ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Strażacy dziękująStrażacy dziękują
2012-09-05 // czytaj cały
Kolejna jednostka OSP z terenu gminy Czarny Dunajec otrzymała samochód bojowy. Tym razem jest to pojazd ratowniczo-techniczny, który rozpoczął służbę w Ratułowie Górnym. Z tej okazji prezes tamtejszej jednostki Jan Styrczula zwrócił się z oficjalnym podziękowaniem.
Czas do szkoły
2012-09-05 // czytaj cały
Wakacje mijają jak zwykle bardzo szybko, wręcz szybciej niż pozostałe miesiące w roku. Potwierdzają to zwłaszcza uczniowie oraz ci z dorosłych, którzy letni czas wykorzystują na spędzenie upragnionego urlopu lub wykonanie odkładanych od miesięcy pilnych bądź niezbędnych prac. Niestety, w naszych warunkach zdecydowana większość dzieci pozostaje w domach, gdzie pomagają rodzicom w zajęciach gospodarskich. Szkoda, bo dla wielu przedstawicieli młodego pokolenia wakacje to była często jedyna szansa wyjazdu poza rodzinną miejscowość.
Informacja z dnia 31 sierpnia 2012 r. o prowadzonych konsultacjach społecznych dotyczących miejscowości Piekielnik
2012-08-31 // czytaj cały
Informuję, że na terenie miejscowości Piekielnik prowadzone są konsultacje społeczne dotyczące zmiany nazwy urzędowej części miejscowości Piekielnik. Z uwagi na wniosek grupy mieszkańców Piekielnika rozważana jest zmiana nazwy urzędowej „Świńskie Miasto”, na nazwę „Zielone Miasteczko”.
UWAGA PRZEDSIĘBIORCY!!!UWAGA PRZEDSIĘBIORCY!!!
2012-08-28 // czytaj cały
Przypominamy, że wszelkie czynności związane z wpisem do Centralnej Ewidencji i
Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – prowadzonej przez Ministra Gospodarki
są BEZPŁATNE.
Orliki czekają
2012-08-23 // czytaj cały
W ramach programu rozwoju sportu w gminie Czarny Dunajec rozpoczyna się nabór do szkółek sportowych, rozpoczynających działalność przy kompleksach boisk sportowych, tak zwanych Orlikach, w Czarnym Dunajcu, Cichem i Piekielniku.
Gminne Złote GodyGminne Złote Gody
2012-08-23 // czytaj cały
W czwartek, 12 lipca, w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Czarnym Dunajcu odbyła się wyjątkowa uroczystość. Wójt gminy Józef Babicz wręczył zaproszonym gościom medale za długoletnie pożycie małżeńskie. W spotkaniu wzięli udział także: przewodnicząca Rady Gminy Beata Palenik, skarbnik gminy Stanisława Pilch i kierowniczka USC Józefa Rafacz. Spotkanie ubarwił występ zespołu regionalnego „Tatry” z Ratułowa.
Wkrótce HołdymasWkrótce Hołdymas
2012-08-23 // czytaj cały
Doroczny Hołdymas czyli znane w regionie i nie tylko czarnodunajeckie dożynki odbędą się już w sierpniu. Nowy termin obowiązuje już kolejny rok i wyglada na to, że przyjmie się na stałe. Przypominamy więc o tym fakcie ze stosownym wyprzedzeniem w wielu różnych mediach, by każdy zwolennik dobrej zabawy mógł odpowiednio wcześniej zaplanować wizytę w Czarnym Dunajcu. A jak zwykle będzie warto.
Czarny Dunajec z samolotuCzarny Dunajec z samolotu
2012-08-20 // czytaj cały
Dzięki uprzejmości p. Pawła Kumeli, z przyjemnością zamieściliśmy w naszej galerii zdjęcia Czarnego Dunajca z samolotu. Dziękujemy za przesłane zdjęcia i zapraszamy do obejrzenia.
Letni czas festynówLetni czas festynów
2012-08-06 // czytaj cały
Jak co roku latem w wielu miejscowościach gminy Czarny Dunajec organizowane są lokalne zabawy plenerowe zwane festynami. To dobra okazja do zaprezentowania osiągnięć i umiejętności zespołów regionalnych, wzięcia udziału w często atrakcyjnych konkursach i zawodach dla dorosłych i dzieci, wspólnego spędzenia wolnego czasu czyli spotkań z rodziną i znajomymi.
Nowa remiza w CichemNowa remiza w Cichem
2012-08-06 // czytaj cały
W niedzielę, 15 lipca, mieszkańcy Cichego Górnego przeżywali poświęcenie i oficjalne oddanie do użytku nowej remizy strażackiej. Inwestycja w większości została sfinansowana z budżetu gminy Czarny Dunajec, pomogła Polonia, Wspólnota Leśna i datki mieszkańców.