ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Zebrania sprawozdawcze w OSPZebrania sprawozdawcze w OSP
2013-01-29 // czytaj cały
W dniu 27.01.2013 w Jednostkach Ochotniczej Straży Pożarnej w Cichem Dolnem, Ratułowie Dolnym, Ratułowie Górnym rozpoczęto okres sprawozdawczy z działalności za rok 2012.
Konkurs jasełek i grup kolędniczychKonkurs jasełek i grup kolędniczych
2013-01-25 // czytaj cały
W czwartek, 31 stycznia oraz w piątek, 1 lutego, odbędzie się w sali widowiskowej w Czarnym Dunajcu XV Gminny Konkurs Jasełek i Grup Kolędniczych. Celem imprezy jest popularyzacja zwyczajów i obrzędów związanych z Bożym Narodzeniem jak również stworzenie możliwości prezentacji dorobku artystycznego zespołów, kółek teatralnych działających przy szkołach, instytucjach, stowarzyszeniach i parafiach z terenu gminy Czarny Dunajec.
Dobry początek narciarzyDobry początek narciarzy
2013-01-25 // czytaj cały
Bardzo udanie rozpoczęła się dla naszych młodych zawodników Małopolska Szkolna Liga SZS w biegach narciarskich organizowana przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy. Inauguracyjne zawody ligi odbyły się 15 stycznia na trasach w Obidowej. Startowało prawie 300 zawodników z 24 szkół podstawowych i 24 gimnazjów z woj. małopolskiego.
Narciarstwo biegoweNarciarstwo biegowe
2013-01-25 // czytaj cały
W czwartek, 17 stycznia, na trasach biegowych przy Szkole Podstawowej nr 1 w Czerwiennem odbyły się zawody w narciarstwie biegowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.
Związek rośnie w siłęZwiązek rośnie w siłę
2013-01-21 // czytaj cały
W sobotę, 12 stycznia, w kościele w Załucznem podczas wieczornej mszy świętej miała miejsce ważna uroczystość. Miejscowy odział Związku Podhalan powiększył swą liczebność o kolejnych siedmiu członków. Według ostatnich danych jest ich już łącznie 67.
Szkolne święto w PiekielnikuSzkolne święto w Piekielniku
2013-01-21 // czytaj cały
Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Piekielniku obchodził w środę, 9 stycznia, doroczne Święto Szkoły, związane tradycyjnie z rocznicą urodzin Kornela Makuszyńskiego, patrona tamtejszych placówek.
Ferie na półmetkuFerie na półmetku
2013-01-21 // czytaj cały
Połowa ferii zimowych już za nami. Statystycznie rzecz biorąc tylko nieliczni korzystają w pełni z zimowego wypoczynku. Niestety większość uczniów naszych szkół spędza ten czas w domach i to nie zawsze w sposób sprzyjający prawdziwemu odpoczynkowi.
Spotkanie Opłatkowe OSP Ratułów DolnySpotkanie Opłatkowe OSP Ratułów Dolny
2013-01-21 // czytaj cały
19 stycznia 2013 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej Ratułów Dolny odbyło się tradycyjne Spotkanie Opłatkowe Strażaków.
„SIUMNI” Z CHOCHOŁOWA KOLĘDUJĄ„SIUMNI” Z CHOCHOŁOWA KOLĘDUJĄ
2013-01-17 // czytaj cały
W dniach 12 i 13 stycznia 2013 roku zespół „Siumni” z Chochołowa odwiedził: Kryg i Męcinę Wielką – miejscowości położone w Beskidzie Niskim oraz Dębowiec – miejscowość leżącą na Podkarpaciu, w której znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej zwane polskim La Salette.