ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Zaproszenie na konsultacje
2012-05-02 // czytaj cały
Podhalańska Lokalna Grupa Działania serdecznie zaprasza na doradztwo indywidualne dla beneficjentów, którzy są zainteresowani uzyskaniem pomocy w ramach działań:
- Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej
- Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw
- Odnowa i rozwój wsi
- Małe projekty
Życzenia OSP
2012-04-30 // czytaj cały
DRUHNY, DRUHOWIE
OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ
GMINY CZARNY DUNAJEC


Z okazji Święta Strażaków składam serdeczne podziękowania druhnom i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych w imieniu swoim jak i całego społeczeństwa za działalność ratowniczą, bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi, za wychowanie młodzieży w duchu pomocy drugiemu człowiekowi i służenia Ojczyźnie.
Życzę satysfakcji z działalności społecznej, dużo zdrowia, szczęścia osobistego oraz pomyślności w pracy zawodowej.
Dziękuje za wykazywanie pełnej gotowości i ofiarnej postawy w akcjach ratowniczych, jak również za Wasz wkład w zachowanie tradycji i rozwój lokalnych społeczności.
Życzę Wam, by służba drugiemu człowiekowi była dla Was i Waszych rodzin zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.


Wójt Gminy

Józef Babicz
Halowe mistrzostwa gminyHalowe mistrzostwa gminy
2012-04-30 // czytaj cały
W piątek, 13 kwietnia, na hali sportowej w Czarnym Dunajcu odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Mistrzostwo Gminy Czarny Dunajec gimnazjów. Organizatorem turnieju był Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu przy współpracy z Centrum Kultury i Promocji Gminy. Sędzią głównym był Wojciech Zawiła.
Projekty zmian do wglądu
2012-04-30 // czytaj cały
Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi Wójt Gminy Czarny Dunajec zawiadamia o wyłożeniu do publicznego wglądu projektów zmian miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego gminy Czarny Dunajec obejmujący wybrane obszary poszczególnych miejscowości w gminie wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.
Konsultacje z tematyki pozyskiwania dotacji z funduszy europejskich
2012-04-17 // czytaj cały
URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO
i URZĄD GMINY CZARNY DUNAJEC
ZAPRASZAJĄ
mieszkańców Gminy Czarny Dunajec na konsultacje
z tematyki pozyskiwania dotacji
z funduszy europejskich
Więcej rozsądku i wyobraźniWięcej rozsądku i wyobraźni
2012-04-06 // czytaj cały
Wiosna to dla wielu najpiękniejsza pora roku. Przyroda budzi się do życia a wraz ze słońcem i ciepłem nowe siły wstępują w ludzi i wszystko, co żyje. I byłoby całkiem pięknie, gdyby nie policyjne statystyki - wiosna przynosi co roku najwięcej zagrożeń, zwłaszcza drogowych i pożarowych. O najważniejszych z nich przypominamy w imieniu podkomisarza Adama Solawy, komendanta Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu. Niestety, z każdym rokiem niewiele zmienia się na lepsze, stąd i niniejszy tekst nie odbiega znacząco od podobnych publikacji w latach poprzednich.
Wsparcie na odbudowę drógWsparcie na odbudowę dróg
2012-03-26 // czytaj cały
Już wkrótce rozpoczną się poważne roboty na drogach gminnych w kilku miejscowościach Gminy Czarny Dunajec. Stało się to możliwe dzięki uzyskaniu wysokiej dotacji – ponad 1 milion zł – ze środków europejskich tzw. Funduszu Solidarnościowego, przeznaczonego na odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku powodzi, ulewnych opadów oraz innych klęsk żywiołowych. Pozwoli to na sfinansowanie odbudowy czterech dróg.
TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”
2012-03-23 // czytaj cały
W dniu 22 marca 2012 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnym Dunajcu pod patronatem Wójta Gminy Józefa Babicza przeprowadzone zostały eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem
„Młodzież Zapobiega Pożarom”
Rada pracuje
2012-03-13 // czytaj cały
We środę, 29 lutego, w sali obrad Urzędu Gminy w Czarnym Dunajcu odbyła się XVI Zwyczajna Sesje Rady Gminy. Porządek obrad był bogaty a wśród poruszanych spraw znalazły się uchwały dotyczące zmiany sieci szkół, dla których organem prowadzącym jest gmina. Była oczywiście informacja o pracy Wójta Gminy pomiędzy sesjami i czas na interpelacje.
Plany inwestycyjne gminyPlany inwestycyjne gminy
2012-03-13 // czytaj cały
Współczesna technologia pozwala prowadzić roboty budowlane prawie przez cały rok. Jednak dopiero koniec zimy wiąże się ze znacznym ich przyspieszeniem oraz rozpoczęciem nowych zadań. Stąd początek marca to dobry moment na przekazanie mieszkańcom informacji o tym, jakie najważniejsze budowy będą kontynuowane i jakie nowe zadania rozpocznie gmina Czarny Dunajec w bieżącym roku.