ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Szukałem Was...Szukałem Was...
2019-05-21 // czytaj cały
Za nami XIV Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was...”, który odbył się w Zakopanem.
Z książką i kwiatamiZ książką i kwiatami
2019-05-20 // czytaj cały
Na nudę wychowankowie z Przedszkola Samorządowego w Czarnym Dunajcu nie mogą narzekać.
Ogłoszenie Wójta Gminy Czarny Dunajec z dnia 17 maja 2019 r. w sprawie rozbudowy sieci światłowodowej na ternie Gminy Czarny Dunajec.Ogłoszenie Wójta Gminy Czarny Dunajec z dnia 17 maja 2019 r. w sprawie rozbudowy sieci światłowodowej na ternie Gminy Czarny Dunajec.
2019-05-17 // czytaj cały
Wójt Gminy Czarny Dunajec informuje, że na terenie Gminy Czarny Dunajec realizowany jest projekt rozbudowy sieci światłowodowej. Już obecnie zbierane są deklaracje na terenie miejscowości Chochołów.
Niewidomi, niepełnosprawni nie gryząNiewidomi, niepełnosprawni nie gryzą
2019-05-13 // czytaj cały
Współcześnie bardzo dużo mówi się o niepełnosprawnościach. Ludzie deklarują, że są otwarci, tolerancyjni i świadomi, jednak w bezpośredniej konfrontacji z osobą niepełnosprawną często nie wiedzą jak się zachować.
Ratownik medycznyRatownik medyczny
2019-05-13 // czytaj cały
Kolejne czwarte spotkanie seniorów w ramach projektu socjalnego ,,Bezpieczny Szczęśliwy Senior’’ rozpoczęło się od złożenia życzeń urodzinowych Pani Stanisławie Okarmus z Piekielnika.
Roboty, piosenki, ubraniaRoboty, piosenki, ubrania
2019-05-13 // czytaj cały
Kolejny intensywny tydzień pracy mają dzieciaki i ich panie z Przedszkola Samorządowego w Czarnym Dunajcu.
DZIEŃ BEZ ŚMIECENIA  #ZaczynamOdSiebieDZIEŃ BEZ ŚMIECENIA #ZaczynamOdSiebie
2019-05-10 // czytaj cały
Do 2021 roku ze sklepów znikną plastikowe jednorazówki (patyczki higieniczne, plastikowe widelce, noże, łyżki, talerze, słomki, mieszadełka do napojów, patyczki do balonów, pojemniki do żywności i styropianowe kubeczki). Dodatkowo do 2025 r. co najmniej 55 proc. odpadów komunalnych (pochodzących z gospodarstw domowych i przedsiębiorstw) będzie musiało zostać poddanych recyklingowi, a cel ten w kolejnych latach będzie dalej wzrastał. Ostatnie dane GUS wskazują, że w 2017 r. było to nieco poniżej 27% . Powyższe zmiany nie będą możliwe jeśli producenci nie będą ekoprojektować, a konsumenci nie zmienią swoich nawyków tak, by poprawnie segregować i nie generować niepotrzebnych odpadów.