ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Remont pomieszczeń Biblioteki Publicznej w ChochołowieRemont pomieszczeń Biblioteki Publicznej w Chochołowie
2013-10-11 // czytaj cały
Do końca roku wyremontowane zostaną pomieszczenia Biblioteki Publicznej w Chochołowie. Gmina uzyskała na ten cel dofinansowanie w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet „Biblioteka + Infrastruktura Bibliotek” w wysokości 51 726,00 zł. Całkowita wartość zadania wyniesie 68 968,01 zł
Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec w ramach Program Rozwoju Sportu w Gminie Czarny DunajecMłodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec w ramach Program Rozwoju Sportu w Gminie Czarny Dunajec
2013-10-08 // czytaj cały
Dnia 5.10.2013r. na Sali widowiskowej CKIP w Czarnym Dunajcu odbył sie Gminny Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec w ramach Program Rozwoju Sportu w Gminie Czarny Dunajec. W turnieju wzięło udział 14 zawodników.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców na bezpłatne warsztaty szkoleniowe z pierwszej pomocyZapraszamy wszystkich mieszkańców na bezpłatne warsztaty szkoleniowe z pierwszej pomocy
2013-10-04 // czytaj cały
Firma Adam Chramiec - Life-Guardian zaprasza na bezpłatne warsztaty szkoleniowe z pierwszej pomocy przeznaczone dla mieszkańców z terenu Podhalańskiej Lokalnej Grupy Działania.
Zawiadomienie o rozprawie administracyjnej – budowa małej elektrowni wodnej przy istniejącym progu w korycie rzeki Czarny Dunajec w km 214+860 (MEW II) w miejscowości Czarny Dunajec
2013-10-01 // czytaj cały
Na podstawie art. 91 § 3 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2013 r., poz. 267), w związku z art. 32 ust. 1 pkt 2 i art. 53 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (t.j.: Dz. U. z 2008 r. Nr 25, poz. 150)
zawiadamiam,

że w dniu 18 października o godzinie 16:00 przeprowadzona zostanie rozprawa administracyjna otwarta dla społeczeństwa, w siedzibie OSP Czarny Dunajec (sala widowiskowa) ul. Józefa Piłsudskiego 3, 34-470 Czarny Dunajec
, w sprawie dotyczącej wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia pn.: „Budowa małej elektrowni wodnej przy istniejącym progu w korycie rzeki Czarny Dunajec w km 214+860” (MEW II) w miejscowości Czarny Dunajec.
Ogłoszenie
2013-10-01 // czytaj cały
Wójt Gminy informuje, że dniu 07 października 2013 roku odbędą się ćwiczenia obronne w Urzędzie Gminy. W związku z powyższym załatwianie spraw może być utrudnione.
W dniu 08 października 2013 roku na terenie miejscowości Chochołów odbędą się ćwiczenia taktyczno-bojowe jednostek PSP i OSP.
Bardzo prosimy mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności przy poruszaniu się na terenie objętym ćwiczeniami i równocześnie przepraszamy za wszelkie utrudnienia.
Zaproszenie na PrzeziyrackęZaproszenie na Przeziyrackę
2013-10-01 // czytaj cały
W sobotę i niedzielę, 5 i 6 października, w siedzibie Związku Podhalan w Ratułowie zwanej powszechnie „Dominówką” odbędzie się XXVI Przeziyracka Młodych Toniecników i Śpiywoków Góralskich. Organizatorem głównym imprezy jest Związek Podhalan w Polsce. Współorganizatorami regionalnych spotkań są jak zwykle: Centrum Kultury i Promocji Urzędu Gminy w Czarnym Dunajcu oraz miejscowy oddział Związku Podhalan i Rada Sołecka z Ratułowa.
Lodowisko coraz bliżejLodowisko coraz bliżej
2013-10-01 // czytaj cały
Trwają prace na budowie sztucznego lodowiska w Czarnym Dunajcu. Mimo niesprzyjającej budowlańcom pogody, inwestycja zmienia się co kilka dni. Sporym impulsem była dotacja uzyskana na budowę trybun przy powstającym lodowisku. Dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 260 000,00zł zostało przyznane w ramach wdrażania lokalnych strategii rozwoju z działania "Odnowa i rozwój wsi" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Przyznane środki pozwolą na pokrycie ok. połowy kosztów całego zadania. Aktualny stan robót można zobaczyć na zdjęciach.

Say
Współpraca samorządówWspółpraca samorządów
2013-10-01 // czytaj cały
W piątek, 20 września, w Czarnym Dunajcu odbyła się wyjazdowa sesja Rady Gminy z Rzepiennika Strzyżewskiego w powiecie tarnowskim. Władze gminy z wójtem Kazimierzem Fudalą odwiedziły naszą gminę. Celem spotkania było wzajemne poznanie a w dalszej perspektywie nawiązanie współpracy pomiędzy samorządami.
Biegi Przełajowe 2013Biegi Przełajowe 2013
2013-09-30 // czytaj cały
We środę, 25 września, na stadionie GKS „Czarni” w Czarnym Dunajcu odbyły się Gminne Indywidualne Biegi Przełajowe dla uczniów Gimnazjów i Szkół Podstawowych z terenu gminy Czarny Dunajec. Organizatorem zawodów był Wójt Gminy Czarny Dunajec oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy w Czarnym Dunajcu.
Siódemki piłkarskie szkół podstawowychSiódemki piłkarskie szkół podstawowych
2013-09-25 // czytaj cały
W poniedziałek, 16 września, na boiskach „Orlik” w Czarnym Dunajcu i w Piekielniku odbył się turniej piłki nożnej „Siódemki piłkarskie szkół podstawowych”. Organizatorem zawodów była Gmina Czarny Dunajec przy współpracy z Centrum Kultury i Promocji Gminy w Czarnym Dunajcu.