ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Zebrania sprawozdawcze OSP Stare Bystre, CzerwienneZebrania sprawozdawcze OSP Stare Bystre, Czerwienne
2013-02-11 // czytaj cały
W dniu 10.02.2013 w Jednostkach Ochotniczych Straży pożarnych w Starem Bystrem, Czerwienem Dolnem i Czerwienem Górnem odbyły się zebrania sprawozdawcze za 2012 rok.
Krystyna Pałka wicemistrzynią świata!Krystyna Pałka wicemistrzynią świata!
2013-02-11 // czytaj cały
Wielką niespodziankę sprawiła wszystkim nasza rodaczka, Krystyna Pałka z Czerwiennego. W niedzielę, w czeskim Nowym Mieście zajęła drugie miejsce w biegu pościgowym na 10 kilometrów. Jest to pierwszy dla Polski w historii kobiecej rywalizacji medal mistrzostw świata w biathlonie.
Św. Jan Bosko wśród nasŚw. Jan Bosko wśród nas
2013-02-11 // czytaj cały
W ostatni czwartek, 31 stycznia, księża Salezjanie uroczyście przekazali na rzecz miejscowej wspólnoty parafialnej relikwie św. Jana Bosko. Po uroczystej liturgii z koncertem wystąpił zespół „New Day” a wieczór zakończyło spotkanie w siedzibie Liceum Salezjańskiego.
Gminny konkurs jasełekGminny konkurs jasełek
2013-02-11 // czytaj cały
W ostatnich dniach a dokładniej w czwartek i piątek, 31 stycznia i 1 lutego, odbył się w Czarnym Dunajcu XV Gminny Konkurs Grup Jasełkowych i Kolędniczych. W sali widowiskowej pokazały się dziecięce i młodzieżowe zespoły regionalne i teatralne z terenu gminy. Łącznie na scenie wystąpiło dwadzieścia jeden zespołów.
Bieganie w ChochołowieBieganie w Chochołowie
2013-02-11 // czytaj cały
W niedzielę, 3 lutego, na trasach biegowych w Chochołowie odbył się V Bieg Narciarski im. Kurierów Tatrzańskich. Organizatorem zawodów jest LZS „Szarotka” w Chochołowie wspomagany przez Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem oraz wspierany przez lokalne samorządy. Impreza obchodzi w tym roku skromny jubileusz – odbywała się po raz piąty.
Dyżury radnychDyżury radnych
2013-02-05 // czytaj cały
Przypominamy zainteresowanym, że radni Rady Gminy w Czarnym Dunajcu pełnią dyżury w poniedziałki w godz. 15.00 do 15.30 w biurze Rady mieszczącym się w budynku urzędu gminy. Przewodnicząca Rady Gminy przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w środy i w piątki od godz. 10.00 do 13.00.
Zebrania sprawozdawcze OSP CicheZebrania sprawozdawcze OSP Ciche
2013-02-04 // czytaj cały
W dniu 03.02.2013 w Jednostkach Ochotniczych Straży pożarnych w Cichem Środkowym, Cichem Górnym I i Cichem Górnym II odbyły się zebrania sprawozdawcze za 2012 rok.
Podatki czas płacićPodatki czas płacić
2013-01-31 // czytaj cały
Jak zawsze na początku roku informujemy o wysokości aktualnie obowiązujących stawek podatkowych. Rada Gminy podjęła uchwałę w tej sprawie w ubiegłym roku a dokładniej 30 listopada 2012 roku. Miesiąc później dokonano niewielkiej zmiany w treści przyjętych zapisów.
Ważna uroczystośćWażna uroczystość
2013-01-29 // czytaj cały
W najbliższy czwartek, 31 stycznia, przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana oraz patrona wychowawców i młodzieży. W tym dniu w kościele parafialnym w Czarnym Dunajcu o godz. 17.00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta ku tego świętego. Podczas liturgii odbędzie się przekazanie relikwii św. Jana Bosko do kościoła w Czarnym Dunajcu.
Kalendarz imprez sportowychKalendarz imprez sportowych
2013-01-29 // czytaj cały
Jest już gotowa druga część kalendarza imprez sportowych, obejmującego zaplanowane wydarzenia do końca bieżącego roku szkolnego.