ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Zebrania sprawozdawcze w Jednostkach Ochotniczej Straży PożarnejZebrania sprawozdawcze w Jednostkach Ochotniczej Straży Pożarnej
2014-02-12 // czytaj cały
Trwają walne zebrania sprawozdawcze w ochotniczych strażach pożarnych w gminie. W spotkaniach udział wzięli zaproszeni goście: Komendant PSP st.kpt. Mariusz Łaciak, Prezes Powiatowy ZOSP Jan Kuczkowicz, Prezes Gminny ZOSP Czesław Garczek, Komendant Gminny ZOSP Józef Leja, Sekretarz Gminny ZOSP Kazimierz Jarończyk, Mariusz Garus przedstawiciel Wójta Gminy oraz druhowie z poszczególnych jednostek OSP.
Polska świętujePolska świętuje
2014-02-10 // czytaj cały
W niedzielę, 9 lutego, nasz reprezentant w skokach narciarskich Kamil Stoch w fantastycznym stylu wywalczył złoty medal i tytuł Mistrza Olimpijskiego na olimpiadzie w Soczi. To trzeci polski mistrz olimpijski w dyscyplinach zimowych po Wojciechu Fortunie, który na najwyższym podium stanął w 1972 w Sapporo i Justynie Kowalczyk – jej złoto to rok 2010 i olimpiada w Vancouver.
Gratulujemy wielkiego osiągnięcia Kamilowi i życzymy dalszych sukcesów wszystkim naszym reprezentantom.
Say
Ferie na półmetkuFerie na półmetku
2014-02-07 // czytaj cały
Zimowa przerwa w nauce zwana potocznie feriami biegnie dużo szybciej, niż czas roku szkolnego. Tak twierdzą uczniowie wspierani często przez pedagogów. Tegoroczne ferie przypominają raczej wakacje – śniegu jak na lekarstwo a temperatury powyżej zera. Zapraszamy do galerii – będzie można przypomnieć sobie, jak dawniej zimą bywało. Swoja drogą ciekawe, czy ktoś zgadnie, który to rok?
Say
Najstarszy w gminieNajstarszy w gminie
2014-02-07 // czytaj cały
Kiedy życzymy komuś wielu lat życia, śpiewamy „Sto lat”. A co zaśpiewać komuś, kto świętuje 103 urodziny? Tak niezwykły jubileusz obchodził w tych dniach Stefan Leja z Konikówki, najstarszy mieszkaniec gminy Czarny Dunajec. Na takich urodzinach nie można było nie być.
Opłatkowe spotkaniaOpłatkowe spotkania
2014-02-07 // czytaj cały
Tradycyjne spotkania opłatkowe w poszczególnych miejscowościach gminy organizowane są zazwyczaj w styczniu. Datą graniczną jest 2 lutego, czyli zwyczajowy koniec okresu świątecznego. W wielu wsiach tzw. opłatki zachowują utrwalona formę zabawy w remizach i ze strażakami w roli gospodarzy. Zdarzają się już także inne formy – oddziały Związku Podhalan jako organizatorzy. Cel pozostaje ten sam – spotkanie mieszkańców danej miejscowości oraz zaproszonych gości.
Turniej piłki siatkowejTurniej piłki siatkowej
2014-02-07 // czytaj cały
Od 2012 roku uczniowie Gimnazjum w Załucznem biorą udział w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych z piłki siatkowej, organizowanych w ramach Programu Rozwoju Sportu w Gminie Czarny Dunajec. Młodzi siatkarze doskonalą swoje umiejętności pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego Ryszarda Wojtarowicza.
Program „Na Własne Konto"Program „Na Własne Konto"
2014-02-03 // czytaj cały
„Na Własne Konto" to program edukacji ekonomicznej, skierowany do uczniów gimnazjów z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, którego pomysłodawcą i głównym wykonawcą jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.
W ramach Programu uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach z przedsiębiorczości i ekonomii. W trakcie jednego tygodnia ferii zimowych, poprzez zabawę i gry edukacyjne uczestnicy programu poznają podstawowe pojęcia i narzędzia ekonomiczne, które w założeniu umożliwią im lepszy start w dorosłe życie.

Kalendarz imprez sportowychKalendarz imprez sportowych
2014-01-28 // czytaj cały
Wraz z Nowym Rokiem przypominamy zaplanowane do końca bieżącego roku szkolnego wydarzenia sportowe, zawarte w kalendarzu imprez sportowych na rok szkolny 2013/2014. Plany działań sportowych w naszej gminie są zazwyczaj przygotowywane co roku we wrześniu. Wtedy to podczas spotkania nauczycieli wychowania fizycznego dokonuje się oceny realizacji ubiegłorocznego kalendarza i rozmawia o planach na nowy rok szkolny.
Kalendarz imprez gminnychKalendarz imprez gminnych
2014-01-28 // czytaj cały
Do wyglądu kalendarza ściennego gminy Czarny Dunajec zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Podobnie jak w latach poprzednich wydawnictwo cieszyło się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy. Pozostawiono dotychczasową, bogatszą formę – każdy miesiąc ma swoją stronę. Poza układem dni i tygodni w kalendarzu znajdziemy między innymi terminy najważniejszych imprez gminnych w tym roku.
Dzień Babci i Dzień DziadkaDzień Babci i Dzień Dziadka
2014-01-28 // czytaj cały
Dzień Babci i Dzień Dziadka to dni wyjątkowe zarówno dla świętujących wtedy seniorów jak i dla najmłodszych, z zapałem przygotowujących występy, laurki i życzenia. To także czasem jedyne w roku dni, kiedy do szkół i przedszkoli zmierzają ręka w rękę najmłodsi i najstarsi. Widok to bezcenny i piękny – dowód wielkich uczuć i rodzinnych więzów a także tego, co nieuniknione – odwiecznej pokoleniowej karuzeli.