ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Karolina Pilch Norzetelniyjsom Góroleckom w Ogólnopodhalańskich Wyborach Nośwarniyjsyj GóroleckiKarolina Pilch Norzetelniyjsom Góroleckom w Ogólnopodhalańskich Wyborach Nośwarniyjsyj Górolecki
2013-07-12 // czytaj cały
Podczas tegorocznych Ogólnopodhalańskich Wyborów Nośwarniyjsyj Górolecki
Norzetelniyjsom Góroleckom została Karolina Pilch z Chochołowa.
Ten prestiżowy konkurs odbył się w ramach "Tatrzańskich Wici 2013", które w ten właśnie sposób zapoczątkowały cykl wakacyjnych imprez w powiecie tatrzańskim.
Podsumowanie roku szkolnegoPodsumowanie roku szkolnego
2013-07-09 // czytaj cały
W środę, 26 czerwca, w sali sportowej w Cichem odbyło się gminne podsumowanie roku szkolnego 2012/2013. Podobnie jak w latach ubiegłych na spotkanie zaproszono najlepszych uczniów z poszczególnych szkół. Chodziło nie tylko o wyniki w nauce ale także o wszelkie znaczące sukcesy: artystyczne i sportowe, indywidualne i grupowe.
Groźne żywiołyGroźne żywioły
2013-07-09 // czytaj cały
O tym, jak groźne mogą być żywioły, nikogo nie trzeba chyba przekonywać. W wiadomościach ze świata oglądaliśmy nie raz przerażające obrazy zniszczeń wywołanych ogniem, wodą i wiatrem. I choć w naszym klimacie nie występują zagrożenia o wielkiej sile, to te mniejsze też są groźne. Wystarczy przypomnieć sobie ostatnie powodzie stulecia.
Krakowskie obchody jubileuszuKrakowskie obchody jubileuszu
2013-07-03 // czytaj cały
W niedzielę, 16 czerwca, złoty jubileusz kapłaństwa świętował oficjalnie ks. prałat Jan Bielański. Uroczystą sumę odpustową ku czci Św. Brata Alberta, odprawił w parafii pod wezwaniem Świętego, z którą jest związany od 1983 roku. Parafia ma swoją świątynię na Osiedlu Dywizjonu 303 w Krakowie Nowej Hucie. Wraz z kapłanem modlili się księża, parafianie i wielu gości przybyłych z miejsc, gdzie wcześniej Jubilat pełnił kapłańską posługę. Sporą grupę stanowili parafianie z Odrowąża, skąd pochodzi ks. Bielański. Nie zabrakło góralskich śpiewów i muzyki a barwne regionalne stroje przyciągały wzrok mieszkańców Krakowa.
Siódemki piłkarskieSiódemki piłkarskie
2013-07-03 // czytaj cały
W czwartek i piątek, 13 i 14 czerwca, na stadionach „Orlik” w Czarnym Dunajcu, Cichem i Piekielniku odbyły się eliminacje i finały turnieju piłki nożnej „7-ki piłkarskie” chłopców i dziewcząt. Organizatorem zawodów był Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu przy współpracy z Centrum Kultury i Promocji. W kategorii chłopców startowało 11 drużyn ze szkół podstawowych z terenu gminy Czarny Dunajec, w kategorii dziewcząt do rywalizacji zgłosiły się cztery zespoły. Drużyny za zajęcie miejsc I-III otrzymały puchary i nagrody. Wszystkie otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Szóstki piłkarskieSzóstki piłkarskie
2013-07-03 // czytaj cały
We wtorek, 11 czerwca, na stadionach „Orlik” w Czarnym Dunajcu i Piekielniku odbył się turniej piłki nożnej „6-ki piłkarskie” gimnazjów w kategoriach dziewcząt i chłopców. Organizatorem zawodów był Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu przy współpracy z Centrum Kultury i Promocji. Startowały trzy drużyny dziewcząt i 8 drużyn chłopców z gimnazjów z terenu gminy Czarny Dunajec. Zespoły za zajęcie miejsc od 1 do 3 otrzymały puchary i nagrody a wszystkie otrzymały pamiątkowe dyplomy. Dojazd na zawody oraz napoje ufundował Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu.
Kolejny sukcesKolejny sukces
2013-06-24 // czytaj cały
Zespół Teatralny „Bez Nazwy” z Gimnazjum w Załucznem przyzwyczaił przez lata do sięgania po znaczące laury i wysokie miejsca w różnorakich przeglądach. W tym roku po raz pierwszy startował w Wojewódzkim Konkursie „Bliżej Świata”, gdzie zajął trzecie miejsce. Nie byłoby może w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że przedstawienie wystawiane było w języku angielskim.
Zdrowo i aktywnieZdrowo i aktywnie
2013-06-24 // czytaj cały
Pod takim tytułem odbyło w poniedziałek, 10 czerwca, w auli głównej Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu spotkanie poświęcone edukacji prozdrowotnej. Organizatorem sympozjum był Dział Nauki i Wydawnictw PPWSZ w Nowym Targu oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie. Wzięli w nim udział uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych wraz z nauczycielami. Naszą gminę reprezentowała liczna grupa gimnazjalistów z Czarnego Dunajca oraz uczniowie z Gimnazjum w Załucznem.
Krystyna Pałka nagrodzonaKrystyna Pałka nagrodzona
2013-06-24 // czytaj cały
W natłoku wiosennych spraw i nieco ospali niedawnymi upałami zapomnieliśmy o bardzo ważnym wydarzeniu. We środę, 5 czerwca, budynek Urzędu Gminy w Czarnym Dunajcu odwiedziła bowiem Krystyna Pałka, nasza najbardziej utytułowana jak dotąd biathlonistka. Powodem było spotkanie z władzami gminy, podczas którego aktualna wicemistrzyni świata odebrała Nagrodę Wójta Gminy.