ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

UWAGA PRZEDSIĘBIORCY!!!UWAGA PRZEDSIĘBIORCY!!!
2012-08-28 // czytaj cały
Przypominamy, że wszelkie czynności związane z wpisem do Centralnej Ewidencji i
Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – prowadzonej przez Ministra Gospodarki
są BEZPŁATNE.
Orliki czekają
2012-08-23 // czytaj cały
W ramach programu rozwoju sportu w gminie Czarny Dunajec rozpoczyna się nabór do szkółek sportowych, rozpoczynających działalność przy kompleksach boisk sportowych, tak zwanych Orlikach, w Czarnym Dunajcu, Cichem i Piekielniku.
Gminne Złote GodyGminne Złote Gody
2012-08-23 // czytaj cały
W czwartek, 12 lipca, w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Czarnym Dunajcu odbyła się wyjątkowa uroczystość. Wójt gminy Józef Babicz wręczył zaproszonym gościom medale za długoletnie pożycie małżeńskie. W spotkaniu wzięli udział także: przewodnicząca Rady Gminy Beata Palenik, skarbnik gminy Stanisława Pilch i kierowniczka USC Józefa Rafacz. Spotkanie ubarwił występ zespołu regionalnego „Tatry” z Ratułowa.
Wkrótce HołdymasWkrótce Hołdymas
2012-08-23 // czytaj cały
Doroczny Hołdymas czyli znane w regionie i nie tylko czarnodunajeckie dożynki odbędą się już w sierpniu. Nowy termin obowiązuje już kolejny rok i wyglada na to, że przyjmie się na stałe. Przypominamy więc o tym fakcie ze stosownym wyprzedzeniem w wielu różnych mediach, by każdy zwolennik dobrej zabawy mógł odpowiednio wcześniej zaplanować wizytę w Czarnym Dunajcu. A jak zwykle będzie warto.
Czarny Dunajec z samolotuCzarny Dunajec z samolotu
2012-08-20 // czytaj cały
Dzięki uprzejmości p. Pawła Kumeli, z przyjemnością zamieściliśmy w naszej galerii zdjęcia Czarnego Dunajca z samolotu. Dziękujemy za przesłane zdjęcia i zapraszamy do obejrzenia.
Letni czas festynówLetni czas festynów
2012-08-06 // czytaj cały
Jak co roku latem w wielu miejscowościach gminy Czarny Dunajec organizowane są lokalne zabawy plenerowe zwane festynami. To dobra okazja do zaprezentowania osiągnięć i umiejętności zespołów regionalnych, wzięcia udziału w często atrakcyjnych konkursach i zawodach dla dorosłych i dzieci, wspólnego spędzenia wolnego czasu czyli spotkań z rodziną i znajomymi.
Nowa remiza w CichemNowa remiza w Cichem
2012-08-06 // czytaj cały
W niedzielę, 15 lipca, mieszkańcy Cichego Górnego przeżywali poświęcenie i oficjalne oddanie do użytku nowej remizy strażackiej. Inwestycja w większości została sfinansowana z budżetu gminy Czarny Dunajec, pomogła Polonia, Wspólnota Leśna i datki mieszkańców.
Drogi naprawioneDrogi naprawione
2012-08-06 // czytaj cały
W czerwcu zakończyły się prace remontowe na kilkunastu odcinkach dróg w gminie. Chodzi o te odcinki, które najbardziej ucierpiały w wyniku minionych klęsk żywiołowych i znajdujące się w dotąd w najgorszym stanie technicznym. Łącznie zadanie objęło osiem takich odcinków.
Kolarze w Czarnym DunajcuKolarze w Czarnym Dunajcu
2012-07-31 // czytaj cały
W sobotę, 14 lipca, przez Czarny Dunajec przemknęli kolarze walczący na piątym etapie najważniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce - 69. Tour de Pologne. Były utrudnienia w ruchu ale widok pędzącego peletonu i wozów towarzyszących wart był cierpliwego czekania.