ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Festyn Rodzinny w OdrowążuFestyn Rodzinny w Odrowążu
2013-07-25 // czytaj cały
W niedzielę, 14 lipca, odbył się w Odrowążu kolejny Festyn Rodzinny. To już kolejne takie wydarzenie w tym roku na terenie gminy. Organizatorami było Centrum Kultury i Promocji Gminy w Czarnym Dunajcu, sołtys i Rada Sołecka, miejscowy Oddział Związku Podhalan i jednostka OSP.
Informacja dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
2013-07-25 // czytaj cały
Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej informuje, że Dział Świadczeń Rodzinnych w okresie od 2 września 2013 r. do 30 listopada 2013 r. będzie przyjmował strony w każdym tygodniu w dniach od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7:30 do 15:30. Każdy piątek tygodnia jest dniem wewnętrznym i w tym dniu strony nie będą przyjmowane.
Absolutorium dla wójtaAbsolutorium dla wójta
2013-07-16 // czytaj cały
Ostatnia zwyczajna sesja Rady Gminy miała miejsce w piątek, 28 czerwca. Radni zebrali się jak zwykle w sali posiedzeń urzędu gminy, by debatować nad najważniejszymi problemami lokalnej społeczności. I tak obecni usłyszeli tradycyjnie informację o pracy Wójta Gminy w okresie między sesjami. Najważniejszym punktem posiedzenia było jednak podjęcie uchwały w sprawie udzielanie wójtowi gminy absolutorium za 2012 rok.
Festyn w ChochołowieFestyn w Chochołowie
2013-07-15 // czytaj cały
W niedzielę, 7 lipca, odbyło się w Chochołowie doroczne „Śpiywanie i Granie Pod Chochołowiańskom Strzechom” czyli przegląd dokonań zespołów regionalnych. Plenerową imprezę zorganizował Związek Podhalan w Polsce przy współpracy Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, Sołectwem Chochołów, Oddziałem ZP i OSP w Chochołowie.
Efekt brawuryEfekt brawury
2013-07-15 // czytaj cały
Do groźnego wypadku doszło w sobotę, 6 lipca, pomiędzy Piekielnikiem a Czarnym Dunajcem. Na prostym odcinku tir zjechał z drogi i przewrócił się. Kierującemu wielkim pojazdem nic się nie stało
Komunikat CKiPKomunikat CKiP
2013-07-12 // czytaj cały
W niedzielę 7 lipca 2013r. odbyło się w Chochołowie „Śpiywanie i Granie Pod Chochołowiańskom Strzechom”.

Celem przeglądu była popularyzacja zwyczajów i obrzędów oraz tańca regionalnego związanych z różnymi rejonami etnograficznymi jak również stworzenie możliwości prezentacji dorobku artystycznego zespołów regionalnych.
Karolina Pilch Norzetelniyjsom Góroleckom w Ogólnopodhalańskich Wyborach Nośwarniyjsyj GóroleckiKarolina Pilch Norzetelniyjsom Góroleckom w Ogólnopodhalańskich Wyborach Nośwarniyjsyj Górolecki
2013-07-12 // czytaj cały
Podczas tegorocznych Ogólnopodhalańskich Wyborów Nośwarniyjsyj Górolecki
Norzetelniyjsom Góroleckom została Karolina Pilch z Chochołowa.
Ten prestiżowy konkurs odbył się w ramach "Tatrzańskich Wici 2013", które w ten właśnie sposób zapoczątkowały cykl wakacyjnych imprez w powiecie tatrzańskim.
Podsumowanie roku szkolnegoPodsumowanie roku szkolnego
2013-07-09 // czytaj cały
W środę, 26 czerwca, w sali sportowej w Cichem odbyło się gminne podsumowanie roku szkolnego 2012/2013. Podobnie jak w latach ubiegłych na spotkanie zaproszono najlepszych uczniów z poszczególnych szkół. Chodziło nie tylko o wyniki w nauce ale także o wszelkie znaczące sukcesy: artystyczne i sportowe, indywidualne i grupowe.
Groźne żywiołyGroźne żywioły
2013-07-09 // czytaj cały
O tym, jak groźne mogą być żywioły, nikogo nie trzeba chyba przekonywać. W wiadomościach ze świata oglądaliśmy nie raz przerażające obrazy zniszczeń wywołanych ogniem, wodą i wiatrem. I choć w naszym klimacie nie występują zagrożenia o wielkiej sile, to te mniejsze też są groźne. Wystarczy przypomnieć sobie ostatnie powodzie stulecia.