ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Nasi  w powiecieNasi w powiecie
2014-03-18 // czytaj cały
Zaledwie i aż dwóch punktów zabrakło dziewczętom z Gimnazjum w Załucznem, by rozstrzygnąć na swoją korzyść mecz finałowy Gimnazjady Powiatu Nowotarskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt, rozgrywany we wtorek, 4 marca, w hali sportowej Gimnazjum w Krościenku. Niestety, najlepsza drużyna eliminacji musiała zadowolić się drugim miejscem w powiecie.
Zaproszenie do RatułowaZaproszenie do Ratułowa
2014-03-17 // czytaj cały
Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum im. ks. prof. Józefa Tischnera w Ratułowie zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniach, które zaplanowano na środę, 19 marca. A będą to przesłuchania uczestników VI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. ks. prof. J. Tischnera, którego tegoroczne motto brzmi: Miejsce, historia, rodzima ziemia i krajobraz w poezji. Ponadto ogłoszone zostaną wyniki VI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego zorganizowanego pod hasłem: Świadomość miejsca, historii, rodzimej ziemi i krajobrazu jest obrazem Twojej wolności oraz wyniki VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego – malowanie na szkle, którego tematyką były Najpiękniejsze miejsca w mojej Ojczyźnie.
Najlepsze w województwieNajlepsze w województwie
2014-03-17 // czytaj cały
Ogromnym sukcesem gminy zakończył się finał I edycji Małopolskiego Konkursu "Śladami żołnierzy wyklętych. Pułkownik Witold Pilecki w panteonie polskiej historii". Pierwsze miejsce zdobyła Julia Szymusiak z Gimnazjum w Załucznem. W piątce laureatów znalazła się również Natalia Brenkus z tej samej szkoły. Obydwie uczennice przygotowała do konkursu nauczycielka historii Barbara Wojtarowicz.
Zebranie sprawozdawcze za 2013 rok  Ochotniczej Straży Pożarnej  w Czarnym DunajcuZebranie sprawozdawcze za 2013 rok Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnym Dunajcu
2014-03-12 // czytaj cały
W spotkaniu udział wzięli druhowie OSP oraz zaproszeni goście.
Pismo Prezesa KRUSPismo Prezesa KRUS
2014-03-11 // czytaj cały
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od ponad 20 lat prowadzi działania zwiększające bezpieczeństwo w środowisku pracy i życia rolników. Służą one eliminowaniu zagrożeń wypadkami w gospodarstwach rolnych, ograniczaniu ich liczby i skutków. Wśród wypadków zgłaszanych do KRUS połowa z nich to upadki, m.in. na śliskich, nieuprzątniętych nawierzchniach, ze schodów bez barierek zabezpieczających, z drabin, a także w wyniku używania przez poszkodowanych nieodpowiedniego obuwia. Z tego powodu w ostatnich latach wiele działań szkoleniowych i informacyjnych KRUS przeprowadzano pod hasłem: „Upadek to nie przypadek”.
8 marca – Święto Kobiet8 marca – Święto Kobiet
2014-03-08 // czytaj cały
Z okazji Dnia Kobiet najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym, rodzinnym i osobistym, dużo zdrowia, cierpliwości i siły w codziennym życiu a także wielu powodów do zadowolenia, uśmiechu i radości na każdy dzień, życzliwości oraz wszelkiego dobra, piękna i prawdziwej miłości składa pracownicom Urzędu Gminy oraz wszystkim mieszkankom gminy wójt Józef Babicz wraz ze współpracownikami
Tauron - zmianyTauron - zmiany
2014-03-05 // czytaj cały
Co się zmienia?
Ewidencja ludności - dowody osobiste
2014-03-05 // czytaj cały
Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu informuje, że Referat Spraw Organizacyjnych i Ewidencji Ludności (dowody osobiste i meldunki) w dniu 12.03.2014r. ( środa ) będzie nieczynny z powodu szkolenia pracowników. Za powstałe utrudnienia przepraszamy.
Pamięć o powstańcachPamięć o powstańcach
2014-02-28 // czytaj cały
W piątek, 21 lutego, przypadała 168. rocznica wybuchu Powstania Chochołowskiego, jednego z ważniejszych zrywów niepodległościowych na Podhalu w czasach narodowych powstań. Wydarzenie to żyje mocno w świadomości mieszkańców nie tylko Chochołowa, ale i sporej części Podhala. Nic dziwnego, że co roku organizatorzy dbają o to, by lokalne święto przybierało nieco inny charakter. A jest ich dość sporo: Wójt i Rada Gminy oraz Centrum Kultury i Promocji Urzędu Gminy w Czarnym Dunajcu a w Chochołowie Rada Sołecka, Oddział Związku Podhalan, jednostka OSP i Szkoła Podstawowa im. Powstańców Chochołowskich.
Dzisiaj Tłusty CzwartekDzisiaj Tłusty Czwartek
2014-02-27 // czytaj cały
W tegorocznym kalendarzu właśnie dzisiaj przypada ostatni czwartek przed Środą Popielcową, rozpoczynającą w kościele okres Wielkiego Postu. W każdym roku ma on inną datę dzienną ze względu na związanie z Wielkanocą, która jest świętem ruchomym. Zgodnie z tradycją ten dzień nazywany jest Tłustym Czwartkiem. Najbardziej popularne są dzisiaj pączki i faworki, zwane również chrustem. Pamiętajmy więc o tradycji i smakujmy proponowane słodkości.