ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Biegi narciarskie w ChochołowieBiegi narciarskie w Chochołowie
2013-03-04 // czytaj cały
W niedzielę, 24 lutego, na trasach biegowych w Chochołowie odbyły się otwarte zawody w narciarstwie biegowym z okazji 167 rocznicy Powstania Chochołowskiego. Organizatorem zawodów było Centrum Kultury i Promocji Gminy w Czarnym Dunajcu przy współpracy ze Szkołą Podstawową, Radą Sołecką, Klubem Sportowym, oddziałem Związku Podhalan i OSP w Chochołowie.
Chochołów świętujeChochołów świętuje
2013-03-04 // czytaj cały
Chochołów kojarzy nam się przede wszystkim z drewnianą zabytkową zabudową wpisaną na listę Unesco. Gdzieś dalej jest zabytkowy kościół pod wezwaniem Św. Jacka czy obecne w pamięci starszych dawne przejście graniczne w Suchej Górze.
Zebranie sprawozdawcze OSP Czarny DunajecZebranie sprawozdawcze OSP Czarny Dunajec
2013-02-26 // czytaj cały
Zebranie sprawozdawcze Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnym Dunajcu za 2012 rok było uroczyste. W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście: Przewodnicząca Rady Gminy Pani Beata Palenik, Wójt Gminy Józef Babicz, Komendant Powiatowy PSP kpt. Mariusz Łaciak, Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP Pan Jan Kuczkowicz, Prezes ZGOSP Pan Czesław Garczek, Komendant Gminny ZOSP Józef Leja, Pan Mariusz Garus, Pan Władysław Klimowski Radny Gminy Czarny Dunajec oraz sołtys sołectwa Czarny Dunajec.
Zebranie sprawozdawcze OSP PiekielnikZebranie sprawozdawcze OSP Piekielnik
2013-02-26 // czytaj cały
W dniu 24.02.2013 w Jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Piekielniku odbyło się zebranie sprawozdawcze za 2012 rok. W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście: Wójt Gminy Józef Babicz, Komendant Powiatowy PSP kpt. Mariusz Łaciak.
Uroczyste spotkanie dyrektorówUroczyste spotkanie dyrektorów
2013-02-26 // czytaj cały
We wtorek, 19 lutego, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyło się kolejne w tym roku spotkanie dyrektorów szkół i przedszkola z dyrektorką Gminnego Zespołu Oświatowego Anną Słodyczką. Omawiano głównie sprawy bieżące dotyczące funkcjonowania oświaty w gminie.
Srebrna Krysia odwiedziła szkołęSrebrna Krysia odwiedziła szkołę
2013-02-22 // czytaj cały
Poniedziałek, 18 lutego, to dzień, który wpisał się na stałe do kroniki wielkich wydarzeń Szkoły Podstawowej w Czerwiennem. Progi tej placówki odwiedziła niedawna jej uczennica a dziś wicemistrzyni świata w biathlonie Krystyna Pałka. Oprócz dzieci na wielką rodaczkę czekały władze gminy, samorządowcy, nauczyciele i rodzice uczniów. Nie zabrakło oczywiście mediów lokalnych i nie tylko.
Mini piłka siatkowaMini piłka siatkowa
2013-02-21 // czytaj cały
W piątek, 15 lutego, odbyły się w Czarnym Dunajcu zawody w mini piłce siatkowej o puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec. Startowały drużyny dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych.
Konkurs wierszy patriotycznychKonkurs wierszy patriotycznych
2013-02-21 // czytaj cały
Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, Szkoła Podstawowa w Chochołowie oraz Oddział Związku Podhalan w Chochołowie byli organizatorami kolejnego wydarzenia towarzyszącego obchodom rocznicy wybuchu Powstania Chochołowskiego.
Konkurs Góralskiej Pieśni PatriotycznejKonkurs Góralskiej Pieśni Patriotycznej
2013-02-21 // czytaj cały
Jak zwykle przy okazji rocznicy wybuchu Powstania Chochołowskiego organizowane są w tej miejscowości liczne imprezy i konkursy. Jeden z nich odbył się w czwartek, 14 lutego, w Szkole Podstawowej w Chochołowie.
Kwalifikacja wojskowa 2013Kwalifikacja wojskowa 2013
2013-02-21 // czytaj cały
Stosownie do postanowień rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Ministra Obrony Narodowej z dnia 21 listopada 2012 r. w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2013 r. (Dz.U. Nr 228, poz. 1358):
KWALIFIKACJA WOJSKOWA W 2013 ROKU NA TERYTORIUM RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ ZOSTANIE PRZEPROWADZONA
W DNIACH OD 4 LUTEGO DO 30 KWIETNIA 2013 R.