ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Granie i śpiewanie w ChochołowieGranie i śpiewanie w Chochołowie
2012-07-31 // czytaj cały
W niedzielę, 8 lipca, na plenerowej scenie ustawionej w Chochołowie odbyło się XI Śpiywanie i Granie Pod Chochołowską Strzechą. Organizatorami niekonkursowego przeglądu są: Centrum Kultury i Promocji wraz z Urzędem Gminy w Czarnym Dunajcu, Związek Podhalan, Rada Sołecka i jednostka OSP w Chochołowie.
1 sierpnia 2012 r.- Uruchomienie syren alarmowych - rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego1 sierpnia 2012 r.- Uruchomienie syren alarmowych - rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
2012-07-31 // czytaj cały
W związku z obchodami rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia o godzinie 17:00 zostaną uruchomione syreny alarmowe. Sygnał będzie sygnałem ciągłym o długości 1 min. Apelujemy również do wszystkich mieszkańców o wstrzymanie w tym czasie ruchu pieszego i kołowego na okres 1 minuty.

Ogłoszenie - Tour de Pologne
2012-07-12 // czytaj cały
W dniu 14.07.2012 roku przez miejscowości: Pieniążkowice - Wróblówka - Czarny Dunajec - Stare Bystre będzie przebiegał wyścig Tour de Pologne.

W związku z powyższym od godziny 14:00 do godziny 16:00 nastąpi całkowite zamknięcie dla ruchu drogi wojewódzkiej i ulic łączących się z drogą wojewódzką.

Bardzo proszę mieszkańców powyższych sołectw o nie wyjeżdżanie w tych godzinach.
Ogłoszenie - Tour de Pologne Amatorów
2012-07-12 // czytaj cały
W dniu 15.07.2012 roku przez miejscowości: Ratułów - Czerwienne będzie przebiegał wyścig Tour de Pologne Amatorów.

W związku z powyższym od godziny 09:30 do godziny 12:00 nastąpi całkowite zamknięcie dla ruchu drogi powiatowej
i ulic łączących się z drogą powiatową.

Bardzo proszę mieszkańców powyższych sołectw o nie wyjeżdżanie w tych godzinach.
Bezpłatne spotkanie informacyjne dla obecnych i przyszłych przedsiębiorców
2012-07-11 // czytaj cały
FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji
zaprasza przedsiębiorców
z Gminy Czarny Dunajec oraz
osoby planujące założenie własnej firmy
na bezpłatne spotkanie informacyjne
które odbędzie się 24 lipca br w Urzędzie Gminy Nowy Targ
ul. Bulwarowa 9
w godz. od 13:00 - 15:00 (sala obrad)
Władysław Kowalczyk Sołtysem Roku 2011Władysław Kowalczyk Sołtysem Roku 2011
2012-07-04 // czytaj cały
W dniu 12 czerwca 2012r. w Senacie RP odbyła się uroczystość związana z podsumowaniem konkursu „Sołtys Roku 2011” organizowanego przez „Gazetę Sołecką”. Patronat honorowy nad konkursem objął Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej – Bogdan Borusewicz.
Na uroczystości uhonorowania laureata Władysława Kowalczyka (sołtys wsi Ciche) zaproszono również Wójta Gminy Czarny Dunajec– Józefa Babicza oraz Przewodniczącą Rady Gminy- Beatę Palenik.
Zaproszenie do ChochołowaZaproszenie do Chochołowa
2012-07-04 // czytaj cały
W niedzielę, 8 lipca, na plenerowej scenie ustawionej w Chochołowie odbędzie się XI Śpiywanie i Granie Pod Chochołowską Strzechą. Organizatorami niekonkursowego przeglądu są: Centrum Kultury i Promocji wraz z Urzędem Gminy w Czarnym Dunajcu, Związek Podhalan, Rada Sołecka i jednostka OSP w Chochołowie.
Sala gimnastyczna w Starem Bystrem gotowaSala gimnastyczna w Starem Bystrem gotowa
2012-06-13 // czytaj cały
W ostatnich dniach dopełnione zostały wszelkie formalności związane z oddaniem do użytkowania nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Starem Bystrem, prowadzonej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich. Już dzisiaj dzieci mogą się więc cieszyć nowoczesnym obiektem sportowym.
W nowej remizieW nowej remizie
2012-06-01 // czytaj cały
W niedzielę, 27 maja, strażacy z Piekielnika obchodzili podwójną uroczystość. W tym dniu poświęcono i oddano do użytku nową siedzibę ochotników oraz poświęcono i przekazano do służby nowy samochód ratowniczy.
Środki z UE na kanalizacjęŚrodki z UE na kanalizację
2012-06-01 // czytaj cały
Gmina Czarny Dunajec otrzymała kolejne środki na budowę kanalizacji i wymianę sieci wodociągowej. Ze środków na realizację Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (działanie: podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej) przyznana została na ten cel kwota w wysokości niemal 650 tys. zł.