ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

I etap Podhale Tour 2013 o Puchar Wójta Gminy Czarny DunajecI etap Podhale Tour 2013 o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec
2013-05-27 // czytaj cały
Od 37 - kilometrowej pętli rozpoczęła się tegoroczna edycja Podhale Tour, Pucharu Podhala w kolarstwie szosowym. Trasa I etapu o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec ze startem i metą we Wróblówce wiodła przez Czarny Dunajec, Pieniążkowice, Odrowąż, Podszkle, Odrowąż, Pieniążkowice, Dział i Długopole.
Umowa podpisana. Remont mostu na drodze powiatowej Czarny Dunajec - Poronin przeprowadzi PPD-MUmowa podpisana. Remont mostu na drodze powiatowej Czarny Dunajec - Poronin przeprowadzi PPD-M
2013-05-23 // czytaj cały
W siedzibie Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu dyrektor jednostki Robert Waniczek i prezes Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego Władysław Głód, podpisali dziś umowę na remont mostu na potoku Bystry w Ratułowie w ciągu drogi powiatowej nr K1651 Czarny Dunajec - Poronin (w km 8+550). Wartość umowy to prawie 2,5 miliona złotych.
Angielski śpiewanyAngielski śpiewany
2013-05-23 // czytaj cały
W środę, 15 maja, w Zespole Szkół Podstawowej i Gimnazjum im. Kornela Makuszyńskiego w Piekielniku odbył się Gminny Konkurs Muzyczny Języka Angielskiego. Jak co roku do udziału zostały zaproszone wszystkie szkoły podstawowe i gimnazjalne z gminy Czarny Dunajec. Uczniowie mieli za zadanie zaprezentowanie anglojęzycznych utworów muzycznych w jednej z dwóch kategorii: występ solowy lub w grupie muzycznej.
Papieska Majówka na BachledówcePapieska Majówka na Bachledówce
2013-05-21 // czytaj cały
W ostatnią środę, 15 maja, w budynku zespołu szkół SPSK w Czerwiennem odbyła się jubileuszowa, X Papieska Majówka czyli doroczny Konkurs Góralskiej Pieśni Religijnej. Uczestnicy przeglądu pięknym śpiewem i bogactwem strojów walczyli o najlepsze miejsca, nagrody i wyróżnienia.
Śpiewajmy Panu – wynikiŚpiewajmy Panu – wyniki
2013-05-17 // czytaj cały
W czwartek, 9 maja, w budynku Zespołu Szkół SPSK w Starem Bystrem, odbył się X Konkurs Pieśni Religijnej „Śpiewajmy Panu”. Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół podstawowych, przedszkoli i gimnazjów.
Radość tworzeniaRadość tworzenia
2013-05-17 // czytaj cały
W czwartek, 9 maja, w budynku Zespołu Szkół SPSK w Starem Bystrem, rozstrzygnięto tegoroczną edycję Konkurs Plastycznego „Radość tworzenia”. Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół podstawowych, przedszkoli i gimnazjów.
Trwają remonty dróg
2013-05-14 // czytaj cały
Rozpoczęły się prace na drogach gminnych zniszczonych w minionych latach wskutek gwałtownych opadów deszczu. Odbudowywane są: ponad 200-metrowy odcinek drogi gminnej „Zawodzie” w miejscowości Ciche, półkilometrowa droga Ubocz II w Czerwiennem, a także niemal kilometr drogi gminnej do przysiółka „Za Górę” w Odrowążu.
Będzie nowy parking przy ośrodku zdrowia w Czarnym DunajcuBędzie nowy parking przy ośrodku zdrowia w Czarnym Dunajcu
2013-05-14 // czytaj cały
Już wkrótce w rejonie budynków mieszczących Policję, oddział Agencji Restrukturyzacji
i Modernizacji Rolnictwa oraz Ośrodek Zdrowia w Czarnym Dunajcu zakończona zostanie kompleksowa przebudowa placów postojowych i dróg wewnętrznych wraz z infrastrukturą.
Zaproszenie na Papieską MajówkęZaproszenie na Papieską Majówkę
2013-05-13 // czytaj cały
W najbliższą środę, 15 maja, w budynku zespołu szkół SPSK w Czerwiennem odbędzie się jubileuszowa Papieska Majówka czyli doroczny Konkurs Góralskiej Pieśni Religijnej.