ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Utrudnienia na parkingu przy Urzędzie Gminy
2014-05-05 // czytaj cały
W związku z budową sieci ciepłowniczej Urzędu Gminy oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w dniach od 06 - 09 maja 2014 r. spodziewane są utrudnienia na parkingu przy Urzędzie Gminy.
Wywieś flagę – dziś Święto Flagi RzeczypospolitejWywieś flagę – dziś Święto Flagi Rzeczypospolitej
2014-05-02 // czytaj cały
Dopiero po raz dziesiąty Polacy mogą obchodzić 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto stosunkowo młode, zostało przyjęte ustawą Sejmu RP z dnia 20 lutego 2004 roku. Obchodzi się je poprzez organizowanie różnego rodzaju akcji i manifestacji politycznych. Każdy powinien się w nie włączyć choćby poprzez wywieszenie flagi państwowej w oknie domu lub mieszkania. W ostatnich latach powszechnym stało się również noszenie w tym dniu kokardy narodowej. Zwyczaj ten spopularyzował prezydent Lech Kaczyński i jest kontynuowany przez jego następcę, Bronisława Komorowskiego. Znajduje także wielu naśladowców wśród polityków, ludzi kultury czy dziennikarzy.
Dzień StrażakaDzień Strażaka
2014-04-30 // czytaj cały
Dnia 4 maja obchodzimy „Dzień Strażaka”, święto tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też w swoisty sposób piękną służbę. Bo czyż może być coś piękniejszego w życiu człowieka niż dawanie siebie samego bliźnim? Z tej okazji składam serdeczne podziękowania druhnom i druhom Ochotniczej Straży Pożarnej za działalność ratowniczą, bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi, za wychowanie młodzieży w duchu pomocy drugiemu człowiekowi i służenia Ojczyźnie. Życzę satysfakcji z działalności społecznej, dużo zdrowia, szczęścia osobistego oraz pomyślności w pracy zawodowej.

Wójt Gminy
Józef Babicz
Święty Jan Paweł IIŚwięty Jan Paweł II
2014-04-28 // czytaj cały
W niedzielę, 27 kwietnia, papież Franciszek podczas uroczystej mszy świętej na Placu Świętego Piotra w Watykanie ogłosił świętymi swoich poprzedników: Jana XXIII i Jana Pawła II. Od tego momentu w całym Kościele katolickim obaj kanonizowani papieże podlegają kultowi należnemu świętym. W tym historycznym wydarzeniu uczestniczyło 120 delegacji państwowych oraz kilkaset tysięcy wiernych, w tym wielu z Polski. Wśród obecnych w Rzymie byli również mieszkańcy naszej gminy.
Karpacki Wyścig kurierów coraz bliżej!Karpacki Wyścig kurierów coraz bliżej!
2014-04-25 // czytaj cały
Największe natężenie rowerów na metr kwadratowy będzie w Tarnowie
Wszystko za sprawą Karpackiego Wyścigu Kurierów, który rusza już 29 kwietnia z węgierskiego Veszprem do Tarnowa. Wezmą w nim udział reprezentanci blisko 40 zespołów z pięciu kontynentów świata. - Nie tylko zwycięstwa są cenne, gdyż każda przegrana może motywować do dalszego wysiłku. W Karpackim Wyścigu Kurierów nie ma przegranych, to trudny, wymagający wyścig, w którym już sam udział jest wyróżnieniem i wyzwaniem. Przedsięwzięcie to „dziecko” pasjonata tego sportu Tomka Wójcika – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka – Narożański. Trwają ostatnie przygotowania.
Trwa egzamin gimnazjalnyTrwa egzamin gimnazjalny
2014-04-24 // czytaj cały
W gimnazjach gminy Czarny Dunajec, podobnie jak we wszystkich tego typu szkołach w kraju, trwają zmagania gimnazjalistów z arkuszami egzaminacyjnymi. To już drugi dzień walki o dobre wyniki, decydujące często o przyszłości młodych uczniów. Egzamin gimnazjalny zdaje w tym roku blisko 380 tysięcy gimnazjalistów.
Życzenia WielkanocneŻyczenia Wielkanocne
2014-04-19 // czytaj cały
* * *
Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego
serdeczne życzenia zdrowia, radości i pokoju
wszystkim mieszkańcom czarnodunajeckiej gminy w kraju i poza granicami
składają
Wójt Gminy w Czarnym Dunajcu Józef Babicz
oraz przewodnicząca Rady Gminy Beata Palenik.
* * *

Kalwaryjskie misteriaKalwaryjskie misteria
2014-04-18 // czytaj cały
Jak co roku przed Wielkanocą zaludniają się kalwaryjskie dróżki. Pomiędzy kaplicami i kościołami polskiej Jerozolimy od Niedzieli Palmowej do Wielkiego Piątku w modlitewnym skupieniu przejdzie ponad 150 tysięcy pielgrzymów. Wielu z nich przyjechało z daleka, z różnych stron Polski i Europy, by na własne oczy zobaczyć przejmujące sceny, ilustrujące ostatnie dni ziemskiego życia Jezusa z Nazaretu. Jedni przyjeżdżają z ciekawości, inni z przyzwyczajenia. Jednak wspólnym celem większości pątników jest osobisty udział w przypominanych wydarzeniach i głębokie zamyślenie się nad ceną naszego odkupienia…
Tragiczny finał poszukiwańTragiczny finał poszukiwań
2014-04-18 // czytaj cały
Od ubiegłej niedzieli ponad 200 osób brało udział w poszukiwaniach 78. letniego mężczyzny, mieszkańca Piekielnika, który w sobotę około 10 rano wybrał się do pobliskiego lasu. Gdy nie wrócił na noc do domu zawiadomiono policję i rozpoczęła sie akcja poszukiwawcza.