ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Czarny DunajecNowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Czarny Dunajec
2013-08-21 // czytaj cały
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnym Dunajcu w dniu 20.08.2013 odebrała nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki „Iveco” z zakładu Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.
W odbiorze samochodu w zakładzie Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp.zo.o. w Bielsku – Białej który reprezentowała Pani Prezes Anna Szczęśniak uczestniczyli Wójt Gminy Józef Babicz, Mariusz Garus a jednostkę OSP Czarny Dunajec reprezentowali: Prezes OSP Artur Koziołek, Naczelnik OSP Rafał Rubiś, oraz druhowie którzy uczestniczyli w przeprowadzonym szkoleniu z obsługi samochodu ratowniczo - gaśniczego.
Wkrótce HołdymasWkrótce Hołdymas
2013-08-20 // czytaj cały
Doroczny Hołdymas czyli znane w regionie i nie tylko czarnodunajeckie dożynki odbędą się już w niedzielę, 25 sierpnia. Wakacyjny termin największego gminnego święta obowiązuje już kolejny rok i wygląda na to, że przyjął się na stałe. Przypominamy więc z radością o tym fakcie, by każdy zwolennik dobrej zabawy mógł odpowiednio wcześniej zaplanować wizytę w Czarnym Dunajcu. A jak zwykle będzie warto.
Festyn rodzinny w PiekielnikuFestyn rodzinny w Piekielniku
2013-08-19 // czytaj cały
W niedzielę, 4 sierpnia, mieszkańcy gminy Czarny Dunajec mieli kolejną okazję do wspólnego świętowania i zabawy. Powodem była kolejna edycja Festynu Rodzinnego połączonego z konkursem potraw regionalnych, zorganizowanego w Piekielniku przez Centrum Promocji i Kultury i Promocji Gminy, Podhalańską Lokalną Grupą Działania, sołtysa wraz z Radą Sołecką, oddział Związku Podhalan i Ochotniczą Strażą Pożarną w tej miejscowości.
Nowy zestaw ratownictwa technicznego w OSP Ratułów GórnyNowy zestaw ratownictwa technicznego w OSP Ratułów Górny
2013-08-13 // czytaj cały
W dniu 30.07.2013 Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Ratułowie Górnym została wyposażona w nowy zestaw ratownictwa drogowego „Holmatro”.
Zestaw został zakupiony ze środków pochodzących z dotacji:
Państwowej Straży Pożarnej,
Gminy Czarny Dunajec,
Jednostki OSP Ratułów Górny .
Redyk Karpacki w ChochołowieRedyk Karpacki w Chochołowie
2013-08-12 // czytaj cały
Ponad 300 owiec przeszło w sobotę przez zabytkową podhalańską wieś - Chochołów. Pasterze i juhasi z Rumunii, Ukrainy i Polski pokonali już ponad 1000 km., by dotrzeć do żywego skansenu budownictwa regionalnego. To tylko przystanek na drodze Redyku Karpackiego, który zmierza do czeskiej Ostrawy.
Festyn Rodzinny w ZałucznemFestyn Rodzinny w Załucznem
2013-08-09 // czytaj cały
W niedzielę, 28 lipca, odbył się kolejny w gminie Festyn Rodzinny. Tym razem bawili się mieszkańcy Załucznego i ich goście. Organizatorami było Centrum Kultury i Promocji Gminy w Czarnym Dunajcu, sołtys i Rada Sołecka, miejscowy Oddział Związku Podhalan i jednostka OSP Załuczne. Bawiących się odwiedził także wójt gminy Czarny Dunajec Józef Babicz.
Zaproszenie na PosiadyZaproszenie na Posiady
2013-08-09 // czytaj cały
W niedzielę, 11 sierpnia, odbędą się w Ratułowie Posiady u Domina - kolejna w impreza wakacyjna w naszej gminie. Zabawę organizuje Centrum Kultury i Promocji Gminy w Czarnym Dunajcu, Rada Sołecka, miejscowy Oddział Związku Podhalan i jednostki OSP Ratułów Górny i Ratułów Dolny.
Spotkanie na ŻeleźnicySpotkanie na Żeleźnicy
2013-08-09 // czytaj cały
W niedzielę, 11 sierpnia, o godz. 16.00 na Żeleźnicy zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, którą będzie celebrował proboszcz parafii Odrowąż ks. Jan Luberda. Po liturgii odbędzie się poświęcenie odnowionej kapliczki zlokalizowanej na tak zwanym Szlaku Papieskim na Żeleźnicy.
Podsumowanie roku szkolnegoPodsumowanie roku szkolnego
2013-07-30 // czytaj cały
Spotkanie
najlepszych raz jeszcze
Mamy już prawie środek wakacji, a w naszych archiwach pozostają informacje, które od dawna powinny zostać opublikowane. Przenieśmy się więc w czasie do środy, 26 czerwca, kiedy to w sali sportowej w Cichem odbyło się gminne podsumowanie roku szkolnego 2012/2013.
Laury dla szkółLaury dla szkół
2013-07-29 // czytaj cały
W środę, 26 czerwca, w sali sportowej w Cichem odbyło się gminne podsumowanie roku szkolnego 2012/2013. Poza nagrodami indywidualnymi i grupowymi przyznano także nagrody dla szkół, które odniosły znaczące sukcesy. I tak „Laur Kultury” otrzymał Zespół Szkół Integracyjnych SPSK w Czerwiennem a „Laur Sportu” Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu.