ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Trwają remonty dróg
2013-05-14 // czytaj cały
Rozpoczęły się prace na drogach gminnych zniszczonych w minionych latach wskutek gwałtownych opadów deszczu. Odbudowywane są: ponad 200-metrowy odcinek drogi gminnej „Zawodzie” w miejscowości Ciche, półkilometrowa droga Ubocz II w Czerwiennem, a także niemal kilometr drogi gminnej do przysiółka „Za Górę” w Odrowążu.
Będzie nowy parking przy ośrodku zdrowia w Czarnym DunajcuBędzie nowy parking przy ośrodku zdrowia w Czarnym Dunajcu
2013-05-14 // czytaj cały
Już wkrótce w rejonie budynków mieszczących Policję, oddział Agencji Restrukturyzacji
i Modernizacji Rolnictwa oraz Ośrodek Zdrowia w Czarnym Dunajcu zakończona zostanie kompleksowa przebudowa placów postojowych i dróg wewnętrznych wraz z infrastrukturą.
Zaproszenie na Papieską MajówkęZaproszenie na Papieską Majówkę
2013-05-13 // czytaj cały
W najbliższą środę, 15 maja, w budynku zespołu szkół SPSK w Czerwiennem odbędzie się jubileuszowa Papieska Majówka czyli doroczny Konkurs Góralskiej Pieśni Religijnej.
Zaproszenie do Starego BystregoZaproszenie do Starego Bystrego
2013-05-08 // czytaj cały
Przedszkole SPSK Nr 1, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 SPSK im. Św. A. Boboli i Publiczne Gimnazjum SPSK im. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Starem Bystrem oraz Gminny Punkt Profilaktyki d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii zapraszają na Konkurs Pieśni Religijnej „Śpiewajmy Panu” dedykowany osobie Jana Pawła II, który rozpocznie się w czwartek, 9 maja, w Publicznym Gimnazjum SPSK w Starem Bystrem o godz. 10.00.
Warto pomagaćWarto pomagać
2013-05-01 // czytaj cały
W sobotę, 27 kwietnia, w sali bankietowej „Pod Skałką” w Rogoźniku odbył się doroczny bal charytatywny. Celem przedsięwzięcia było pozyskanie środków na stworzenie miejsc pracy dla uczniów kończących szkołę zawodową w Zespole Szkół Integracyjnych SPSK w Czerwiennem.
Potyczki szkolnePotyczki szkolne
2013-05-01 // czytaj cały
W poniedziałek, 29 kwietnia, w sali sportowej Zespołu Szkół w Czarnym Dunajcu spotkali się uczniowie pierwszych klas z gimnazjów z terenu gminy. Okazją były potyczki szkolne pod hasłem „Podhale - Moja Mała Ojczyzna" czyli turniej wiedzy regionalnej, zorganizowany po raz czternasty przez Gimnazjum w Czarnym Dunajcu.
Bajkluś 2013Bajkluś 2013
2013-04-29 // czytaj cały
W środę i czwartek, 17 i 18 kwietnia, w sali widowiskowej w Czarnym Dunajcu odbyły się XVI Gminne Prezentacje Form Teatralnych Zespołów Szkolnych „Bajkluś 2013”. Na scenie pokazało się czternaście zespołów startujących w trzech kategoriach wiekowych.
Życzenia dla StrażakówŻyczenia dla Strażaków
2013-04-25 // czytaj cały
SZANOWNI DRUHOWIE
Z okazji Święta Dnia Strażaka życzę wszystkim Strażakom pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym, dużo zdrowia dla Was i Waszych rodzin.
Składam serdeczne podziękowania za Wasz trud, za poświęcenie
za wielki dar serca, jakim jest Wasza piękna służba i zaangażowanie. Dzień Strażaka to święto tych, którzy pełnią niebezpieczną,
pełną zagrożeń, ale też w swoisty sposób piękną służbę.
Bo czyż może być coś piękniejszego w życiu człowieka
niż dawanie siebie samego bliźnim?
Dziękujemy za działalność ratowniczą za bezinteresowną służbę
dla drugiego człowieka, za wychowanie młodzieży w duchu pomocy drugiemu człowiekowi i służenia Ojczyźnie.
Życzę satysfakcji z działalności społecznej, dużo zdrowia, szczęścia oraz pomyślności w pracy zawodowej.


Wójt Gminy
Józef Babicz


Dział, Wróblówka - zmiana terminu odbioru odpadów komunalnych
2013-04-25 // czytaj cały
Urząd Gminy Czarny Dunajec informuje mieszkańców wsi Wróblówka i Dział, że odbiór i wywóz odpadów komunalnych nie odbędzie się w dniu 3 maja 2013 r. (tj. pierwszy piątek miesiąca).
Wywóz odpadów komunalnych zostanie przeprowadzony w dniu 4 maja 2013 r. (tj. pierwsza sobota miesiąca).

Odnawialne źródła energii szansą poprawy jakości powietrza na PodhaluOdnawialne źródła energii szansą poprawy jakości powietrza na Podhalu
2013-04-25 // czytaj cały
W związku z otrzymaniem dofinansowania i podpisaniem Umowy dotyczącej realizacji projektu pn.

„Odnawialne źródła energii szansą poprawy jakości powietrza na Podhalu"

w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013, gmina Czarny Dunajec zamontuje na budynkach użyteczności publicznej oraz na budynkach osób prywatnych do których Gmina na podstawie spisanych umów posiada prawo własności na rzecz realizacji przedmiotowego zadania, 490 zestawów kolektorów słonecznych.