ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

W nowej remizieW nowej remizie
2012-06-01 // czytaj cały
W niedzielę, 27 maja, strażacy z Piekielnika obchodzili podwójną uroczystość. W tym dniu poświęcono i oddano do użytku nową siedzibę ochotników oraz poświęcono i przekazano do służby nowy samochód ratowniczy.
Środki z UE na kanalizacjęŚrodki z UE na kanalizację
2012-06-01 // czytaj cały
Gmina Czarny Dunajec otrzymała kolejne środki na budowę kanalizacji i wymianę sieci wodociągowej. Ze środków na realizację Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (działanie: podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej) przyznana została na ten cel kwota w wysokości niemal 650 tys. zł.
Zaproszenie na konsultacje
2012-05-02 // czytaj cały
Podhalańska Lokalna Grupa Działania serdecznie zaprasza na doradztwo indywidualne dla beneficjentów, którzy są zainteresowani uzyskaniem pomocy w ramach działań:
- Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej
- Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw
- Odnowa i rozwój wsi
- Małe projekty
Życzenia OSP
2012-04-30 // czytaj cały
DRUHNY, DRUHOWIE
OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ
GMINY CZARNY DUNAJEC


Z okazji Święta Strażaków składam serdeczne podziękowania druhnom i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych w imieniu swoim jak i całego społeczeństwa za działalność ratowniczą, bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi, za wychowanie młodzieży w duchu pomocy drugiemu człowiekowi i służenia Ojczyźnie.
Życzę satysfakcji z działalności społecznej, dużo zdrowia, szczęścia osobistego oraz pomyślności w pracy zawodowej.
Dziękuje za wykazywanie pełnej gotowości i ofiarnej postawy w akcjach ratowniczych, jak również za Wasz wkład w zachowanie tradycji i rozwój lokalnych społeczności.
Życzę Wam, by służba drugiemu człowiekowi była dla Was i Waszych rodzin zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.


Wójt Gminy

Józef Babicz
Halowe mistrzostwa gminyHalowe mistrzostwa gminy
2012-04-30 // czytaj cały
W piątek, 13 kwietnia, na hali sportowej w Czarnym Dunajcu odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Mistrzostwo Gminy Czarny Dunajec gimnazjów. Organizatorem turnieju był Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu przy współpracy z Centrum Kultury i Promocji Gminy. Sędzią głównym był Wojciech Zawiła.
Projekty zmian do wglądu
2012-04-30 // czytaj cały
Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi Wójt Gminy Czarny Dunajec zawiadamia o wyłożeniu do publicznego wglądu projektów zmian miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego gminy Czarny Dunajec obejmujący wybrane obszary poszczególnych miejscowości w gminie wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.
Konsultacje z tematyki pozyskiwania dotacji z funduszy europejskich
2012-04-17 // czytaj cały
URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO
i URZĄD GMINY CZARNY DUNAJEC
ZAPRASZAJĄ
mieszkańców Gminy Czarny Dunajec na konsultacje
z tematyki pozyskiwania dotacji
z funduszy europejskich
Więcej rozsądku i wyobraźniWięcej rozsądku i wyobraźni
2012-04-06 // czytaj cały
Wiosna to dla wielu najpiękniejsza pora roku. Przyroda budzi się do życia a wraz ze słońcem i ciepłem nowe siły wstępują w ludzi i wszystko, co żyje. I byłoby całkiem pięknie, gdyby nie policyjne statystyki - wiosna przynosi co roku najwięcej zagrożeń, zwłaszcza drogowych i pożarowych. O najważniejszych z nich przypominamy w imieniu podkomisarza Adama Solawy, komendanta Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu. Niestety, z każdym rokiem niewiele zmienia się na lepsze, stąd i niniejszy tekst nie odbiega znacząco od podobnych publikacji w latach poprzednich.
Wsparcie na odbudowę drógWsparcie na odbudowę dróg
2012-03-26 // czytaj cały
Już wkrótce rozpoczną się poważne roboty na drogach gminnych w kilku miejscowościach Gminy Czarny Dunajec. Stało się to możliwe dzięki uzyskaniu wysokiej dotacji – ponad 1 milion zł – ze środków europejskich tzw. Funduszu Solidarnościowego, przeznaczonego na odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku powodzi, ulewnych opadów oraz innych klęsk żywiołowych. Pozwoli to na sfinansowanie odbudowy czterech dróg.
TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”
2012-03-23 // czytaj cały
W dniu 22 marca 2012 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnym Dunajcu pod patronatem Wójta Gminy Józefa Babicza przeprowadzone zostały eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem
„Młodzież Zapobiega Pożarom”