ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Odszedł ks. Tadeusz JuchasOdszedł ks. Tadeusz Juchas
2014-05-17 // czytaj cały
Dziś w nocy w szpitalu im. Rydygiera w Krakowie zmarł ks. prałat Tadeusz Juchas, długoletni proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej w Ludźmierzu.
Dolało zdrowoDolało zdrowo
2014-05-16 // czytaj cały
Od kilkudziesięciu godzin na terenie gminy zdrowo padało i nadal pada, choć na szczęście już z przerwami. Do tego doszedł porywisty wiatr, więc na skutki nie trzeba było długo czekać: zalane domy i piwnice, zerwane dachy, połamane drzewa, zerwane linie energetyczne, podtopione drogi i uszkodzone mosty. A jeszcze w poniedziałek nie wierzyliśmy ostrzeżeniom o gwałtownym załamaniu pogody.
Potrójny sukces „Serdocków” z PodszklaPotrójny sukces „Serdocków” z Podszkla
2014-05-12 // czytaj cały
Na Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych „Złoty Kłos” w Zebrzydowicach Dziecięcy Zespół Regionalny „Serdocki” z Podszkla odniósł potrójny sukces. A więc tak: zdobył pierwsze miejsce w kategorii zespołów prezentujących tradycyjne zwyczaje i obrządy ludowe. Również pierwsze miejsce zespół zdobył w śpiewie.
Już pływam! - Małopolski projekt nauki pływania
2014-05-09 // czytaj cały
Urząd Gminy Czarny Dunajec przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w roku 2014 będzie realizował małopolski projekt pn. „Już pływam”, który jest skierowany do uczniów klas od I do VI Szkoły Podstawowej, którzy nie umieją pływać. Dla uczniów tych zostaną zorganizowane kursy nauki pływania na krytych pływalniach w Zakopanem, Spytkowicach i Nowym Targu.
Zmagania lekkoatletówZmagania lekkoatletów
2014-05-08 // czytaj cały
We środę, 7 maja, na stadionie sportowym w Czarnym Dunajcu odbyły się zawody w czwórboju lekkoatletycznym dla szkół podstawowych z terenu Gminy Czarny Dunajec. W sportowych zmaganiach wystartowało dwanaście reprezentacji szkół podstawowych a rywalizowano indywidualnie oraz drużynowo w kategoriach dziewcząt i chłopców.
Stare Bystre zapraszaStare Bystre zaprasza
2014-05-07 // czytaj cały
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Św. A. Boboli i Publiczne Gimnazjum SPSK im. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Starem Bystrem zapraszają na XI Konkurs Pieśni Religijnej „Śpiewajmy Panu” dedykowany osobie św. Jana Pawła II. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00 w czwartek, 8 maja, w budynku Publicznego Gimnazjum SPSK w Starem Bystrem. W tym samym dniu zaplanowano rozstrzygnięcie drugiego z konkursów, zorganizowanych przez szkoły w Starem Bystrem. Chodzi o XI Konkurs Plastyczny „Radość tworzenia”. Prace zgłoszone do konkursu będzie można oglądać także w budynku zespołu szkół SPSK w Starem Bystrem. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.
Say
Potyczki szkolnePotyczki szkolne
2014-05-05 // czytaj cały
We wtorek, 29 kwietnia, w sali widowiskowej w budynku Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu spotkali się uczniowie pierwszych klas z gimnazjów z terenu gminy. Okazją były potyczki szkolne pod hasłem „Podhale - Moja Mała Ojczyzna" czyli turniej wiedzy regionalnej, zorganizowany już po raz piętnasty. Tematem przewodnim tegorocznych zmagań było hasło: „Namówiny, góralskie wesele i chrzciny”. Całość imprezy w imieniu organizatora przygotowały: Teresa Domin, Krystyna Kopeć, Marta Kucharska Żądło i Halina Kowalik.