ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Slalom szkół tischnerowskichSlalom szkół tischnerowskich
2013-02-15 // czytaj cały
W środę, 6 lutego, w Czerwiennem na Budzu odbyły się V Ogólnopolskie Zawody w Slalomie Gigancie, w których wzięły udział szkoły noszące imię ks. prof. Józefa Tischnera oraz szkoły z nimi zaprzyjaźnione.
Podsumowanie pogody za rok 2012Podsumowanie pogody za rok 2012
2013-02-13 // czytaj cały
Dzięki niezwykłej pasji jednego z mieszkańców Czarnego Dunajca - pana Arnolda Jakubczyka, podobnie jak w poprzednich latach mamy przyjemność zaprezentowania Państwu szczegółowe parametry pogodowe w Czarnym Dunajcu w całym 2012 roku.

Serdecznie dziękujemy Panu Arnoldowi i zapraszamy do zapoznania się z przesłanymi danymi.
Patriotyczne śpiewanie w ChochołowiePatriotyczne śpiewanie w Chochołowie
2013-02-12 // czytaj cały
W czwartek, 14 lutego, Szkole Podstawowej w Chochołowie odbędzie się Konkurs Góralskiej Pieśni Patriotycznej dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Organizatorami dorocznych głosowych zmagań są Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, Szkoła Podstawowa w Chochołowie oraz Oddział Związku Podhalan w Chochołowie.
Wiersze patriotyczne w ChochołowieWiersze patriotyczne w Chochołowie
2013-02-12 // czytaj cały
Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, Szkoła Podstawowa w Chochołowie oraz Oddział Związku Podhalan w Chochołowie zapraszają na Konkurs Recytatorski Góralskiego i Literackiego Wiersza Patriotycznego. Przegląd odbędzie się w budynku szkoły w Chochołowie w czwartek, 14 lutego. Początek przesłuchań o godz. 10.00.
Zebrania sprawozdawcze OSP Stare Bystre, CzerwienneZebrania sprawozdawcze OSP Stare Bystre, Czerwienne
2013-02-11 // czytaj cały
W dniu 10.02.2013 w Jednostkach Ochotniczych Straży pożarnych w Starem Bystrem, Czerwienem Dolnem i Czerwienem Górnem odbyły się zebrania sprawozdawcze za 2012 rok.
Krystyna Pałka wicemistrzynią świata!Krystyna Pałka wicemistrzynią świata!
2013-02-11 // czytaj cały
Wielką niespodziankę sprawiła wszystkim nasza rodaczka, Krystyna Pałka z Czerwiennego. W niedzielę, w czeskim Nowym Mieście zajęła drugie miejsce w biegu pościgowym na 10 kilometrów. Jest to pierwszy dla Polski w historii kobiecej rywalizacji medal mistrzostw świata w biathlonie.
Św. Jan Bosko wśród nasŚw. Jan Bosko wśród nas
2013-02-11 // czytaj cały
W ostatni czwartek, 31 stycznia, księża Salezjanie uroczyście przekazali na rzecz miejscowej wspólnoty parafialnej relikwie św. Jana Bosko. Po uroczystej liturgii z koncertem wystąpił zespół „New Day” a wieczór zakończyło spotkanie w siedzibie Liceum Salezjańskiego.
Gminny konkurs jasełekGminny konkurs jasełek
2013-02-11 // czytaj cały
W ostatnich dniach a dokładniej w czwartek i piątek, 31 stycznia i 1 lutego, odbył się w Czarnym Dunajcu XV Gminny Konkurs Grup Jasełkowych i Kolędniczych. W sali widowiskowej pokazały się dziecięce i młodzieżowe zespoły regionalne i teatralne z terenu gminy. Łącznie na scenie wystąpiło dwadzieścia jeden zespołów.
Bieganie w ChochołowieBieganie w Chochołowie
2013-02-11 // czytaj cały
W niedzielę, 3 lutego, na trasach biegowych w Chochołowie odbył się V Bieg Narciarski im. Kurierów Tatrzańskich. Organizatorem zawodów jest LZS „Szarotka” w Chochołowie wspomagany przez Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem oraz wspierany przez lokalne samorządy. Impreza obchodzi w tym roku skromny jubileusz – odbywała się po raz piąty.
Dyżury radnychDyżury radnych
2013-02-05 // czytaj cały
Przypominamy zainteresowanym, że radni Rady Gminy w Czarnym Dunajcu pełnią dyżury w poniedziałki w godz. 15.00 do 15.30 w biurze Rady mieszczącym się w budynku urzędu gminy. Przewodnicząca Rady Gminy przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w środy i w piątki od godz. 10.00 do 13.00.