ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Fundusze Europejskie- zaproszenie na konsultacje
2013-04-04 // czytaj cały
URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO
i URZĄD GMINY CZARNY DUNAJEC
ZAPRASZAJĄ
mieszkańców Gminy Czarny Dunajec na konsultacje
z tematyki pozyskiwania dotacji
z Funduszy Europejskich
termin dyżuru :
16 kwietnia 2013 r. (wtorek)
godz. 9:30 - 14.30
miejsce:
Sala obrad w budynku Urzędu Gminy
w Czarnym Dunajcu
167 rocznica Powstania Chochołowskiego - prezentacja multimedialna167 rocznica Powstania Chochołowskiego - prezentacja multimedialna
2013-04-03 // czytaj cały
Mieszkańcy Chochołowa oraz licznie zaproszeni goście, uczcili kolejną rocznicę Powstania Chochołowskiego. Główne uroczystości odbyły się w Szkole Podstawowej i były połączone z poświęceniem nowo wybudowanej sali gimnastycznej. 167 lat temu (21 lutego 1846 r.) miało miejsce wystąpienie zbrojne górali... (Wikipedia)
Wywóz odpadów wielkogabarytowych
2013-04-03 // czytaj cały
Harmonogram odbioru odpadów
wielkogabarytowych oraz odpadów niebezpiecznych
z terenu Gminy Czarny Dunajec
Życzenia wielkanocneŻyczenia wielkanocne
2013-03-29 // czytaj cały
Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego serdeczne życzenia zdrowia, radości i pokoju wszystkim mieszkańcom czarnodunajeckiej gminy
w kraju i poza granicami składają:
Wójt Gminy w Czarnym Dunajcu Józef Babicz
oraz przewodnicząca Rady Gminy Beata Palenik
Spotkanie dyrektorówSpotkanie dyrektorów
2013-03-29 // czytaj cały
We wtorek, 26 marca, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyło się kolejne w tym roku spotkanie dyrektorów szkół i przedszkola z dyrektorką Gminnego Zespołu Oświatowego Anną Słodyczką. Omawiano głównie sprawy bieżące dotyczące funkcjonowania oświaty w gminie.
Stypendia i nagrody dla sportowcówStypendia i nagrody dla sportowców
2013-03-29 // czytaj cały
We wtorek, 26 marca, w sali widowiskowej CKIP w Czarnym Dunajcu odbyło się spotkanie Wójta Gminy Czarny Dunajec Józefa Babicza z uczniami, którzy w ostatnim okresie osiągnęli najlepsze wyniki w sporcie, reprezentując gminę w ważnych zawodach i turniejach. Powodem były nie tylko świąteczne życzenia – chodziło o oficjalne wręczenie nagród i stypendiów młodym sportowcom. W spotkaniu wziął także udział sekretarz gminy Michał Jarończyk oraz dyrektor Centrum Kultury i Promocji Stanisław Bukowski.
Czarny Dunajec Górny – zmiana terminu odbioru odpadów komunalnych.
2013-03-29 // czytaj cały
Urząd Gminy Czarny Dunajec informuje mieszkańców wsi Czarny Dunajec Górny, że odbiór i wywóz odpadów komunalnych nie odbędzie się 1 kwietnia 2013 r. (pierwszy poniedziałek miesiąca) ze względu na przypadający w tym dniu dzień świąteczny.
Wywóz odpadów zostanie przeprowadzony w dniu 6 kwietnia 2013 r. (pierwsza sobota miesiąca).
Konkursy TischnerowskieKonkursy Tischnerowskie
2013-03-26 // czytaj cały
We wtorek, 19 marca, w Zespole Szkół Podstawowej i Gimnazjum im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Ratułowie odbyło się podsumowanie Ogólnopolskich Konkursów Literackiego i Plastycznego. W tym dniu miały także miejsce przesłuchania w konkursie recytatorskim.
Pomóż ptakom przetrwać nawrót zimy!
2013-03-22 // czytaj cały
Z ciepłych stron świata przyleciało już sporo ptactwa. Niestety zima nie odpuszcza i skrupulatnie przysypuje wszystkie miejsca, gdzie nasi pierzaści przyjaciele mogą znaleźć pożywienie. Przedwiośnie to ciężki okres dla wszystkich ptaków. W tym okresie bowiem ptaki są zmęczone zimą, a ich zapasy tłuszczu pozostają znikome, a ptaki które przylatują do nas na okres letni nie posiadają żadnych zapasów. Jeśli chcemy aby ptaki do nas wracały i umilały nam swoim śpiewem okres wiosny i lata, zapewnijmy im pokarm w tym ciężkim czasie.
Niedziela PalmowaNiedziela Palmowa
2013-03-22 // czytaj cały
Przed nami Niedziela Palmowa. Pogoda wskazuje na to, że będzie to raczej niedziela śnieżna niż wiosenna. Stąd trudno będzie zdobyć podstawowy surowiec służący do przygotowania tradycyjnych palm czyli wierzbowe gałązki z rozwiniętymi pąkami. Mimo wszystko trzeba będzie sobie jakoś poradzić, by tradycji uczynić zadość. Dla wielu z nas to nie tylko tradycja – to również ważne przeżycia religijne.