ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Turniej piłki nożnejTurniej piłki nożnej
2013-06-12 // czytaj cały
W czwartek i piątek, 13 i 14 czerwca, na boiskach sportowych „Orlik” w Piekielniku, Czarnym Dunajcu i Cichem odbędą się Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, czyli Gminny Turniej Piłki Nożnej 7-ki piłkarskie. Organizatorem zawodów jest Gmina Czarny Dunajec - Centrum Kultury i Promocji Gminy.
Inwestycja drogowa w Chochołowie i KoniówceInwestycja drogowa w Chochołowie i Koniówce
2013-06-11 // czytaj cały
Na podstawie porozumienia z samorządem Województwa Małopolskiego ruszyła nowa inwestycja drogowa w Gminie Czarny Dunajec.
Inwestycja dotyczy miejscowości Chochołów i polega na budowie chodnika, zatok autobusowych wraz z odwodnieniem na odcinku drogi wojewódzkiej nr 958 łączącym Chochołów z Koniówką.
Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Czerwienne GórneNowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Czerwienne Górne
2013-06-10 // czytaj cały
Dzień 07.06.2013 r. na długo zostanie w pamięci strażaków OSP Czerwienne Górne. Jednostka otrzymała nowy średni samochód ratowniczo- gaśniczy marki „Iveco”. Gmina Czarny Dunajec przeznaczyła kwotę 499 940,00 tysięcy złotych a Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej dofinansował zakup samochodu w kwocie 100 000 zł.
„Serdocki” w Opocznie„Serdocki” w Opocznie
2013-06-07 // czytaj cały
W ramach III Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego w Opocznie, 1 czerwca 2013 roku odbył się III Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych „Pasiaczek”. Na scenie Miejskiego Domu Kultury im. T. Sygietyńskiego w Opocznie zaprezentował się Dziecięcy Zespół Regionalny „Serdocki” z Podszkla z programem „Na polanie na św. Jana”.
Złoty jubileusz kapłaństwaZłoty jubileusz kapłaństwa
2013-06-07 // czytaj cały
W ostatnią niedzielę, 2 czerwca, miał miejsce w Załucznem odpust parafialny ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Lokalne święto nabrało jednak niezwykłego wymiaru – liturgię celebrował bowiem ks. prałat Jan Bielański, obchodzący właśnie w tym czasie złoty jubileusz kapłaństwa. Była więc wspólna modlitwa, kopia obrazu z ołtarza kościoła w prezencie, kwiaty i życzenia dla Jubilata a także okolicznościowe kazanie i podziękowania. Dopisali goście i mieszkańcy miejscowości a nawet kapryśna ostatnio pogoda.
Mistrzyni ortografiiMistrzyni ortografii
2013-06-07 // czytaj cały
Poprawne stosowanie w praktyce reguł języka polski nie należy do zadań łatwych. Wiemy o tym wszyscy, bo każdemu z nas zdarza się popełniać błędy. Najczęstsze wpadki dotyczą formy pisanej języka, czyli mocno zawiłych reguł ortografii. Z tym większą radością przypominamy, że mamy wśród nas Mistrzynię Ortografii Województwa Małopolskiego klas trzecich – Justynę Kwak, uczennicę Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu.
Umocnieni Duchem ŚwiętymUmocnieni Duchem Świętym
2013-06-03 // czytaj cały
W poniedziałek, 27 maja, w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego w Załucznem odbyła się ważna uroczystość. Gimnazjaliści z Odrowąża, Podczerwonego i Załucznego otrzymali sakrament bierzmowania z rąk ks. biskupa Grzegorza Rysia. Wizyta dostojnego Gościa była również okazją do poświęcenia nowych organów zakupionych przez miejscowych parafian.
Dzień DzieckaDzień Dziecka
2013-06-01 // czytaj cały
Tegoroczny Dzień Dziecka zagubił się nieco wśród świąt i wolnych dni, jakie przyniósł nam koniec maja i początek czerwca. Mieliśmy bowiem kolejny w tym roku tak zwany „długi week-end”.
Tornado nad Czarnym DunajcemTornado nad Czarnym Dunajcem
2013-05-28 // czytaj cały
We wtorek, 21 maja, mieszkańcy Czarnego Dunajca mogli obserwować na niebie stosunkowo rzadkie u nas zjawisko. Otóż bezpośrednio po gwałtownej burzy z intensywnymi opadami deszczu i gradu na niebie pojawił się charakterystyczny lejek kondensacyjny.
Zawody lekkoatletyczneZawody lekkoatletyczne
2013-05-27 // czytaj cały
We wtorek, 21 maja, na stadionie GKS „Czarni” w Czarnym Dunajcu odbyły się zawody lekkoatletyczne o mistrzostwo gminy dla uczniów gimnazjów z naszego terenu. Organizatorem był Urząd Gminy Czarny Dunajec oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy w Czarnym Dunajcu.