ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Konkurs języka angielskiegoKonkurs języka angielskiego
2014-06-07 // czytaj cały
W czwartek, 22 maja, w Zespole Szkół Podstawowej i Gimnazjum im. Kornela Makuszyńskiego w Piekielniku po raz dziesiąty odbył się Gminny Konkurs Muzyczny Języka Angielskiego. Jak co roku do udziału zostały zaproszone wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja z gminy Czarny Dunajec. Uczniowie mieli za zadanie zaprezentowanie anglojęzycznych utworów muzycznych w jednej z dwóch kategorii: występ solowy lub w grupie muzycznej. Głównym celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań językiem angielskim, wykorzystanie naturalnych talentów do zdobywania umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz nawiązywania współpracy między szkołami w gminie. Organizatorem konkursu była Monika Kalarus.
Polubić czytaniePolubić czytanie
2014-06-07 // czytaj cały
W środę, 21 maja, w budynku Szkoły Podstawowej w Pieniążkowicach spotkali się uczestnicy aż dwu konkursów dla uczniów: czytelniczego i pięknego czytania. Jest to ciekawy pomysł promowania czytelnictwa i zachęta do poznawania klasyków twórczości dla dzieci. Zaproszenie skierowano do uczniów wszystkich szkół podstawowych w gminie.
Wyborcza niedzielaWyborcza niedziela
2014-05-24 // czytaj cały
W niedzielę, 25 maja, wybierzemy 51 polskich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego, którzy kandydują w 13 okręgach wyborczych. Przez następne pięć lat będą nas reprezentować w Brukseli i podejmować ważne dla nas decyzje. O tym, kto to będzie, decydujemy sami.
Nowy samochód dla OSP w Czarnym DunajcuNowy samochód dla OSP w Czarnym Dunajcu
2014-05-23 // czytaj cały
Dzień 16 maja 2014 będzie długo pamiętany przez strażaków z OSP Czarny Dunajec. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych humor poprawił fakt iż w dniu tym jednostka została doposażona w nowy średni samochód ratowniczo – gaśniczy marki Iveco. Zakup mógł być zrealizowany dzięki Projektowi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolitą Polska - Republika Słowacka 2007-2013 a Gminą Czarny Dunajec.
Zawody lekkoatletyczneZawody lekkoatletyczne
2014-05-21 // czytaj cały
We wtorek, 20 maja, na stadionie GKS „Czarni” w Czarnym Dunajcu odbyły się zawody lekkoatletyczne o mistrzostwo gminy dla uczniów gimnazjów z naszego terenu. Organizatorem był Urząd Gminy Czarny Dunajec oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy w Czarnym Dunajcu.
Pomoc dla przedsiębiorców poszkodowanych na skutek klęsk żywiołowych lub działania siły wyższej
2014-05-21 // czytaj cały
Fundacja Rozwoju Regionu Rabka ( FRRR ) z siedzibą w Rabce-Zdrój jest instytucją powstałą w 1998 roku i powołaną do prowadzenia działalności na rzecz wszechstronnego rozwoju regionu oraz popierania wszelkich inicjatyw ekonomiczno-społecznych, zmierzających do powstawania małych i średnich przedsiębiorstw, a także pomagania już istniejącym. Za całokształt działalności oraz skuteczne realizowanie projektów FRRR została nagrodzona w 2007 roku nagrodą Marszałka Województwa Małopolskiego „Kryształy Soli”.
Papieska Majówka na BachledówcePapieska Majówka na Bachledówce
2014-05-20 // czytaj cały
Już po raz dziewiąty odbył się w Czerwiennem Przegląd Góralskiej Pieśni Religijnej czyli IX Papieska Majówka na Bachledówce. Celem konkursu jest propagowanie góralskiej pieśni religijnej wśród mieszkańców Podhala a szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Jest to również doskonała okazja do wymiany doświadczeń na temat tradycyjnej i współczesnej góralskiej pieśni religijnej oraz prezentacji zapomnianych pieśni religijnych i pieśni poświęconych Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. To także oryginalny i cieszący się dużym zainteresowaniem sposób pokazania twórczości poetów góralskich.
Kochani Ludzie Dobrej Woli!
2014-05-18 // czytaj cały
Zwracamy się do Was z ogromną, gorącą prośbą. Jesteśmy malutką szkołą w województwie małopolskim, gmina Czarny Dunajec. Otóż, bardzo prosimy Was o pomoc finansową na leczenie absolwenta naszej szkoły. Jest to również młodszy brat pracownika naszej placówki oraz aktywny lektor tutejszej parafii.