ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Niepodległa – moja flagaNiepodległa – moja flaga
2019-04-25 // czytaj cały
Dla historii polskiej flagi rok 2019 jest wyjątkowy. 2 maja obchodzimy 15-lecie uchwalenia Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, a 1 sierpnia setną rocznicę uchwalenia przez Sejm Ustawodawczy niepodległej Polski ustawy o godle i barwach Rzeczypospolitej Polskiej.
Gmina Czarny Dunajec bierze udział w Projekcie pn.: AZBEST-STOP! LIKWIDACJA AZBESTU NA TERENIE GMINY CZARNY DUNAJECGmina Czarny Dunajec bierze udział w Projekcie pn.: AZBEST-STOP! LIKWIDACJA AZBESTU NA TERENIE GMINY CZARNY DUNAJEC
2019-04-25 // czytaj cały
Azbest jest zaliczany do substancji o udowodnionym działaniu rakotwórczym dla człowieka. Włókna azbestu są najcieńszymi włóknami występującymi w przyrodzie; są praktycznie niezniszczalne, a ich kumulowanie się w płucach powoduje zwykle po kilkunastu latach pojawienie się chorób azbesto-zależnych jak: pylica azbestowa, rak płuc.
Pismo MArszałka Województwa Małopolskiego w sprawie uchwały antysmogowej.
2019-04-23 // czytaj cały
Szanowni Państwo,
Zły stan jakości powietrza w Małopolsce był główną przyczyną podjęcia przez Województwo Małopolskie ambitnych działań regulacyjnych w celu ograniczenia zanieczyszczenia powietrza. Celem tych działań jest poprawa zdrowia mieszkańców i większy komfort życia.
Rodzinne rajdy roweroweRodzinne rajdy rowerowe
2019-04-18 // czytaj cały
Wójt Gminy Czarny Dunajec serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do aktywnej formy wypoczynku i wzięcia udziału w rodzinnych rajdach rowerowych. Rajdy są organizowane w ramach realizacji transgranicznego projektu budowy “Historyczno-kulturowo-przyrodniczego szlaku wokół Tatr- II etap”.
Skałka donosi
2019-04-18 // czytaj cały
Jest już najnowszy biuletyn placówki oświatowej na Skałce. Zapraszamy do zapoznania się z nim.
Program „Szkolny Klub Sportowy” w Gminie Czarny Dunajec
2019-04-18 // czytaj cały
Już po raz trzeci szkoły z terenu Gminy Czarny Dunajec (dzięki współfinansowaniu Gminy), biorą udział w Programie SKS, realizowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Koordynatorem Programu jest Szkolny Związek Sportowy w Krakowie.
Teatr widzę ogromnyTeatr widzę ogromny
2019-04-11 // czytaj cały
W dniach 3-4 kwietnia sala widowiskowa Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec tętniła życiem za sprawą XXII Gminnych Prezentacji Form Teatralnych Zespołów Szkolnych „Bajkluś 2019”.
Rusza projekt – „Umiem pływać” w Gminie Czarny DunajecRusza projekt – „Umiem pływać” w Gminie Czarny Dunajec
2019-04-11 // czytaj cały
Gmina Czarny Dunajec po raz kolejny uzupełnienia obowiązkowy program wychowania fizycznego o nadobowiązkowe (nieodpłatne) zajęcia sportowe z nauki pływania, dla uczniów z klas
I-III szkół podstawowych, którzy nie umieją pływać.
Bezpieczny Szczęśliwy SeniorBezpieczny Szczęśliwy Senior
2019-04-11 // czytaj cały
Na kolejnym spotkaniu seniorów w ramach projektu socjalnego ,,Bezpieczny Szczęśliwy Senior‘’ poruszony został temat pt ,,Zadbaj o swoje Serce’’.