ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Święto Cieśli i Dekarza - Chochołów, 1-3.05.2014 r. Zapraszamy!
2014-04-16 // czytaj cały
Dbałość o jakość wykonawstwa i promowanie poprawnych rozwiązań należy do fundamentalnych kwestii wszystkich osób i instytucji związanych z branżą dachową. Działając w tym duchu, jako wydawca najstarszego polskiego czasopisma poświęconego wyłącznie branży dachowej i dekarskiej, wraz z Polską Federacją Dekarzy, Blacharzy i Cieśli zapraszamy na Święto Cieśli i Dekarza. Wydarzenie odbędzie się w Chochołowie w dniach 1-3.05.2014.
Niedziela PalmowaNiedziela Palmowa
2014-04-10 // czytaj cały
W najbliższą niedzielę, zgodnie z tradycją chrześcijańską, obchodzimy pamiątkę przybycia Pana Jezusa do Jerozolimy. Stąd wzięła się nazwa Niedzieli Palmowej. Pierwsze ślady tej uroczystości pochodzą już z IV wieku. W Polsce obchodzona jest od średniowiecza. Jest to również pierwszy dzień Wielkiego Tygodnia, który kończy się w Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego. Niedziela Palmowa jest, oczywiście, świętem ruchomym ze względu na powiązanie z Wielkanocą. W dniu tym wierni przynoszą do kościołów palmy wielkanocne, tradycyjne przygotowywane z gałązek wierzby (choć mogą być również plecione z suszonych traw i kwiatów), symbolizujące zmartwychwstanie i nieśmiertelność duszy. Palmy są często bogato przyozdabiane m.in. kwiatami i wstążkami.
Więcej rozsądku i wyobraźniWięcej rozsądku i wyobraźni
2014-04-07 // czytaj cały
Wiosna to dla wielu najpiękniejsza pora roku. Przyroda budzi się do życia a wraz ze słońcem i ciepłem nowe siły wstępują w ludzi i wszystko, co żyje. I byłoby całkiem pięknie, gdyby nie policyjne statystyki - wiosna przynosi co roku najwięcej zagrożeń, zwłaszcza drogowych i pożarowych. O najważniejszych z nich przypominamy w imieniu podkomisarza Adama Solawy, komendanta Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu. Niestety, z każdym rokiem niewiele zmienia się na lepsze, stąd i niniejszy tekst nie odbiega znacząco od podobnych publikacji w latach poprzednich.
Wszystko w pogodzieWszystko w pogodzie
2014-04-07 // czytaj cały
Jak co roku otrzymaliśmy do przejrzenia niezwykły dokument. Na czterdziestu stronach znajdujemy wszystko, co dotyczy pogody w Czarnym Dunajcu w 2013 roku. Są tam zarówno dane liczbowe oraz wykresy jak i sporo ciekawych zdjęć.
Rodzice, którzy wychowali wzorowych żołnierzy, otrzymali srebrne medaleRodzice, którzy wychowali wzorowych żołnierzy, otrzymali srebrne medale
2014-03-31 // czytaj cały
W dniu 28 marca 2014 Wojskowy Komendant Uzupełnień w Nowym Targu ppłk Andrzej Bandoła dokonał wręczenia medali dla rodziców których synowie wzorowo pełnili zasadniczą służbę wojskową
Konkursy TischnerowskieKonkursy Tischnerowskie
2014-03-25 // czytaj cały
W środę, 19 marca, w Zespole Szkół Podstawowej i Gimnazjum im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Ratułowie odbyło się podsumowanie VI Ogólnopolskich Konkursów Literackiego i Plastycznego.
Tenis stołowyTenis stołowy
2014-03-25 // czytaj cały
W piątek, 14 marca, na sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Urzędu Gminy w Czarnym Dunajcu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec Szkół Gimnazjalnych.
Imieniny WójtaImieniny Wójta
2014-03-19 // czytaj cały
Z okazji Święta Patrona najlepsze życzenia dużo zdrowia i siły na każdy dzień, pogody ducha i wielu powodów do radości, wytrwałości i cierpliwości w pracy, prawdziwego dobra i szczerej życzliwości spotykanych ludzi oraz rodzinnej miłości, ciepła i codziennego szczęścia Józefowi Babiczowi, Wójtowi Gminy Czarny Dunajec, składają współpracownicy.
Nasi  w powiecieNasi w powiecie
2014-03-18 // czytaj cały
Zaledwie i aż dwóch punktów zabrakło dziewczętom z Gimnazjum w Załucznem, by rozstrzygnąć na swoją korzyść mecz finałowy Gimnazjady Powiatu Nowotarskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt, rozgrywany we wtorek, 4 marca, w hali sportowej Gimnazjum w Krościenku. Niestety, najlepsza drużyna eliminacji musiała zadowolić się drugim miejscem w powiecie.
Zaproszenie do RatułowaZaproszenie do Ratułowa
2014-03-17 // czytaj cały
Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum im. ks. prof. Józefa Tischnera w Ratułowie zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniach, które zaplanowano na środę, 19 marca. A będą to przesłuchania uczestników VI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. ks. prof. J. Tischnera, którego tegoroczne motto brzmi: Miejsce, historia, rodzima ziemia i krajobraz w poezji. Ponadto ogłoszone zostaną wyniki VI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego zorganizowanego pod hasłem: Świadomość miejsca, historii, rodzimej ziemi i krajobrazu jest obrazem Twojej wolności oraz wyniki VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego – malowanie na szkle, którego tematyką były Najpiękniejsze miejsca w mojej Ojczyźnie.