ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Spotkanie na ŻeleźnicySpotkanie na Żeleźnicy
2013-08-09 // czytaj cały
W niedzielę, 11 sierpnia, o godz. 16.00 na Żeleźnicy zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, którą będzie celebrował proboszcz parafii Odrowąż ks. Jan Luberda. Po liturgii odbędzie się poświęcenie odnowionej kapliczki zlokalizowanej na tak zwanym Szlaku Papieskim na Żeleźnicy.
Podsumowanie roku szkolnegoPodsumowanie roku szkolnego
2013-07-30 // czytaj cały
Spotkanie
najlepszych raz jeszcze
Mamy już prawie środek wakacji, a w naszych archiwach pozostają informacje, które od dawna powinny zostać opublikowane. Przenieśmy się więc w czasie do środy, 26 czerwca, kiedy to w sali sportowej w Cichem odbyło się gminne podsumowanie roku szkolnego 2012/2013.
Laury dla szkółLaury dla szkół
2013-07-29 // czytaj cały
W środę, 26 czerwca, w sali sportowej w Cichem odbyło się gminne podsumowanie roku szkolnego 2012/2013. Poza nagrodami indywidualnymi i grupowymi przyznano także nagrody dla szkół, które odniosły znaczące sukcesy. I tak „Laur Kultury” otrzymał Zespół Szkół Integracyjnych SPSK w Czerwiennem a „Laur Sportu” Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu.
Festyn Rodzinny w OdrowążuFestyn Rodzinny w Odrowążu
2013-07-25 // czytaj cały
W niedzielę, 14 lipca, odbył się w Odrowążu kolejny Festyn Rodzinny. To już kolejne takie wydarzenie w tym roku na terenie gminy. Organizatorami było Centrum Kultury i Promocji Gminy w Czarnym Dunajcu, sołtys i Rada Sołecka, miejscowy Oddział Związku Podhalan i jednostka OSP.
Informacja dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
2013-07-25 // czytaj cały
Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej informuje, że Dział Świadczeń Rodzinnych w okresie od 2 września 2013 r. do 30 listopada 2013 r. będzie przyjmował strony w każdym tygodniu w dniach od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7:30 do 15:30. Każdy piątek tygodnia jest dniem wewnętrznym i w tym dniu strony nie będą przyjmowane.
Absolutorium dla wójtaAbsolutorium dla wójta
2013-07-16 // czytaj cały
Ostatnia zwyczajna sesja Rady Gminy miała miejsce w piątek, 28 czerwca. Radni zebrali się jak zwykle w sali posiedzeń urzędu gminy, by debatować nad najważniejszymi problemami lokalnej społeczności. I tak obecni usłyszeli tradycyjnie informację o pracy Wójta Gminy w okresie między sesjami. Najważniejszym punktem posiedzenia było jednak podjęcie uchwały w sprawie udzielanie wójtowi gminy absolutorium za 2012 rok.
Festyn w ChochołowieFestyn w Chochołowie
2013-07-15 // czytaj cały
W niedzielę, 7 lipca, odbyło się w Chochołowie doroczne „Śpiywanie i Granie Pod Chochołowiańskom Strzechom” czyli przegląd dokonań zespołów regionalnych. Plenerową imprezę zorganizował Związek Podhalan w Polsce przy współpracy Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, Sołectwem Chochołów, Oddziałem ZP i OSP w Chochołowie.
Efekt brawuryEfekt brawury
2013-07-15 // czytaj cały
Do groźnego wypadku doszło w sobotę, 6 lipca, pomiędzy Piekielnikiem a Czarnym Dunajcem. Na prostym odcinku tir zjechał z drogi i przewrócił się. Kierującemu wielkim pojazdem nic się nie stało
Komunikat CKiPKomunikat CKiP
2013-07-12 // czytaj cały
W niedzielę 7 lipca 2013r. odbyło się w Chochołowie „Śpiywanie i Granie Pod Chochołowiańskom Strzechom”.

Celem przeglądu była popularyzacja zwyczajów i obrzędów oraz tańca regionalnego związanych z różnymi rejonami etnograficznymi jak również stworzenie możliwości prezentacji dorobku artystycznego zespołów regionalnych.