ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Stypendia i nagrody dla sportowcówStypendia i nagrody dla sportowców
2013-03-29 // czytaj cały
We wtorek, 26 marca, w sali widowiskowej CKIP w Czarnym Dunajcu odbyło się spotkanie Wójta Gminy Czarny Dunajec Józefa Babicza z uczniami, którzy w ostatnim okresie osiągnęli najlepsze wyniki w sporcie, reprezentując gminę w ważnych zawodach i turniejach. Powodem były nie tylko świąteczne życzenia – chodziło o oficjalne wręczenie nagród i stypendiów młodym sportowcom. W spotkaniu wziął także udział sekretarz gminy Michał Jarończyk oraz dyrektor Centrum Kultury i Promocji Stanisław Bukowski.
Czarny Dunajec Górny – zmiana terminu odbioru odpadów komunalnych.
2013-03-29 // czytaj cały
Urząd Gminy Czarny Dunajec informuje mieszkańców wsi Czarny Dunajec Górny, że odbiór i wywóz odpadów komunalnych nie odbędzie się 1 kwietnia 2013 r. (pierwszy poniedziałek miesiąca) ze względu na przypadający w tym dniu dzień świąteczny.
Wywóz odpadów zostanie przeprowadzony w dniu 6 kwietnia 2013 r. (pierwsza sobota miesiąca).
Konkursy TischnerowskieKonkursy Tischnerowskie
2013-03-26 // czytaj cały
We wtorek, 19 marca, w Zespole Szkół Podstawowej i Gimnazjum im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Ratułowie odbyło się podsumowanie Ogólnopolskich Konkursów Literackiego i Plastycznego. W tym dniu miały także miejsce przesłuchania w konkursie recytatorskim.
Pomóż ptakom przetrwać nawrót zimy!
2013-03-22 // czytaj cały
Z ciepłych stron świata przyleciało już sporo ptactwa. Niestety zima nie odpuszcza i skrupulatnie przysypuje wszystkie miejsca, gdzie nasi pierzaści przyjaciele mogą znaleźć pożywienie. Przedwiośnie to ciężki okres dla wszystkich ptaków. W tym okresie bowiem ptaki są zmęczone zimą, a ich zapasy tłuszczu pozostają znikome, a ptaki które przylatują do nas na okres letni nie posiadają żadnych zapasów. Jeśli chcemy aby ptaki do nas wracały i umilały nam swoim śpiewem okres wiosny i lata, zapewnijmy im pokarm w tym ciężkim czasie.
Niedziela PalmowaNiedziela Palmowa
2013-03-22 // czytaj cały
Przed nami Niedziela Palmowa. Pogoda wskazuje na to, że będzie to raczej niedziela śnieżna niż wiosenna. Stąd trudno będzie zdobyć podstawowy surowiec służący do przygotowania tradycyjnych palm czyli wierzbowe gałązki z rozwiniętymi pąkami. Mimo wszystko trzeba będzie sobie jakoś poradzić, by tradycji uczynić zadość. Dla wielu z nas to nie tylko tradycja – to również ważne przeżycia religijne.
Tenisowe mistrzostwaTenisowe mistrzostwa
2013-03-22 // czytaj cały
W poniedziałek, 18 marca, w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Urzędu Gminy w Czarnym Dunajcu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec Gimnazjów. Startowało 30 zawodników reprezentujących szkoły na terenie gminy.
TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”
2013-03-21 // czytaj cały
W dniu 21marca2013 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnym Dunajcu pod patronatem Wójta Gminy Józefa Babicza przeprowadzone zostały eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem
„Młodzież Zapobiega Pożarom”
Imieniny WójtaImieniny Wójta
2013-03-19 // czytaj cały
Z okazji imienin najlepsze życzenia dużo zdrowia i siły na każdy dzień, wytrwałości i cierpliwości w pracy, pogody ducha i wielu powodów do radości, prawdziwego dobra i szczerej życzliwości spotykanych ludzi oraz rodzinnej miłości, ciepła i codziennego szczęścia Józefowi Babiczowi, wójtowi gminy Czarny Dunajec,
składają współpracownicy.
Zaproszenie do RatułowaZaproszenie do Ratułowa
2013-03-17 // czytaj cały
We wtorek, 19 marca, w Zespole Szkół Podstawowej i Gimnazjum im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Ratułowie odbędzie się podsumowanie V Ogólnopolskich Konkursów Literackiego i Plastycznego. Mottem pierwszego z nich są słowa patrona szkoły: Bądź sobą, bądź sobie wierny.
Zima nie odpuszczaZima nie odpuszcza
2013-03-15 // czytaj cały
Od wczoraj w naszym regionie intensywnie pada śnieg. W ciągu ostatniej doby gruba warstwa białego puchu przykryła wszystko. Do tego dochodzi kilkustopniowy mróz i momentami porywisty wiatr, który nie tylko powoduje zwiększone odczuwanie zimna ale również tworzy w wielu miejscach śnieżne zaspy. Warunki na drogach nie zachęcają do wsiadania za kierownicę.