierunków dalszych działań EUWT TATRY w przyszłej perspektywie 2020+.
Konferencja EUWT TATRY jako narzędzie rozwoju i wzmocnienia regionalnej współpracy międzynarodowejKonferencja EUWT TATRY jako narzędzie rozwoju i wzmocnienia regionalnej współpracy międzynarodowej
2018-11-30 // czytaj cały
Jesienią 2018 roku minęło 5 lat od utworzenia Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej TATRY przez Związek Euroregion „Tatry” ze strony polskiej i Združenie Euroregion Tatry ze strony słowackiej. Był to wówczas pierwszy taki podmiot na granicach Polski z udziałem euroregionu.
Poetyckie Katarzynki w Czarnym DunajcuPoetyckie Katarzynki w Czarnym Dunajcu
2018-11-30 // czytaj cały
Poetyckie Katarzynki to wieczór poświęcony poezji. Spotkanie, które odbyło się 29 listopada 2018 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec organizowane jest od paru lat i na trwałe wpisało się w kalendarz wydarzeń Gminy Czarny Dunajec. Swoją twórczość prezentują lokalni poeci.
Rozpoczyna się sezon grzewczy - pamiętajmy o tym co spalamy w piecuRozpoczyna się sezon grzewczy - pamiętajmy o tym co spalamy w piecu
2018-11-30 // czytaj cały
Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu przypomina o zakazie palenia odpadów w piecach domowych czy na terenie nieruchomości.
Rozpoczyna się sezon grzewczy - pamiętajmy o tym co spalamy w piecuRozpoczyna się sezon grzewczy - pamiętajmy o tym co spalamy w piecu
2018-11-29 // czytaj cały
Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu przypomina o zakazie palenia odpadów w piecach domowych czy na terenie nieruchomości.
Ratownicy TOPR w Szkole Podstawowej w PodczerwonemRatownicy TOPR w Szkole Podstawowej w Podczerwonem
2018-11-28 // czytaj cały
Członkowie Fundacji Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Podczerwonem. W trakcie aktywnych zajęć uczniowie pod okiem ratowników ćwiczyli, jak się zachować w razie zagrożenia, wypadku lub niebezpiecznej sytuacji, jakie czynności po kolei wykonać, kogo powiadomić, jak wykonywać prawidłową resuscytację według zasady 30 na 2.
Czarny Dunajec - przerwa w dostawie wody
2018-11-28 // czytaj cały

W związku z przerwą w dostawie energii elektrycznej przez Tauron Dystrybucja S.A w dniu 28.11.2018r. m.in. na Stacji Uzdatniania Wody w Czarnym Dunajcu tut. urząd informuję, że przewidywany czas powrotu wody do sieci wodociągowej może nastąpić w godzinach nocnych.


Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

Strażackie Zaduszki w RatułowieStrażackie Zaduszki w Ratułowie
2018-11-27 // czytaj cały
Strażacy z gminy Czarny Dunajec spotkali się na uroczystej Mszy Świętej w kościele w NMP Matki Kościoła w Ratułowie, by wspólnie pomodlić się w intencji swoich koleżanek i kolegów, którzy odeszli w tym roku na wieczną służbę.