ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Program „Na Własne Konto"Program „Na Własne Konto"
2014-02-03 // czytaj cały
„Na Własne Konto" to program edukacji ekonomicznej, skierowany do uczniów gimnazjów z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, którego pomysłodawcą i głównym wykonawcą jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.
W ramach Programu uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach z przedsiębiorczości i ekonomii. W trakcie jednego tygodnia ferii zimowych, poprzez zabawę i gry edukacyjne uczestnicy programu poznają podstawowe pojęcia i narzędzia ekonomiczne, które w założeniu umożliwią im lepszy start w dorosłe życie.

Kalendarz imprez sportowychKalendarz imprez sportowych
2014-01-28 // czytaj cały
Wraz z Nowym Rokiem przypominamy zaplanowane do końca bieżącego roku szkolnego wydarzenia sportowe, zawarte w kalendarzu imprez sportowych na rok szkolny 2013/2014. Plany działań sportowych w naszej gminie są zazwyczaj przygotowywane co roku we wrześniu. Wtedy to podczas spotkania nauczycieli wychowania fizycznego dokonuje się oceny realizacji ubiegłorocznego kalendarza i rozmawia o planach na nowy rok szkolny.
Kalendarz imprez gminnychKalendarz imprez gminnych
2014-01-28 // czytaj cały
Do wyglądu kalendarza ściennego gminy Czarny Dunajec zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Podobnie jak w latach poprzednich wydawnictwo cieszyło się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy. Pozostawiono dotychczasową, bogatszą formę – każdy miesiąc ma swoją stronę. Poza układem dni i tygodni w kalendarzu znajdziemy między innymi terminy najważniejszych imprez gminnych w tym roku.
Dzień Babci i Dzień DziadkaDzień Babci i Dzień Dziadka
2014-01-28 // czytaj cały
Dzień Babci i Dzień Dziadka to dni wyjątkowe zarówno dla świętujących wtedy seniorów jak i dla najmłodszych, z zapałem przygotowujących występy, laurki i życzenia. To także czasem jedyne w roku dni, kiedy do szkół i przedszkoli zmierzają ręka w rękę najmłodsi i najstarsi. Widok to bezcenny i piękny – dowód wielkich uczuć i rodzinnych więzów a także tego, co nieuniknione – odwiecznej pokoleniowej karuzeli.
Konkurs jasełek i grup kolędniczychKonkurs jasełek i grup kolędniczych
2014-01-28 // czytaj cały
W środę i czwartek, 15 i 16 stycznia, w sali widowiskowej w Czarnym Dunajcu spotkały się zespoły regionalne i teatralne z terenu gminy. Powodem był Gminny Konkurs Grup Jasełkowych i Kolędniczych. Łącznie na scenie wystąpiło 19 zespołów w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0-III, klasy IV-VI oraz gimnazjaliści. Prezentacje oceniała Komisja Artystyczna, którą w tym roku tworzyli: Maria Garbaruk – przewodnicząca oraz Anna Trebunia-Wyrostek i Mateusz Papierz.
Opłatkowy czasOpłatkowy czas
2014-01-22 // czytaj cały
Styczeń to czas tradycyjnych spotkań opłatkowych w poszczególnych miejscowościach gminy. W wielu z nich tzw. opłatki zachowują utrwalona formę zabawy w remizach i ze strażakami w roli gospodarzy. Zdarzają się już także inne formy. Cel pozostaje ten sam – spotkanie mieszkańców danej miejscowości oraz zaproszonych gości.
Wigilia u KarolinyWigilia u Karoliny
2014-01-22 // czytaj cały
Pod takim hasłem w Zespole Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu zorganizowano w niedzielę, 12 stycznia, cykl występów, zabaw i spotkań. Celem nadrzędnym była pomoc potrzebującym a dokładniej zbiórka środków na zakup specjalistycznego sprzętu dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej dla seniorów w ramach ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Nasz Koziołek MatołekNasz Koziołek Matołek
2014-01-21 // czytaj cały
Tak brzmiał temat tegorocznego konkursu plastycznego, zorganizowanego w Zespole Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Piekielniku w ramach dorocznego święta szkoły. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni plastycznej, doskonalenie umiejętności artystycznych i manualnych uczniów oraz popularyzacja twórczości patrona szkół Kornela Makuszyńskiego. Na autorów najlepszych prac czekały dyplomy i narody, wręczane podczas uroczystej gali.
Szkolne święto w PiekielnikuSzkolne święto w Piekielniku
2014-01-21 // czytaj cały
Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Piekielniku obchodził w środę, 8 stycznia, doroczne Święto Szkoły, związane tradycyjnie z rocznicą urodzin Kornela Makuszyńskiego, patrona placówek. Zaproszeni goście, uczniowie, nauczyciele i rodzice bawili się przy tej okazji na hali sportowej. Imprezami towarzyszącymi obchodom Święta Szkoły były zawody sportowe, konkursy plastyczne, literackie i muzyczne, w których brały udział szkoły podstawowe i gimnazja z terenu gminy Czarny Dunajec. Podobnie jak w poprzednich latach świętowanie rozłożono na trzy dni: środę, czwartek i piątek.