ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Zaproszenie do ChochołowaZaproszenie do Chochołowa
2011-07-08 // czytaj cały
W niedzielę, 10 lipca, na plenerowej scenie ustawionej w Chochołowie odbędzie się X Śpiywanie i Granie Pod Chochołowską Strzechą. Organizatorami niekonkursowego przeglądu są: Zarząd Główny Związku Podhalan, Centrum Kultury i Promocji wraz z Urzędem Gminy w Czarnym Dunajcu oraz Oddział Związku Podhalan, Rada Sołecka i jednostka OSP w Chochołowie.
Spotkanie najlepszychSpotkanie najlepszych
2011-07-08 // czytaj cały
W poniedziałek, 20 czerwca, w sali widowiskowej w Czarnym Dunajcu odbyło się uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2010/2011. Podobnie jak w latach ubiegłych na spotkanie zaproszono najlepszych uczniów z poszczególnych szkół. Chodziło nie tylko o wyniki w nauce ale także o wszelkie znaczące sukcesy, na przykład artystyczne czy sportowe.
Absolutorium dla wójtaAbsolutorium dla wójta
2011-07-08 // czytaj cały
Ostatnia zwyczajna sesja Rady Gminy miała miejsce we środę, 22 czerwca. Radni zebrali się jak zwykle w sali posiedzeń urzędu gminy, by debatować nad najważniejszymi problemami lokalnej społeczności. I tak obecni usłyszeli informację o pracy Wójta Gminy w okresie między sesjami oraz sprawozdanie z realizacji Gminnego Planu Gospodarki Odpadami za 2009 i 2010 rok. Najważniejszym punktem posiedzenia było jednak podjęcie uchwały w sprawie udzielanie wójtowi gminy absolutorium za 2010 rok.
Rusza przebudowa głównych ulic w Czarnym Dunajcu.
2011-06-30 // czytaj cały

W Czarnym Dunajcu już wkrótce rozpoczną się prace przy przebudowie głównych ulic przebiegających przez miejscowość. W dniu 29.06.2011r. wybrana została oferta na wykonanie kompleksowej przebudowy dróg gminnych: ul. Kantora, ul. Sienkiewicza, ul. Kmietowicza, ul. Tetmajera.
Spis kontrolny - ważna informacja!Spis kontrolny - ważna informacja!
2011-06-29 // czytaj cały
Uprzejmie informuję, że zgodnie z zapisami ustawy z dnia 4 marca 2010 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2011r. (Dz. U. Nr 47, poz. 277), w dniach od 1 do 11 lipca 2011 r. zostanie przeprowadzony spis kontrolny.
Gimnazjada 2011Gimnazjada 2011
2011-06-24 // czytaj cały
W poniedziałek, 23 maja, na stadionie GKS „Czarni” w Czarnym Dunajcu odbyły się zawody lekkoatletyczne dla uczniów gimnazjów z terenu gminy, rozgrywane w ramach Gimnazjady 2011. Organizatorem był Urząd Gminy Czarny Dunajec oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy w Czarnym Dunajcu.
Hala sportowa w CzerwiennemHala sportowa w Czerwiennem
2011-06-24 // czytaj cały
Gmina Czarny Dunajec może pochwalić się znaczną ilością hal sportowych wybudowanych przy siedzibach szkół w poszczególnych miejscowościach gminy. Wystarczy przypomnieć niedawno oddane obiekty w Cichem i Załucznem czy budowaną aktualnie salę w Chochołowie.
Konkurs pieśni religijnejKonkurs pieśni religijnej
2011-06-24 // czytaj cały
W czwartek, 12 maja, w budynku Zespołu Szkół SPSK w Starem Bystrem, odbył się VIII Konkurs Pieśni Religijnej „Śpiewajmy Panu”. Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół podstawowych, przedszkoli i gimnazjów z terenu gminy Czarny Dunajec.
Nowy most w Starem BystremNowy most w Starem Bystrem
2011-06-24 // czytaj cały
W każdym kolejnym wydawnictwie gminnym informujemy o działaniach inwestycyjnych, podejmowanych z inicjatywy gminy na naszym terenie. Dzisiaj przypomnienie o powstającym w Starem Bystrem moście drogowym „Do Szeligów”.
Wojewoda w Czarnym DunajcuWojewoda w Czarnym Dunajcu
2011-06-24 // czytaj cały
We wtorek, 31 maja, w jednej z sal nowego budynku Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu miała miejsce niecodzienna uroczystość. Wojewoda Małopolski Stanisław Kracik spotkał się z naszymi samorządowcami: wójtem Józefem Babiczem, przewodniczącą Rady Gminy Beatą Palenik, radnymi i sołtysami Poszczególnych miejscowości. Gość chwalił gminę za gospodarność, zwłaszcza znaczną ilość oddanych i realizowanych inwestycji oświatowych.