ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Tornado nad Czarnym DunajcemTornado nad Czarnym Dunajcem
2013-05-28 // czytaj cały
We wtorek, 21 maja, mieszkańcy Czarnego Dunajca mogli obserwować na niebie stosunkowo rzadkie u nas zjawisko. Otóż bezpośrednio po gwałtownej burzy z intensywnymi opadami deszczu i gradu na niebie pojawił się charakterystyczny lejek kondensacyjny.
Zawody lekkoatletyczneZawody lekkoatletyczne
2013-05-27 // czytaj cały
We wtorek, 21 maja, na stadionie GKS „Czarni” w Czarnym Dunajcu odbyły się zawody lekkoatletyczne o mistrzostwo gminy dla uczniów gimnazjów z naszego terenu. Organizatorem był Urząd Gminy Czarny Dunajec oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy w Czarnym Dunajcu.
Mistrzowie Pięknego CzytaniaMistrzowie Pięknego Czytania
2013-05-27 // czytaj cały
W piątek, 17 maja, w Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Pieniążkowicach odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy. Zawodnicy ze szkół podstawowych startowali w dwóch konkurencjach: pięknego czytania i w konkursie czytelniczym. Z oczywistych względów wprowadzono także podział na grupy wiekowe.
I etap Podhale Tour 2013 o Puchar Wójta Gminy Czarny DunajecI etap Podhale Tour 2013 o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec
2013-05-27 // czytaj cały
Od 37 - kilometrowej pętli rozpoczęła się tegoroczna edycja Podhale Tour, Pucharu Podhala w kolarstwie szosowym. Trasa I etapu o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec ze startem i metą we Wróblówce wiodła przez Czarny Dunajec, Pieniążkowice, Odrowąż, Podszkle, Odrowąż, Pieniążkowice, Dział i Długopole.
Umowa podpisana. Remont mostu na drodze powiatowej Czarny Dunajec - Poronin przeprowadzi PPD-MUmowa podpisana. Remont mostu na drodze powiatowej Czarny Dunajec - Poronin przeprowadzi PPD-M
2013-05-23 // czytaj cały
W siedzibie Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu dyrektor jednostki Robert Waniczek i prezes Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego Władysław Głód, podpisali dziś umowę na remont mostu na potoku Bystry w Ratułowie w ciągu drogi powiatowej nr K1651 Czarny Dunajec - Poronin (w km 8+550). Wartość umowy to prawie 2,5 miliona złotych.
Angielski śpiewanyAngielski śpiewany
2013-05-23 // czytaj cały
W środę, 15 maja, w Zespole Szkół Podstawowej i Gimnazjum im. Kornela Makuszyńskiego w Piekielniku odbył się Gminny Konkurs Muzyczny Języka Angielskiego. Jak co roku do udziału zostały zaproszone wszystkie szkoły podstawowe i gimnazjalne z gminy Czarny Dunajec. Uczniowie mieli za zadanie zaprezentowanie anglojęzycznych utworów muzycznych w jednej z dwóch kategorii: występ solowy lub w grupie muzycznej.
Papieska Majówka na BachledówcePapieska Majówka na Bachledówce
2013-05-21 // czytaj cały
W ostatnią środę, 15 maja, w budynku zespołu szkół SPSK w Czerwiennem odbyła się jubileuszowa, X Papieska Majówka czyli doroczny Konkurs Góralskiej Pieśni Religijnej. Uczestnicy przeglądu pięknym śpiewem i bogactwem strojów walczyli o najlepsze miejsca, nagrody i wyróżnienia.
Śpiewajmy Panu – wynikiŚpiewajmy Panu – wyniki
2013-05-17 // czytaj cały
W czwartek, 9 maja, w budynku Zespołu Szkół SPSK w Starem Bystrem, odbył się X Konkurs Pieśni Religijnej „Śpiewajmy Panu”. Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół podstawowych, przedszkoli i gimnazjów.
Radość tworzeniaRadość tworzenia
2013-05-17 // czytaj cały
W czwartek, 9 maja, w budynku Zespołu Szkół SPSK w Starem Bystrem, rozstrzygnięto tegoroczną edycję Konkurs Plastycznego „Radość tworzenia”. Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół podstawowych, przedszkoli i gimnazjów.