ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Papieska Majówka na BachledówcePapieska Majówka na Bachledówce
2014-05-20 // czytaj cały
Już po raz dziewiąty odbył się w Czerwiennem Przegląd Góralskiej Pieśni Religijnej czyli IX Papieska Majówka na Bachledówce. Celem konkursu jest propagowanie góralskiej pieśni religijnej wśród mieszkańców Podhala a szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Jest to również doskonała okazja do wymiany doświadczeń na temat tradycyjnej i współczesnej góralskiej pieśni religijnej oraz prezentacji zapomnianych pieśni religijnych i pieśni poświęconych Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. To także oryginalny i cieszący się dużym zainteresowaniem sposób pokazania twórczości poetów góralskich.
Kochani Ludzie Dobrej Woli!
2014-05-18 // czytaj cały
Zwracamy się do Was z ogromną, gorącą prośbą. Jesteśmy malutką szkołą w województwie małopolskim, gmina Czarny Dunajec. Otóż, bardzo prosimy Was o pomoc finansową na leczenie absolwenta naszej szkoły. Jest to również młodszy brat pracownika naszej placówki oraz aktywny lektor tutejszej parafii.
Odszedł ks. Tadeusz JuchasOdszedł ks. Tadeusz Juchas
2014-05-17 // czytaj cały
Dziś w nocy w szpitalu im. Rydygiera w Krakowie zmarł ks. prałat Tadeusz Juchas, długoletni proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej w Ludźmierzu.
Dolało zdrowoDolało zdrowo
2014-05-16 // czytaj cały
Od kilkudziesięciu godzin na terenie gminy zdrowo padało i nadal pada, choć na szczęście już z przerwami. Do tego doszedł porywisty wiatr, więc na skutki nie trzeba było długo czekać: zalane domy i piwnice, zerwane dachy, połamane drzewa, zerwane linie energetyczne, podtopione drogi i uszkodzone mosty. A jeszcze w poniedziałek nie wierzyliśmy ostrzeżeniom o gwałtownym załamaniu pogody.
Potrójny sukces „Serdocków” z PodszklaPotrójny sukces „Serdocków” z Podszkla
2014-05-12 // czytaj cały
Na Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych „Złoty Kłos” w Zebrzydowicach Dziecięcy Zespół Regionalny „Serdocki” z Podszkla odniósł potrójny sukces. A więc tak: zdobył pierwsze miejsce w kategorii zespołów prezentujących tradycyjne zwyczaje i obrządy ludowe. Również pierwsze miejsce zespół zdobył w śpiewie.
Już pływam! - Małopolski projekt nauki pływania
2014-05-09 // czytaj cały
Urząd Gminy Czarny Dunajec przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w roku 2014 będzie realizował małopolski projekt pn. „Już pływam”, który jest skierowany do uczniów klas od I do VI Szkoły Podstawowej, którzy nie umieją pływać. Dla uczniów tych zostaną zorganizowane kursy nauki pływania na krytych pływalniach w Zakopanem, Spytkowicach i Nowym Targu.