ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Hołdymas 2013 - Konkurs wieńców dożynkowychHołdymas 2013 - Konkurs wieńców dożynkowych
2013-08-29 // czytaj cały
Do konkursu zgłoszono trzynaście prac, bardzo zróżnicowanych zarówno pod względem pomysłowości projektantów jak i wykonania. Wszystkie wieńce były jak zwykle niepowtarzalne – była kapliczka, wóz gospodarczy, sylwetka i portret błogosławionego Jana Pawła II i scenka rodzajowa. Dominowały jednak symbole regionalne i religijne.
Hołdymas 2013 - konkurs potraw regionalnychHołdymas 2013 - konkurs potraw regionalnych
2013-08-29 // czytaj cały
Konkurs potraw regionalnych należy do najbardziej rozpoznawalnych w obchodach czarnodunajeckich dożynek. Uginające się od różnorakich przysmaków stoły zastawiają co roku oddziały Związku Podhalan z poszczególnych miejscowości gminy, rywalizując o miano najlepszego. Gospodynie prześcigają się więc w ilości i jakości potraw oraz w pomysłach na ich atrakcyjne zaserwowanie. Chętnych do darmowej degustacji jak zawsze nie brakuje, nie przeszkadza im nawet konkursowy charakter wystawionych stołów.
Hołdymas 2013 – poświecenie i przekazanie wozu bojowegoHołdymas 2013 – poświecenie i przekazanie wozu bojowego
2013-08-29 // czytaj cały
Gminne dożynki Hołdymas 2013 stały się dobrą okazją, by strażacy z jednostki OSP w Czarnym Dunajcu mogli pochwalić się najnowszym nabytkiem czyli nowoczesnym wozem bojowym. Druhowie nie zapomnieli także o poświęceniu auta i podziękowaniu wszystkim, dzięki którym możliwy był zakup tak cennego pojazdu.
Hołdymas 2013
2013-08-28 // czytaj cały
Gminne dożynki - Hołdymas sołectw gminy Czarny Dunajec rozpoczęło się od konkursu wieńcy dożynkowych oraz paradzie korowodu z pocztami sztandarowymi oddziałów Związku Podhalan i Ochotniczych Straży Pożarnej, który zakończył się uroczystą mszy św. w kościele Trójcy Przenajświętszej w Czarnym Dunajcu odprawionej przez ks. Marka Kasperkiewicza, proboszcza parafii św. Rozalii w Podszklu. Msza miała charakter dziękczynny za tegoroczne zbiory. Aby podziękować Panu Bogu delegacje poszczególnych miejscowości złożyły dary.
Posiady u DominaPosiady u Domina
2013-08-21 // czytaj cały
W niedzielę, 11 sierpnia, mieszkańcy Ratułowa, sąsiednich miejscowości i goście spotkali się przy tak zwanej Dominówce. Powodem była wspólna zabawa - festyn rodzinny, zorganizowany przez miejscowy oddział Związku Podhalan, Radę Sołecką oraz Ochotniczą Straż Pożarną, przy istotnej współpracy Centrum Kultury i Promocji Urzędu Gminy w Czarnym Dunajcu.
Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Czarny DunajecNowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Czarny Dunajec
2013-08-21 // czytaj cały
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnym Dunajcu w dniu 20.08.2013 odebrała nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki „Iveco” z zakładu Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.
W odbiorze samochodu w zakładzie Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp.zo.o. w Bielsku – Białej który reprezentowała Pani Prezes Anna Szczęśniak uczestniczyli Wójt Gminy Józef Babicz, Mariusz Garus a jednostkę OSP Czarny Dunajec reprezentowali: Prezes OSP Artur Koziołek, Naczelnik OSP Rafał Rubiś, oraz druhowie którzy uczestniczyli w przeprowadzonym szkoleniu z obsługi samochodu ratowniczo - gaśniczego.
Wkrótce HołdymasWkrótce Hołdymas
2013-08-20 // czytaj cały
Doroczny Hołdymas czyli znane w regionie i nie tylko czarnodunajeckie dożynki odbędą się już w niedzielę, 25 sierpnia. Wakacyjny termin największego gminnego święta obowiązuje już kolejny rok i wygląda na to, że przyjął się na stałe. Przypominamy więc z radością o tym fakcie, by każdy zwolennik dobrej zabawy mógł odpowiednio wcześniej zaplanować wizytę w Czarnym Dunajcu. A jak zwykle będzie warto.
Festyn rodzinny w PiekielnikuFestyn rodzinny w Piekielniku
2013-08-19 // czytaj cały
W niedzielę, 4 sierpnia, mieszkańcy gminy Czarny Dunajec mieli kolejną okazję do wspólnego świętowania i zabawy. Powodem była kolejna edycja Festynu Rodzinnego połączonego z konkursem potraw regionalnych, zorganizowanego w Piekielniku przez Centrum Promocji i Kultury i Promocji Gminy, Podhalańską Lokalną Grupą Działania, sołtysa wraz z Radą Sołecką, oddział Związku Podhalan i Ochotniczą Strażą Pożarną w tej miejscowości.
Nowy zestaw ratownictwa technicznego w OSP Ratułów GórnyNowy zestaw ratownictwa technicznego w OSP Ratułów Górny
2013-08-13 // czytaj cały
W dniu 30.07.2013 Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Ratułowie Górnym została wyposażona w nowy zestaw ratownictwa drogowego „Holmatro”.
Zestaw został zakupiony ze środków pochodzących z dotacji:
Państwowej Straży Pożarnej,
Gminy Czarny Dunajec,
Jednostki OSP Ratułów Górny .
Redyk Karpacki w ChochołowieRedyk Karpacki w Chochołowie
2013-08-12 // czytaj cały
Ponad 300 owiec przeszło w sobotę przez zabytkową podhalańską wieś - Chochołów. Pasterze i juhasi z Rumunii, Ukrainy i Polski pokonali już ponad 1000 km., by dotrzeć do żywego skansenu budownictwa regionalnego. To tylko przystanek na drodze Redyku Karpackiego, który zmierza do czeskiej Ostrawy.